Risoto, krējuma mērce kā piedeva gaļai vai pastai vai rudenīgie salāti – gailenes ir izcilas. Taču ne tikai tādēļ, ka ir ļoti gardas, bet arī šo sēņu uzturvērtības dēļ. Izlasiet mūsu rakstu, lai uzzinātu, kādēļ šīs sēnes ir tik veselīgas, kā tās atrast, atpazīt un pagatavot patstāvīgi, kā arī par visu pārējo, kas attiecas uz šo aromātisko sēņu derīguma termiņu un uzglabāšanu.

Zeltainā gailene (cantharellus cibarius) ir dzeltenīgi-zeltītā savvaļas sēne, kas galvenokārt sastopama Eiropas mežos. Gailenes var viegli atpazīt pēc to izliektās, vaskveida un piltuvveida cepurītes. Tā kā gailenes nevar kultivēt, tad lielveikalā tās parasti ir diezgan dārgas, jo sēnes jāvāc ar rokām. Turklāt populāro sēņu daudzums turpina samazināties, kas, visdrīzāk, ir saistīts ar gaisa piesārņojumu, kā arī ar paaugstinātu ozona līmeni gaisā. Tomēr gailenes ir „medīšanas” vērtas, pateicoties to uzturvērtībai.

Cik veselīgas ir gailenes?

Gailenes ir ārkārtīgi veselīgas, jo tās ir lielisks olbaltumvielu avots salīdzinājumā ar citiem dārzeņiem, un tajās ir ļoti maz tauku. Turklāt 100 g gaileņu satur tikai 11 kalorijas, tāpēc sēne ir perfekta izvēle tiem, kas ietur diētu ar kaloriju kontroli. Zema kaloritāte saistīta ar augstu ūdens saturu sēnēs (92 %). Turklāt gailenes satur daudz dzelzs un kālija, kā arī beta-karotīnu, kas organismā var tikt pārveidots par A vitamīnu un ir būtisks jaunu šūnu veidošanās un attīstības procesam, kā arī ir svarīgs vitamīns mūsu acu veselībai. Taču paturiet prātā, ka gailenes mūsu organismam ir nedaudz grūtāk sagremot, tādēļ centieties izvairīties no to lietošanas vakarā, pirms miega. Ņemiet vērā, ka tāpat kā citas meža sēnes, arī gailenes var būt piesārņotas ar smagiem toksiskiem metāliem, tādiem kā svinu un kadmiju. Tādēļ vispārīga rekomendācija: nelietojiet vairāk par 200 gramiem gaileņu nedēļā. Maziem bērniem, kā arī grūtniecēm un barojošām ar krūti mātēm vajadzētu pilnībā izvairīties no savvaļas sēņu lietošanas uzturā.

Kur aug gailenes un kad ir to sezonas laiks?

Kā jau minējām, gailenes pārsvarā aug Eiropas mežos. Tomēr vidēja izmēra sēnes var atrast arī Ziemeļamerikā un Dienvidamerikā, Austrālijā un Āzijas ziemeļu daļā. Tās aug mērenajā klimatā lapu koku un skuju koku mežos pie koku saknēm. Savukārt šo gardo sēņu cienītāji var priecāties: gaileņu sezona sākas jau vasaras pirmajā pusē, jūnija beigās, un tās var nomedīt līdz pat oktobra beigām. Ja jūs pastaigājaties mežā, un diena izdevās silta un lietaina, tad var teikt, ka jums, iespējams, ir paveicies!

Gaileņu vākšana

Ja jūs vēlaties savākt gailenes, tās jāmeklē sūnainā augsnē pie ozoliem, dižskābaržiem un priedēm. Tikko kā esat atradis vienu gailenīti, pārējās parasti nav tālu, jo šīs sēnes mēdz augt nelielās vai lielākās grupās vienuviet.

Sēņu vākšanai sagatavojiet nelielu asu virtuves nazi un gaisīgu grozu. Pēc iespējas izvairieties no polietilēna maisiņiem un plastikāta traukiem, savādāk sēnes ātrāk bojāsies. Nogrieziet gailenes pēc iespējas tuvāk zemei un, ja varat, notīriet lielāko daļu netīrumu jau uz vietas ar birstītes vai kāda tamlīdzīga rīka palīdzību. Kas vēl ļoti būtiski: vāciet jau pietiekami lielas gailenes – tādas, kuru cepurītes diametrs sasniedzis vismaz vienu centimetru. Tādējādi jūs nodrošināt, ka arvien retākas sēņu sugas turpinās vairoties un mūs visus iepriecināt.

Uzmanību: neapmulstiet! Sargieties no viltus gailenēm!

Tāpat kā daudzām sēņu sugām – arī gailenēm ir savas viltus kopijas. Pastāv viltus gailene, kas tiešām ļoti līdzinās īstajai gailenei, un tās var viegli sajaukt, ja vien nezināsiet identifikācijas pazīmes. Lasiet tālāk un uzziniet vēl vairāk par šīm meža skaistulēm un to viltniecēm.

Arī viltus gailenēm ir cepurīte piltuves izskatā, taču krāsa ir drīzāk oranža, nekā dzeltena, kas vairumā gadījumu ļaus jums identificēt vaininieci. Papildu īpašības, pēc kurām var atpazīt īsto gaileni, ir tās gaišais un šķiedrainais mīkstums, izciļņi uz kātiņa un tas fakts, ka gailenei ir patīkams aromāts, kas atgādina aprikozes smaržu. Viltus gailenes sezona ir no augusta līdz novembrim. Ja viltus gailene tomēr iespruka jūsu atradumu grozā, tad nav pārāk stipri jāpārdzīvo – sēne nav indīga, vienkārši smagāk pārstrādājas un sliktākajā gadījumā var izraisīt gremošanas traucējumus.

Gaileņu tīrīšana: strīdīgs jautājums

Tā kā gailenes cepurīti veido daudzas plāksnītes, tur mēdz uzkrāties zeme, sūnas, lapas vai skujas. Taču, kā lai pareizi tīra šo sēni? Tas ir diezgan strīdīgs jautājums. Lielākoties nav ieteicams pārāk ilgi skalot vai mērcēt gailenes, jo tās zaudē savu garšu un aromātu.

 

Noņemiet lielāko daļu netīrumu, izmantojot speciālu birstīti vai virtuves papīra dvieli. Mīkstus un melnīgsnējus, krāsu zaudējušus laukumus un kātiņa pamatni vislabāk ir nogriezt ar asu nazi. Starp sēņu cienītājiem kļuva populāra šāda atlikušo netīrumu noņemšanas metode: miltu-ūdens vanniņa. Šim nolūkam apkaisiet sēnes ar nelielu daudzumu miltu virtuves sietā, labi sakratiet un uz īsu brīdi iemērciet sietu auksta ūdens peldē. Tādā veidā no gailenēm attīrīsies gan milti, gan arī zeme un pārējie krikumi. Ja nelielu sēņu daudzumu atsevišķi ar birstīti tīrīt ir diezgan vienkārši, tad lielākai sēņu ražai lieti noderēs šī miltu vannas metode.

Gaileņu pagatavošana: universāla sēne

Gailenēm piemīt ļoti patīkams piparots aromāts. Jo mazāka ir sēne, jo intensīvāka tā garša. Šīs sēnes ir fantastiskas kombinācijā ar gaļas ēdieniem, piemēram, krēmīgā mērcē, kā arī sautētā veidā lieliski der visos veģetārajos ēdienos, piemēram, salātos, tarte flambée[1], apceptos dārzeņos vai pat klasiskajā sēņu risoto. Taču necepiet gailenes pārāk ilgi, jo sēnes var ātri vien kļūt cietas. Nepārprotamais gaileņu aromāts īpaši labi atveras, ja netiek pievienotas intensīvas garšvielas, piedevas un garšaugi.

Uzmanību! Šo gardo sēni nekādā gadījumā nedrīkst ēst termiski neapstrādātu, jo tā satur hitīnu – tāpat kā vairums citu sēņu. Tas ir ogļhidrāts, kuru cilvēka organisms ļoti slikti sagremo, tādēļ tas var radīt diskomfortu. Turklāt ņemiet vērā, ka uz sēnēm var būt lapsu lenteņu oliņas un novērst to iespējamo kaitējumu var tikai caur gaileņu pietiekamu uzsildīšanas procesu.

[1] tarte flambée Krāsnī cepts ēdiens, kas sastāv no plānas kraukšķīgas maizes pamatnes, kas pārklāta ar treknu krējumu un parasti pildīta ar sīpolu un speķi.

Gaileņu sasaldēšana: vai tas ir iespējams?

Ja jums bija labs ķēriens mežā, tad pāri palikušās sēnes jūs viegli varat arī sasaldēt neapstrādātā veidā vai uzreiz pēc tam, kad tās tika pagatavotas. Svarīgi sēnes iepriekš pietiekami labi notīrīt un nogriezt visu lieko un nepievilcīgo. Mazs ieteikums: apsmidziniet gailenes ar nelielu citronu sulas daudzumu, lai aromāts un konsistence labāk saglabātos pēc atkausēšanas. Pēc tam jūs varat sasaldēt gailenes Liebherr saldēšanas kamerā uz astoņiem mēnešiem. Ja jūs vēlaties izmantot sēnes vēlāk, tad iesakām tās neatkausētas likt tieši pannā, pievienojot nelielu daudzumu eļļas, apcepot gailenes uz lielas uguns.

Gaileņu uzglabāšana: delikāta tēma

Atbilstoša gaileņu uzglabāšana ir neliels izaicinājums. Zeltaini-dzeltenās sēnes ir ļoti maigas un tām patīk vēsas un sausas, taču ne pārāk aukstas vietas. Gailenes slikti uzglabāsies arī plastikāta maisiņos, tādēļ izmantojiet to vietā papīru. Jūsu gailenes uzglabāsies līdz nedēļai Liebherr BioFresh Fruit & Vegetable nodalījumā, kas paredzēts augļiem un dārzeņiem.

Lai pagarinātu gaileņu uzglabāšanas termiņu, pastāv arī citi varianti, izņemot sasaldēšanu. Piemēram, šīs meža sēnes var kaltēt. Lai to izdarītu, vienkārši izvietojiet tīrās sēnes vienu pie otras uz cepšanas paplātes, kas izklāta ar cepamo papīru, un žāvējiet tās cepeškrāsnī aptuveni 50 °C temperatūrā apmēram piecas stundas. Automātiskais pārtikas dehidrators šim nolūkam derēs vēl labāk. Gaileņu marinēšana – vēl viens veids, kā baudīt šīs iecienītās sēnes ārpus sezonas laika. Lai to izdarītu, blanšējiet sēnes un salieciet tās sterilās burkās ar skrūvējamiem vāciņiem, pievienojot dažādus garšaugus un garšvielas pēc jūsu gaumes. Piepildiet burciņas ar karstu ūdens un etiķa šķīdumu proporcijā 50:50. Cieši aizskrūvējiet burkas, tad apgrieziet otrādi un turiet šādi vairākas stundas.

Svarīgākās informācijas par gailenēm rezumējums:

  • Gailenes īpaši piemērotas veselīgajam uzturam, jo tajās ir daudz olbaltumvielu, bet maz tauku un kaloriju.
  • Gaileņu sezona ilgst no jūnija beigām līdz oktobra beigām. Un jums visdrīzāk veiksies gaileņu medībās, ja sēnes meklēsiet pie koku saknēm lapu koku un skuju koku mežos.
  • Uzmanību! Gailenei ir viltvārde, kura cita starpā var izraisīt gremošanas traucējumus. Jūs varat atpazīt to pēc vairāk oranžas krāsas, jo īstajai gailenei tā ir zeltaini-dzeltenīga.
  • Ja ir šāda iespēja, tad notīriet gailenes bez ūdens, izmantojot birsti vai otiņu. Ja gaileņu ir daudz, tad varat izmantot miltu-ūdens vannu, kad sēnes pārber ar miltiem un tad uz īsu brīdi iemet peldēties ūdenī.
  • Pastāv plašas iespējas, kā pagatavot gailenes. Rudens salāti, sēņu risoto vai sēnes kombinācijā ar gaļu vai makaronu ēdieniem: gailenēm ir ļoti patīkams piparu aromāts, tādēļ esiet uzmanīgi, lai nepārspīlētu ar garšvielām.
  • Ja jūs vēlaties baudīt gailenes ilgāk, tad tās var uzglabāt līdz astoņiem mēnešiem sasaldētā vai kaltētā veidā, kā arī konservēt etiķa un ūdens maisījumā. Jūsu Liebherr Fruit & Vegetable nodalījumā gailenes paliks svaigas līdz vienai nedēļai.

 

Ja jums ir jautājumi vai komentāri, droši rakstiet mums! Ja patika un bija noderīgi, dalieties ar šo rakstu un pievienojieties diskusijai Facebook, Instagram vai Twitter!