Droši vien, jums ir pazīstama šāda situācija: izveidojušās ledus kārtas dēļ jums ir aizvien grūtāk izbīdīt saldēšanas kameras konteinerus. Kādā brīdī jūs saprotat, ka tā ir obligāti jāatkausē (ja tas, protams, neaizņem daudz laika un pūļu). Šodien mēs padalīsimies ar vērtīgiem padomiem par to, kā ātri atbrīvoties no ledus saldētavā un saglabāt produktus atkausēšanas laikā.

Vai obligāti jāatkausē saldētava?

Pirms atbildēt uz šo jautājumu, tiksim skaidrībā, kāpēc saldētavā veidojas ledus. Pie visa vainīgs mitrums, kas nokļūst iekārtā divos veidos: ievietojot produktus un regulāri atverot durvis. Tas pakāpeniski nosēžas uz saldēšanas kameras sienām un pārvēršas ledū, apgrūtinot konteineru izbīdīšanu. Turklāt ledus dēļ ir lielāks elektroenerģijas patēriņš, lai uzturētu temperatūru saldēšanas nodalījumā. Tāpēc, jo ilgāk jūs neatkausējat ledusskapi, jo vairāk elektrības tas patērē.

Cik bieži ir jāatkausē saldētava?

Lai izvairītos no lielas ledus kārtas veidošanās un uzturētu elektropatēriņu zemā līmenī, saldēšanas kameru ieteicams atkausēt vienu vai divas reizes gadā. Iespējams, atkausēšana jāveic biežāk, ja telpā ir paaugstināts mitruma līmenis. Jāatzīmē, ka regulāra šīs procedūras atkārtošana ļaus saglabāt optimālo saldēšanas jaudu (produktu daudzums kilogramos, ko ledusskapis spēj sasaldēt diennakts laikā).

Ko saldētavas kameras atkausēšanas laikā darīt ar sasaldētajiem produktiem?

Pirms saldēšanas kameras atkausēšanas, tā ir pilnībā  jāatbrīvo no produktiem. Šāds brīdis ir ideāli piemērots garšīgu svētku organizēšanai jūsu draugiem un ģimenei. Vai, iespējams, jums ir draudzīgs kaimiņš, kas gatavs piešķirt mazliet brīvas vietas jūsu produktiem savā ledusskapī. Tāpat jūs varat iepakot produktus avīzēs un glabāt to aukstā vietā vai atstāt konteineros, kas izvilkti no saldētavas kameras un piepildīti ar ledu, kas ļaus samazināt kušanas ātrumu.

Vienkāršs padoms: ziema ir labākais periods saldētavas atkausēšanai, jo zema temperatūra ļaus saglabāt produktus (šajā gada laikā tos var īslaicīgi novietot uz balkona), padarot atkausēšanas procesu efektīvāku un vienkāršāku. Ja jums ir ledusskapis ar “Supersasaldēšanas” (SuperFrost) funkciju, aktivizējiet to 24 stundas pirms atkausēšanas.

SuperFrost funkcija ļauj samazināt temperatūru no -18°C līdz -32°C, samazinot produktu kušanas ātrumu. Tādējādi jūs iegūsiet vairāk laika saldētavas atkausēšanai.

Kā ātri un vienkārši atkausēt saldētavu?

Pirms atkausēšanas neaizmirstiet atslēgt ledusskapi un izraut barošanas vadu no rozetes. Atveriet saldētavas durvis. No šī brīža ledus, kas atrodas iekšpusē, sāks pakāpeniski kust. Procesu var paātrināt, ledusskapī ievietojot kastroli ar karstu ūdeni un aizverot durvis. Lai izkusušais ūdens nenokļūtu uz grīdas, izslaukiet saldētavas iekšpusi ar sūklīti vai lupatiņu. Ja tā ir pārāk daudz, ledusskapja apakšā ievietojiet dziļo cepešpannu vai pannu, lai pāri palikušais ūdens varētu satecēt traukos. Mēs rekomendējam sekot līdzi atkausēšanas  procesam, nepārtraukti izņemt kūstošo ledu un noslaucīt mitrās virsmas ar sūkļa vai lupatiņas palīdzību.

Kā pareizi tīrīt saldētavu?

Kad izņemsiet atlikušo ledu un kūstošo ūdeni, saldētava būs gatava tīrīšanai. Šim mērķim labāk izmantot siltu ūdeni, pievienojot nelielu daudzumu trauku mazgāšanas šķīduma.

Nekādā gadījumā neizmantojiet etiķi un tamlīdzīgus līdzekļus: tie var “izēst” plastmasu. Pēc tīrīšanas izmazgājiet iekšējo telpu ar tīra ūdens palīdzību, pēc tam noslaukiet sausu.

Tagad jūsu saldēšanas kamera atkal ir gatava lietošanai. Ievietojiet kontaktdakšu rozetē un nospiediet barošanas ieslēgšanas pogu. Ledusskapim būs nepieciešams laiks, lai ieietu darba temperatūrā. Tiklīdz tā sasniegs nepieciešamo lielumu, saldētavā atkal varēs ievietot produktus. Ņemiet vērā, ka atkausētu ēdienu nedrīkst vēlreiz sasaldēt, jo šajā gadījumā tā kvalitāte būtiski pasliktināsies.

Aizmirstiet par atkausēšanu uz visiem laikiem, pateicoties Liebherr NoFrost tehnoloģijai

 

Izmantojot mūsu padomus, jūs bez problēmām varēsiet atkausēt saldētavu. Bet, ja gribat izvairīties no tik darbietilpīga procesa, iesakām izvēlēties Liebherr ledusskapi ar NoFrost tehnoloģiju, kas ļauj uz visiem laikiem aizmirst par saldēšanas kameras atkausēšanu. Pateicoties aukstā gaisa cirkulācijai, mitrums tiek izvadīts no saldēšanas nodalījuma, kas ļauj izvairīties no ledus izveidošanās. Sīkāk par NoFrost varat uzzināt mūsu rakstā.

Rakstiet mums, ja jums ir jautājumi un komentāri. Izmantojiet zemāk esošo formu komentāriem vai pievienojoties mūsu Facebook lapai.