Ir sena paruna: “Pārvākšanās ir sliktāka nekā ugunsgrēks”, kas atgādina, ka pārvākšanās laikā daudzas lietas var tikt sabojātas ne mazāk kā ugunsgrēka laikā! Lai “neapdedzinātos” nākamās pārvākšanās laikā, mēs jums izstāstīsim, kā pareizi pārvadāt ledusskapi no punkta A uz punktu B. Tas ir viens no biežāk uzdotajiem jautājumiem mūsu servisa dienestam, kas maksimāli detalizēti un operatīvi atbild uz visiem klientu jautājumiem.

Mīti un fakti par ledusskapja pārvadāšanu

Kā pareizi pārvadāt ledusskapi? Vertikāli vai horizontāli?

Vienalga, kur jūs meklējat informāciju par šo jautājumu: internetā vai aptaujājot savus draugus – jūs noteikti saskaraties ar populāriem mītiem par ledusskapju transportēšanu. Daudzi apgalvo, ka iekārtu vislabāk ir pārvadāt “guļus”, tas ir horizontālā stāvoklī, savukārt citi ir pārliecināti, ka ledusskapis ir jāpārvadā tikai vertikāli. Daudzus strīdus izraisa jautājums: “Vai ir jāgaida vairākas stundas, lai pēc pārvadāšanas iekārtu pieslēgtu tīklam?”

No tehniskā viedokļa (un citam nevajadzētu uzticēties), Liebherr ledusskapji un saldētavas ir jātransportē stingri vertikālā stāvoklī, dažos gadījumos pieļaujams viegls slīpums. Tā iemesls – atsperu pakares konstrukcija, kas atrodas kompresora iekšienē. Vertikālā stāvoklī  tā ļauj apslāpēt vibrācijas, kas rodas kompresora darba procesā. Ja iekārta tiek pārvadāta horizontāli, vibrācijas, kas rodas transportēšanas laikā, noved pie pakares sānu noslodzes, kā rezultātā tā var tikt sabojāta.

 

!!! Ledusskapis ir jāpārvadā vertikālā stāvoklī, pretējā gadījumā var notikt atsperu pakares deformācija kompresorā.

 

Vai ledusskapi var ieslēgt uzreiz pēc pārvadāšanas?

Klienti bieži jautā, vai ledusskapi un saldētavu var ieslēgt uzreiz pēc pārvešanas. Uz šo jautājumu jūs atradīsiet pretrunīgas atbildes. Liebherr sadzīves tehnikas izmantošanas gadījumā atbilde ir īsa un patīkama: “Jā! Jūs varat ieslēgt ledusskapi uzreiz pēc pārvešanas”.

Ar ledusskapja ieslēgšanu ir jāpagaida tikai tad, ja tas ir pārvadāts temperatūrā zem 0°C, jo, ienesot ierīci telpā, temperatūras starpības dēļ var notikt kondensāta veidošanās. Kad kondensāts iztvaikos, jūs varat droši pieslēgt ledusskapi tīklam.

Veiksmīgas pārvadāšanas noslēpums

Ja gribat pārnest ledusskapi nelielā attālumā, piemēram, no viena stāva uz otru, jums nav ilgi jādomā, kā to izdarīt. Pietiek vien atvienot iekārtu no tīkla, izņemt no tās produktus, ņemt talkā stiprus palīgus, kas palīdzēs pārnest ledusskapi, bet pēc tam ieslēgt to jūsu jaunajās mājās. Tomēr, pārvadājot iekārtu lielos attālumos, jāizdara sekojošais:

  • jāatbrīvo ledusskapis no produktiem;
  • pirms transportēšanas iekārta jāatvieno no tīkla, lai saldēšanas kamera varētu atkust;
  • ledusskapis akurāti jānomazgā ar tīrīšanas līdzekļa palīdzību ar neitrālu pH saturu (piemēram, ar siltu ūdeni un nelielu daudzumu mazgāšanas līdzekļa);
  • izņemt no ledusskapja visus stikla plauktus un pārliecināties, ka tie tiek rūpīgi iepakoti transportēšanai;
  • vēlams ietīt iekārtu segās vai palagos, lai novērstu skrāpējumus;
  • nostiprināt iekārtu ar siksnām, lai tā neapgāztos transportēšanas laikā;
  • nostiprināt durvis ar virves vai lentas palīdzību, lai tās neatvērtos transportēšanas laikā;
  • vienmēr pārvadājiet ledusskapi vertikālā stāvoklī. Pieļaujams tikai neliels slīpums;
  • ierodoties, izmatojiet līmeņrādi, lai optimāli novietotu ledusskapi;
  • kā jau tika iepriekš minēts, jūs varat ieslēgt ledusskapi uzreiz pēc transportēšanas;

Lūdzu, pievērsiet uzmanību, ka šie padomi attiecas tikai uz Liebherr kompānijas sadzīves tehniku. Mēs ceram, ka tad, ja ievērosiet mūsu rekomendācijas, transportēšana kļūs vieglāka, un jūs atkal varēsiet baudīt visas Liebherr ledusskapja priekšrocības savā jaunajā mājoklī.

Rakstiet mums, ja jums ir jautājumi un komentāri. Izmantojiet zemāk esošo formu komentāriem vai pievienojoties mūsu Facebook lapai.