Slider_Wine temperature

 

Atbilde uz šo jautājumu, protams, šķirt vienkārša: pasniegt balto un rozā vīnu atdzesētu un sarkanvīnu istabas temperatūrā. Vienkārši. Bet, ja runa ir par patiešām smalkiem vīniem, šī atbilde ir pārmērīga vienkāršošana un Jūs nenovērtēsiet savu vīnu, ja vien nespersiet vienu vai divus soļus uz priekšu. Esat pārsteigts, to dzirdot? Tad lasiet tālāk…

Lai atklātu autentisku baudu no jebkura smalka vīna, runa ir par detaļām un pareiza pasniegšanas temperatūra ir absolūti svarīga. Tikai dažu grādu temperatūras atšķirība atstās ievērojamu ietekmi uz izsmalcinātu vīnu garšu. Nav pārsteidzoši, ka lietpratēji un vīnu pazinēji bieži uzstāj uz augstas kvalitātes vīna skapjiem, vīna skapjiem ar vairākām temperatūrām vai vīna skapjiem ar temperatūras zonām, kuros uzglabāt savas ekskluzīvās kolekcijas. Tātad, pieņemot, ka Jūsu rīcībā ir vīna skapis, kāda optimālā pasniegšanas temperatūra jāizvēlas? Pamatprincips: jo vieglāks, vienkāršāks, jaunāks un saldāks ir vīns, jo vēsākai jābūt pasniegšanas temperatūrai. Un otrādi – vīns ar lielāku konsistenci, kompleksumu un briedumu jāpasniedz augstākā temperatūrā.

Tas tiešām ir atkarīgs no vīna

Ļoti zema pasniegšanas temperatūra 6°C ir ieteicama saldiem, dzirkstošiem vīniem, piemēram, Moscato d’Asti. Vienkārši baltvīni ar paliekošu saldumu, piemēram, jauns Kabinett-Riesling no Mozeles garšo labāk 7°C temperatūrā. Sausi, ne pārāk smagi baltvīni un šampanieši jāatdzesē līdz 8°C, pirms tie tiek ielieti glāzē. Mazāk smalki vīni kā lielākā daļa baltvīnu no Burgundijas reģiona un Chardonnays no Kalifornijas ar biezāku konsistenci jāpasniedz vienu vai divus grādus augstākā temperatūrā; tas pats attiecas arī uz sevišķi augstas kvalitātes vintage šampaniešiem.

 

Līdzīgi ir ar rozā vīniem: 7°C ir ideāls vienkāršiem, auglīgiem vīniem ar paliekošu saldumu; bet kompleksiem, labākas kvalitātes rozā vīniem temperatūra papalielina par vienu līdz diviem grādiem.

 

Nepasniedziet sarkanvīnu pārāk siltu!

Ļoti ierasta kļūda ir pasniegt sarkanvīnu pārāk siltu, sevišķi vieglos sarkanvīnus ar augļu akcentiem. Sarkanvīni, kas iegūti no Trollinger, Schwarzriesling un Portugieser vīnogu šķirnēm, cita starpā, parasti garšo vislabāk tieši no pagraba un tādēļ tos vislabāk pasniegt aptuveni 14°C temperatūrā. Pinot Noir vīni klasiski tiek pasniegti 16°C temperatūrā un šī temperatūra ir ļoti ieteicama lielākajai daļai sarkanvīnu ar vidēju konsistenci. Tikai tad, kad vīni ir ieguvuši papildus kompleksumu un dziļumu novecošanās laikā, tos jāpasniedz vienu vai divus grādus augstākā temperatūrā, piem., kvalitatīvi Burgundijas sarkanvīni. 18°C ir ideālā temperatūra, kādā dzert labi līdzsvarotu, sarkanvīnu ar pilnīgu konsistenci, sevišķi Bordeaux vīnus un arī lieliskos Itālijas vīnus, piemēram, Barolo un Brunello di Montalcino.

 

Stipros vīnus no siltākiem vīnu audzēšanas reģioniem Dienviditālijā, Dienvidfrancijā un daudzos Austrālijas reģionos vislabāk baudīt 19°C temperatūrā. Bet ņemiet vērā: sarkanvīnu nedrīkst pasniegt siltāku par 19°C vai 20°C, jo tad sāk dominēt alkohols, aizmiglojot garšu caurspīdīgumu.

 

Red Wine Bottle with Glass

 

Nepasniegt sarkanvīnu istabas temperatūrā

Virs šīs temperatūras patiešām izcilu vīnu raksturīgās daudzslāņu notis vienkārši sabrūk. Tādēļ viedoklis, ka istabas temperatūra ir vislabākā, lai pasniegtu sarkanvīnu, ir jānoliek mālā. Doma patiesībā ir gadsimtiem veca – tā nāk no laika, kas istabas temperatūra nekad nepārsniedza 19°C, kad istabas nekad neuzsildīja līdz 22°C, kā tas ir tagad!

Lai kādai temperatūrai Jūs dotu priekšroku, kad baudāt iecienītos vīnus, Liebherr ir ideālais vīnu uzglabāšanas risinājums – tāds, kas atbilst Jūsu vajadzībām un pārsniedz gaidīto, lai tas būtu Jūsu ērtajās mājās, viesnīcā, restorānā vai ēdnīcā.

 

UWKes 1752-21 Under Counter Wine Cabinet

 

Ja jums ir jautājumi par šo postu, rakstiet mums! Izmantojiet komentāru funkciju zem šī posta vai rakstiet mums Facebook lapā.