Visi ir redzējuši sapelējušu pārtiku. Kādreiz apetītlīgs kumoss kļūst pilnīgi pretīgs – sākusies pūšana un bieži tas arī nesmaržo patīkami! Bet kādēļ pārtika pelē un ko var darīt, lai to novērstu?

Lai gan pelējuma sēnītes neizskatās pēc sēnēm vai rauga, tās faktiski pieder vienai saimei. Līdz šim ir identificēti vairāki tūkstoši pelējuma sēnīšu veidi un tās ir visur… ūdenī, gaisā un augsnē. Tās arī vairojas uz gandrīz visa veida pārtikas, sevišķi siltos, mitros apstākļos.

Pats pelējums patiesībā nav indīgs, bet ēdot tas garšo nedaudz pēc pelējuma. Tomēr noteiktos apstākļos veidojas metaboliski produkti vai sēnīšu toksīni, zināmi kā ‘mikotoksīni’, un tie var būt indīgi gan cilvēkiem, gan dzīvniekiem. zināmie karcerogēnie mikotoksīni  ietver aflatoksīnu B1 un ohratoksīnu A. Visiem, kas vēlas izvairīties no riskiem, nekavējoties jāizmet sapelējis ēdiens. Tāpat sapelējušu ēdienu nedrīkst dot lopiem vai dzīvniekiem, jo mikotoksīni izraisa slimības. Tie var arī nogulsnēties dzīvnieku taukos vai iekšās un tādā veidā pēc apēšanas nokļūst arī cilvēku orgānu sistēmās. Vēsa vide visumā palēnina ķīmiskos un bioloģiskos procesus un dažus pārtikas veidus ir ideāli uzglabāt ledusskapī.

Mouldy Bread on wooden surface.

Kā rodas pelējums?

Pelējuma krāsainā un redzamā daļā ir sēnīšu vairošanās darbnīca. Apaļās sporas (conidia) izplatās pa gaisu vai tās pārnēsā cilvēki. Atrodot atbilstošu substrātu, sporas sāk attīstīties un augt pārtikā. Cauruļveida sēnītes tad sāk augt gandrīz neredzami un tad pēc dažām dienām sporas pārvietojas uz virsmu un ‘pelējums’ kļūst redzams. Tas nozīmē, ka, pat ja Jūs noņemsiet redzamo pelējumu, ēdiens parasti vienalga ir piesārņots. Sapelējis ēdiens tādēļ ir pilnībā jāizmet.

Esam izveidojuši sarakstu ar darbībām, ko varat veikt, lai pēc iespējas ilgāk aizsargātu ēdienu pret pelējumu:

  • Iegādājoties pārtiku, pārliecinieties, ka tam nav pelējuma pazīmju. Steigā to ir viegli palaist garām!
  • Pērciet pārtiku, kas ir uzņēmīga pret pelējumu (ēdiens, kas satur jebkāda veida ūdeni vai šķidrumu, ir uzņēmīgs pret pelējuma rašanos) tad, kad Jums tas ir nepieciešams. Uzglabājiet vēsā, sausā vietā, jo silti, mitri apstākļi sekmē pelējuma rašanos.
  • Pērciet tikai svaigus, veselus augļus un dārzeņus un atbilstoši tos uzglabājiet.
  • Pērciet preces tikai nebojātos iepakojumos.
  • Vienmēr pievērsiet uzmanību derīguma termiņam.
  • Ēdiens, kas ir sagriezts vai malts, jāietin un ātri jāizlieto. Kādēļ? Lielā laukuma virsma nozīmē, ka ēdiens nonāk saskarē ar augstu skābekļa līmeni, kas sekmē pelējuma veidošanos.
  • Pēc svaiga ēdiena iegādes ātri ievietojiet to ledusskapī vai Liebherr BioFresh nodalījumā, kur produkti var tikt uzglabāti ievērojami ilgāk.
  • Regulāri tīriet piederumus, ledusskapi un maizes kasti (piem., izmantojot atšķaidītu etiķi) un ļaujiet tiem kārtīgi nožūt.
  • Trauki, kas tika izmantoti sapelējuša ēdiena glabāšanai, vienmēr kārtīgi jāiztīra.
  • No porainiem koka vai māla traukiem pelējumu notīrīt nav viegli. Ja regulāri parādās pelējums, tie jāizmet.

Vai Jums ir jautājumi vai komentāri? Rakstiet mums! Izmantojiet komentāru funkciju šī posta apakšā vai sāciet/pievienojieties diskusijai Facebook.