Jau 60 gadus kompānija Liebherr ir vadošais sadzīves dzesēšanas tehnikas ražotājs. Tas nav pavisam ierasti organizācijai, kas savu ceļu uzsāka ar torņa celtņu un būvniecības mašīnu ražošanu. Dienu no dienas mēs saņemam no klientiem vienu un to pašu jautājumu: “Kāpēc Liebherr ražo dzesēšanas aprīkojumu?”

Tas mums nebija pārsteigums. Visā pasaulē lielajos būvlaukumos cilvēki ievēro celtņus, ekskavatorus un citas būvtehnikas vienības ar Liebherr logotipu. Nav pārsteigums, kāpēc rodas šāds jautājums. Lai atrastu pareizo atbildi, atcerēsimies interesantu gadījumu no kompānijas vēstures, kur jau vairāk kā 60 gadus ledusskapji iet soli solī ar būvniecības mašīnām.

Kompānijas dibinātājs Hanss Lībhers 1954.gadā atklāja pirmo ledusskapju ražošanas fabriku. Produkcijas masveida ražošana tika uzsākta gadu vēlāk.

Liebherr vēsture, kas saistīta ar ledusskapju un saldētavu ražošanu, aizsākās 1953.gadā. Bankas nodaļas vadītājs, kurā Hanss Lībhers glabāja savus ietaupījumus, paziņoja biznesmenim par to, ka tiek pārdota bankrotējusi fabrika, kas ražo dzesēšanas aprīkojumu.

Uzņēmējs apmeklēja rūpnīcu, lai detalizēti izpētītu ražošanas specifiku. Izanalizējot produkciju un tirgu, Hanss Lībhers saprata šī biznesa virziena potenciālu un nolēma ienākt dzesēšanas tehnikas pasaulē. Viņš atteicās no bankrotējušās fabrikas iegādes un uzsāka savas ražotnes būvniecību Oksenhauzenes (Ochsenhausen) pilsētā, Bīberahas (Biberach) rajonā, Vācijā.

1954.gadā tikai 10% Vācijas ģimeņu bija savs ledusskapis  

50.-os gados sākās “vācu ekonomiskā brīnuma” periods – Vācijas ekonomijas augšupeja pēckara periodā. Un šajos gados palielinās arī pieprasījums pēc patēriņa precēm. Hanss Lībhers nepalaida garām faktu, ka tikai 10% ģimenēm Vācijā bija savs ledusskapis. Viņam jaunajai sfērai bija ideāli tirgus nosacījumi, lai uzsāktu izstrādi, ražošanu un nepārtraukti uzlabotu produkciju. Lēmums bija pareizs: Liebherr dzesēšanas tehnika gūst panākumus jau vairāk kā 60 gadus, nosakot tendences atdzesēšanas un saldēšanas lauciņā.

Mūsdienās dzesēšanas tehnikas iedalījums ietver trīs ražošanas līnijas, kurās izgatavo augstas kvalitātes ledusskapjus un saldētavas, tvertnes, vīna skapjus un laboratorijas dzesēšanas tehniku:

  • Oksenhauzene (Vācija).
  • Linca (Austrija),
  • Marica (Bulgārija)Liebherr ledusskapju masveida ražošanas uzsākšana. Rūpnīca Oksenhauzenē, 1955.gads

Liebherr ledusskapju ražošanas rūpnīca Oksenhauzenē šobrīd. Šeit strādā 1900 darbinieki.