Marinades for Meat

 

Vasara ir aktivākais laiks, kad uz oglēm tiek gatavotas dažāda veida gardas maltītes, un tās tiks baudītas kopā ar kraukšķīgiem salātiem, bagetēm, kas papildinātas ar augu sviestu, un dārzeņu kebabiem, cienājot ģimeni un draugus. Tomēr, kad nonākat pie savas iecienītākās gaļas grilēšanas, rodas dažāda veida jautājumi un šaubas: Vai man iegādāties jau marinētu gaļu vai darīt to pašam? Kāda marināde katram gaļas veidam ir vispiemērotākā? Kā pagatavot jebkādu marinādi? Lasiet tālāk, lai uzzinātu visu, kas jums jāzina par gaļas marinēšanu, un atklājiet, cik patiesībā tas ir vienkārši…

Tāpat, kā daudzām lietām dzīvē, kad nonākam pie grilēšanas, gaumes var plaši atšķirties: ir tādi, kam patīk jau iepriekš marinēta gaļa, tādi, kas izvēlas gaļu marinēt paši, un ir tādi, kam patīk uz grila likt gaļu, kurai kā garšvielas ir pievienotas tikai nedaudz sāls un pipari – izvēloties pievienot papildu garšas vēlāk. Tomēr vairums izvēlas labu marinādi pagatavot mājās paši.

 

Pērkot nemarinētu gaļu, vispirms jums ir jāprot noteikt, vai tā patiešām ir svaiga. Marinādes slēpj gaļas dabīgo aromātu, kā arī tās patieso krāsu, bet šīs abas īpašības ir ļoti svarīgas gaļas svaiguma noteikšanā. Turklāt kad jūs gatavojat marinādi pats, jūs ziniet, no kā tā sastāv. Tas attiecas uz visiem, ne tikai uz tiem, kam ir alerģijas uz atsevišķām sastāvdaļām, jo jebkurš ir ieguvējs, izvairoties no nevajadzīgu aromatizētāju un konservantu lietošanas.

Kā jau redzat, šie divi ir ļoti pārliecinoši iemesli, kādēļ jums vajadzētu mēģināt gaļu marinēt pašiem, un ticiet mums, tas neprasa lielas pūles un laiku. Bet gatavojot marinādi, jums ir jāpatur prātā viena lieta: ne visas marinādes sader ar visiem gaļas tipiem. Zemāk esošā recepte ir gardai marinādei, kas sader ar teļa, vistas vai liellopa gaļu. Kādēļ gan nepamēģināt pašam?

Vienkārša un garda marināde gaļai

Sastāvdaļas: 30 g rozmarīns, 1 čili pipars, 3g Sansho pipari, 6 svaigas koriandra lapas, 300 ml saulespuķu eļļa

Metode: Rupji sakapājiet čili piparu un rozmarīnu. Tad novietojiet visas sastāvdaļas dziļā traukā un, izmantojot rokas blenderi, sasmalciniet visu līdz smalkai konsistencei. Uzklājiet eļļas un garšaugu marinādi uz jūsu izvēlētās gaļas un ievietojiet to ledusskapī uz aptuveni 5 stundām, vislabāk izmantojot dziļo šķīvi vai bļodu, lai gaļa varētu pilnībā uzsūkt marinādi.

Pēc aptuveni 5 stundām gaļa būs ideāli iemarinējusies un gatava grilēšanai. Ja nepieciešams, šajā brīdī gaļai varat pievienot nedaudz sāli un piparus. Pārliecinieties, ka jūs pievienojiet sāli tieši pirms gaļas likšanas uz grila, nekad nepievienojiet to marinādei, jo tas no gaļas izvada šķidrumu un padara to sausu.

Starp citu: ja izmantojiet cāļa gaļu, pārliecinieties, ka jūs gatavojiet to uzreiz pēc izņemšanas no ledusskapja, tādējādi samazinot risku inficēties ar salmonellu. Gatavojot cāļa gaļu, vienmēr turiet to drošā attālumā no citas pārtikas un nekavējoties nomazgājiet visus virtuves piederumus, kas ir nonākuši saskarē ar to. Turpretī liellopa gaļu pirms grilēšanas var izņemt no ledusskapja un sasildīt līdz istabas temperatūrai.

Pirms lieciet gaļu uz grila, noteciniet visu lieko marinādi, izvairoties no tās pilēšanas uz oglēm, kas var radīt ogļu uzliesmošanu, tādējādi radot lielu karstumu, kas var apdedzināt garšvielas/gaļu.

Tātad, kādēļ gan nākošreiz nepamēģināt marinēt gaļu pašam? Esiet pārliecināts, ka tā garšos lieliski!

Kādas marinādes jūs gatavojas grilēšanai? Nosūtiet mums savu mīļāko recepti. Izmantojiet komentēšanas funkciju, kas atrodas zem šī raksta, vai uzsāciet jaunu/pievienojieties esošajai diskusijai mūsu Facebook lapā.