Kvalitatīvs uzturs ir stipras veselības ķīla. Uzturā patērējamiem produktiem ir jābūt svaigiem un tie ir jāuzglabā tīrā vietā, lai tie saglabātu savas vērtīgās īpašības. Tieši tāpēc jums ir nepieciešams tīrīt ledusskapi, lai uzturētu higiēnu un izvairītos no mikroorganismu savairošanās. Šajā rakstā mēs padalīsimies ar padomiem par to, kā vienkārši un efektīvi ar palīglīdzekļu palīdzību ieviest tīrību ledusskapī.

Laiku pa laikam katrā ledusskapī neizbēgami parādās dažādi netīrumi: tas var būt ievārījuma traips uz kāda no plauktiem vai izlietas sulas vai piena pēdas. Netīrumu parādīšanās – tas ir signāls jums: pienācis laiks iztīrīt ledusskapi.

Lai sakārotu ledusskapi, nav nepieciešamas speciālas zināšanas, dārgi tīrīšanas un dezinficējošie līdzekļi. Pietiek vien silts ūdens un nedaudz šķidrā mazgāšanas līdzekļa.

 

 

Sagatavošanās ledusskapja tīrīšanai  

 1. Parūpējieties par produktu īslaicīgu uzglabāšanu

Pirmais, par ko ir jāpadomā – tā ir vieta, kur jūs glabāsiet produktus ledusskapja tīrīšanas laikā. Jūs varat aiznest tos uz balkonu (ja āra temperatūra ir zemāka par 0°), ievietot termo somā vai palūgt kaimiņam īslaicīgi izvietot jūsu produktus viņa ledusskapī.

 1. Izslēdziet ledusskapi un atslēdziet to no tīkla

Atcerieties, ka pirms tīrīšanas drošības nolūkos vienmēr nepieciešams atslēgt ledusskapi no tīkla.

 1. Atkausējiet ledusskapi pirms tīrīšanas (modeļiem bez NoFrost sistēmas)

Ja jums ir ledusskapis ar saldēšanas kameru bez NoFrost sistēmas, tas ir jāatkausē vairākas stundas pirms tīrīšanas.

 1. Notīriet kondensatora resti no putekļiem

Ja  jums ir atsevišķi stāvošs ledusskapis, atbīdiet to no sienas un ar putekļu sūcēja palīdzību notīriet putekļus no kondensatora restes, kas atrodas uz ledusskapja aizmugurējās sienas.

Furnitūras tīrīšana

Pēc tam, kad esat parūpējies par produktu uzglabāšanu un sagatavojis ledusskapi tīrīšanai, jānoņem un jāizņem visas pārvietojamās daļas: plaukti, kastītes vai sekcijas. Nomazgājiet komplektējošās daļas izlietnē ar siltu ūdeni un nelielu daudzumu mazgāšanas līdzekli ar neitrālu PH saturu. Teleskopiskos virzītājus noberziet ar mitru lupatiņu. Pievēršam jūsu uzmanību, ka, tīrot virzītājus, nedrīkst nomazgāt smērvielu, jo tā ir nepieciešama konteineru plūstošai pārvietošanai. Izmantojiet kokvilnas salveti, lai noslaucītu detaļas.

Ledusskapja iekšpuses tīrīšana

Iekšpuses tīrīšanai iesakām izmantot mikrošķiedras salveti, siltu ūdeni, nelielu daudzumu mazgāšanas līdzekļa ar neitrālu PH saturu. Kad esat izmazgājis ledusskapi, noslaukiet to ar sausu salveti.

 

razmorazivanie-morozilnoy-kameri

 

 

Uzmanību! Ledusskapja iekšpuses tīrīšanai neizmantojiet etiķi, koncentrētus mazgāšanas līdzekļus un abrazīvos sūkļus.

Daudzās tīmekļa vietnēs ir rekomendācijas ledusskapja tīrīšanai ar etiķa palīdzību. Mēs tomēr iesakām jums to nedarīt, jo etiķis var sabojāt plastmasu. Būtu jāizvairās arī no švammes, abrazīvu sūkļu un koncentrētu mazgāšanas līdzekļu izmantošanas.

Tīrot ledusskapi, ievērojiet šādus noteikumus:

 • neizmantojiet tvaika tīrītājus;
 • neizmantojiet koncentrētus mazgāšanas līdzekļus;
 • neizmantojiet švammes un abrazīvus sūkļus;
 • neizmantojiet kodīgus, pulverveida tīrīšanas līdzekļus, kā arī tīrīšanas līdzekļus, kas satur smiltis, hloru, ķimikālijas un skābi;
 • nenoņemiet rūpnīcas plāksnīti (tā ir nepieciešama, vēršoties servisa centrā. Ja plāksnīte būs noņemta, zaudēsiet garantiju ledusskapim);
 • nepieļaujiet tīrīšanai izmantotā ūdens un mazgāšanas šķīduma nokļūšanu notekcaurulēs, uz ventilācijas restēm un elektriskajiem mezgliem;
 • iekšpuses tīrīšanai izmantojiet tikai produktiem drošus tīrīšanas līdzekļus.

Korpusa tīrīšana

Izvēloties līdzekļus ledusskapja ārējā korpusa tīrīšanai, jāņem vērā materiāls, no kāda tas ir izgatavots.

Pievēršam jūsu uzmanību, ka nepareizi izvēlēti tīrīšanas līdzekļi var novest pie virsmas sabojāšanas.

Plastmasas korpusi

Plastmasas korpusu tīriet ar silta ūdens un šķidra mazgāšanas līdzekļa palīdzību.

 

Nerūsējoša tērauda durvis

Neizmantojiet nerūsējoša tērauda tīrīšanas līdzekļus SmartSteel virsmas tīrīšanai. Tas var to sabojāt.

SmartSteel virsma ir jātīra uzmanīgi. Ja nepieciešams noņemt netīrumus, notīriet virsmu ar mīkstu audumu, kas samitrināts nelielā daudzumā ūdens vai mazgāšanas līdzeklī ar neitrālu PH saturu.

Nerūsējoša tērauda sānu sienas

Ja ir jātīra nerūsējoša tērauda sānu sienas, izmantojiet speciālu līdzekli Neodisher NEOBLANK. Uzklājiet līdzekli uz mīkstas kokvilnas salvetes un slaukiet slīpējuma virzienā.

BlackSteel virsmas tīrīšanai izmantojiet mīkstu audumu, kas samitrināts nelielā daudzumā ūdens.

Krāsotas sānu sienas

Lai notīrītu netīrumus, noslaukiet virsmu ar mīkstu audumu, kas samitrināts nelielā daudzumā ūdens vai līdzeklī ar neitrālu PH saturu.

Pēc tīrīšanas

Kad visi komponenti nomazgāti un noslaucīti, varat pieslēgt ierīci tīklam. Nepieciešamības gadījumā ieslēdziet SuperFrost funkciju, lai saldēšanas kamerā ātri tiktu noregulēta nepieciešamā temperatūra. Pēc tam jūs varat ievietot produktus ledusskapī. Tagad jūs varat būt pārliecināts par savu produktu drošību.