Tik gardi un, tajā pašā laikā, tik vienkārši pagatavojami  pat bez cepeškrāsns! Šodien mēs pastāstīsim, kā pagatavot cepumus, neizmantojot cepeškrāsni! Esi izbrīnīts? Lasi tālāk un iedvesmojies!

Par kūkām bez cepšanas mēs visi jau sen esam dzirdējuši. Lielākā daļa noteikti arī gatavoja šos kārumus! Tādas delikateses tautā sauc par kūkām bez cepšanas, un tagad tās kļuva par iedvesmas avotu arī citiem saldiem gardumiem. Tas nozīmē, ka jau pastāv dažādas receptes cepumiem, kurus var vienkārši pagatavot, neizmantojot karsto cepeškrāsni. Labprāt padalīsimies ar dažām receptēm un sniegsim svaigu informāciju par šo TOP-tēmu!

Svaigā siera kūka, šokolādes biskvīta kūka, aveņu tartaletes un vēl daudzas citas – mēs visi noteikti esam mielojušies ar „krāsnī neceptām kūkām”. Kāpēc gan neizmēģināt ko jaunu? Pagatavo cepumus bez cepšanas!

 

 

Nervi čupā, viesi nāk – galva ātri strādāt sāk!

Ziemassvētki, brīvdienas, laiks kopā ar ģimeni… Pat oma jau paziņoja par savu ierašanos! Jums tikai iepriekš jāuzkarsē cepeškrāsns, lai pagatavotu aromātiskos cepumus, kuri sakārdinās pat kaimiņu mincīšus! Bet kas tad nu?!? Kā vienmēr, viss notiek nelaikā – cepeškrāsns nestrādā, nervi čupā, un nav nekādu iespēju to ātri salabot! Ko jūs varat darīt lietas labā, lai ātri pagatavotu saviem viesiem saldos cienastus? Par laimi, ir kaut kas tāds, ko jūs tiešām VARAT darīt – ja jau pastāv kūkas bez cepšanas, tad kāpēc gan nepagatavot cepumus bez cepšanas? Un jā, mums izdosies attaisnot omas cerības attiecībā uz saldumiem pat bez cepeškrāsns! Nē, ziniet, pat šādi: mēs noteikti atstāsim iespaidu uz omu, jo cepumi, kas pagatavoti no virtuves skapīšos pieejamām sastāvdaļām, droši var ierindoties jūsu kulinārijas šedevru virknē! Šokolādes cepumi, sausiņu pralinē un riekstu cepumi ir tikpat labi kā to krāsnī ceptie analogi.

 

Heii, krāsnī ceptie sāncenši, vai esat gatavi jaunumiem?

Protams, ir arī tādas cepumu receptes, kurās būs nepieciešama krāsns, lai apceptu uz pannas sasmalcinātus riekstus, mandeles vai sezama sēklas, bet ūdens pelde palīdzēs mums izkausēt šokolādi. Lai pagatavotu cepumus bez cepeškrāsns, mums pārsvarā ir būs vajadzīgas lieliskas idejas! Kad radošumam klāt pieslēdzas „saimniecītes efekts”, tad varat uzskatīt, ka veiksme jau ir jūsu pusē! Mūsu cepumu pamata sastāvdaļām ļoti labi noderēs tādi ilgtermiņa produkti kā auzu pārslas, rieksti, žāvētie augļi, kokosriekstu pārslas, gatavie sausiņi, cepumi „dāmu pirkstiņi” vai biskvīta cepumi. Ja vēlamies iegūt kraukšķīgus variantus, tad lieti noderēs karamelizēts cukurs, kas arī lieliski sasaistīs kopā mūsu sastāvdaļas. Droši varam izmantot arī izkausēto šokolādi vai sviestu, lai piešķirtu riekstiem, kukurūzas vai auzu pārslām, žāvētiem augļiem un citām sausām sastāvdaļām cepumu formas.     

Iztēlei nav robežu

Iedvesmojieties no tām sastāvdaļām, kuras atradīsiet savos virtuves skapīšos un pieliekamajos! Tie var būt grauzdēti rieksti, mandeles vai auzu pārslas. Izmantojiet zemesriekstu sviestu, nugas krēmu vai izkausēto šokolādi, lai veidotu jaunas iecienīto cepumu receptes. Žāvēti augļi, kas parasti noslēpušies pašos tālākajos skapīšu stūrīšos, arī lieliski derēs mūsu superīgajiem cepumiem. Tie, starp citu, būs labs cukura aizvietotājs vai arī ļaus krietni samazināt tā daudzumu, jo žāvēti augļi jau tā ir diezgan saldi! Nebaidieties no eksperimentiem, uzcepiet savus sapņu cepumus uz pannas! Varat izmantot gan smilšu cepumus, gan kādus mīkstākas konsistences cepumus – iztēle ir jūsu labākais palīgs!

Klasikas atdzimšana – iecienītā Kalter Hund kūka

Kalter Hund (kas burtiskā tulkojumā no vācu valodas nozīme “auksts suns”) ir klasiska kūka bez cepšanas, tās pamatā ir sviesta cepumi, kurus, tāpat kā lazanjas plāksnes, kārto slāņos pārmaiņus ar šokolādes krēmu, speciālā maizes cepšanas formā. Nosaukums Kalter Hund ir saistīts ar kūkas veidošanas īpatnībām – tā ir jāuzglabā ledusskapī, kā arī senos laikos šahtās tika izmantotas neparastas formas rati Grubenhunten, kas atgādināja tādu kā kārbu. Ja ieskatās, tad arī Kalter Hund kūkai ir līdzīga forma.

Kāpēc gan nepārvērst šo kūku par modernu kūciņu un cepumu variāciju? Tas ir diezgan vienkārši un aizraujoši! Izkausējiet 100 g šokolādes, sajauciet ar 50 ml saldā krējuma un ļaujiet atdzist apmēram 20 minūtes. Pa to laiku smalki sakapājiet aptuveni 200 gramus sviesta cepumu. Tagad sasmalcinātajos cepumos pievienojiet nepieciešamo šokolādes krēma daudzumu, lai viegli varētu veidot mazus bumbulīšus. Tad lieciet bumbuļus ledusskapī aptuveni uz pusstundu – tiem jāsacietē. Lai izveidotu no šokolādes bumbām neparastas kūciņas vai cepumus, mums atkal būs nepieciešama šķidrā šokolāde. Pietiks ar 100 gramiem šokolādes glazūras, kuru nepieciešams vēl mazliet atšķaidīt, pievienojot kokosriekstu taukvielas.

Vispirms mums vajag iespraust kociņus atdzesētajos bumbuļos. Šim nolūkam iegremdējam kociņu augšējo daļu karstajā šokolādē, pēc tam ļoti uzmanīgi spraužam iekšā bumbiņās. Atkal liekam ledusskapī, lai kociņi un apaļās kūciņas cieši savienojas kopā. Pēc 15 minūtēm mēs, beidzot, varam sākt dekorēšanas procesu. Jo pievilcīgāki būs mūsu cepumiņi, jo vairāk tos gribēsies notiesāt, kā arī tie lieliski papildinās svētku galdu! Dažādus pusfabrikātus, kas bija paredzēti Kalter Hund kūkai, tagad var iemērcēt izkausētajā šokolādē un izrotāt tā, kā jums pašiem patīk! Lieliski derēs sasmalcinātie rieksti, grauzdētie rieksti, mandeles, krāsainās pārtikas skaidiņas vai cukurotās sirsniņas.

Ko darīt, ja nav tik daudz laiks? Tad varat pagatavot klasisko Kalter Hund kūku un sagriezt to gabaliņos – sanāks cepumi! Bon appétit!

 

Ja jums ir jautājumi vai komentāri, droši rakstiet mums! Izmantojiet komentāru formu, kas redzama zemāk vai pievienojieties diskusijai Facebook!