Lai saldētavas darbotos, tām, protams, nepieciešama elektroenerģija, tādējādi tiek patērēti resursi. No otras puses, jūsu saldētava spēj sniegt lielu ieguldījumu resursu saglabāšanā un kļūt par ideālu palīgu mājās, lai izvairītos no pārtikas izšķiešanas. Bez tam, saldēšanas kamera ļauj izmēģināt neskaitāmus radošus trikus, kuri sagādās daudz prieka un, neapšaubāmi, pārsteigs jūsu viesus. Zemāk mēs apkopojām padomus un rekomendācijas, kas ļaus uzlūkot saldēšanas procesu no cita skata punkta, kā arī apraksta saldēšanas pamatus.

 

Ice Coffee a treat from the freezer

 

Pateicoties saldētavām mums, neapšaubāmi, ir pieejama sava veida greznība, kuru varam izbaudīt, jo vēl tikai simts gadus atpakaļ pārtikas saglabāšanai bija pieejamas ierobežotas iespējas. Pārtiku žāvēja, pildīja pudelēs, iecukuroja, konservēja etiķī, eļļā vai alkoholā, kā arī kūpināja. Tie noteikti bija gardi konservi, taču arī pietiekami darbietilpīgs process. Saldētavu izgudrojums būtiski atviegloja mūsu dzīvi. Tagad sezonālos produktus var ērti un ātri saglabāt ilgāk.

 

Pateicoties saldētavām mums, neapšaubāmi, ir pieejama sava veida greznība, kuru varam izbaudīt, jo vēl tikai simts gadus atpakaļ pārtikas saglabāšanai bija pieejamas ierobežotas iespējas. Pārtiku žāvēja, pildīja pudelēs, iecukuroja, konservēja etiķī, eļļā vai alkoholā, kā arī kūpināja. Tie noteikti bija gardi konservi, taču arī pietiekami darbietilpīgs process. Saldētavu izgudrojums būtiski atviegloja mūsu dzīvi. Tagad sezonālos produktus var ērti un ātri saglabāt ilgāk.

Kā saldēšana pagarina derīguma termiņu?

Sasaldēšana ir sava veida kriogēnais miegs, kurā pārtika ieslīgst kopā ar visiem tajā esošiem dzīviem organismiem. Vairums mikroorganismi un to metaboliskie procesi vislabāk funkcionē pie temperatūras, kura sastāda apmēram 30 °C. Tāpēc aukstums ledusskapī jau sāk palēnināt nobriešanas un bojāšanās procesus. Lielākoties „jo aukstāk, jo labāk”. Temperatūra ledus nodalījumā, kas ir zemāka par nulli, aptur praktiski visus vielmaiņas procesus. Tam ir loģisks iemesls – tāpat kā mums, cilvēkiem, arī baktērijām utt. nepieciešams ūdens, lai izdzīvotu. Ja ūdens ir sasalis, tad tas vairs nav pieejams un, kā secinājums, pārtikas derīguma termiņš palielinās.

Tas nozīmē, ka saldētie produkti var tikt uzglabāti mūžīgi? Diemžēl nē. Neskatoties uz aukstumu, tauki oksidējas gaisā esošā skābeklī. Vēlāk tauki kļūst sasmakuši, ko skaidri var saprast pēc pretīgas smakas. Jo vairāk produktā ir tauku, jo lielāka varbūtība, ka tas ar laiku sasmaks saldēšanas kamerā. Tāpēc vienmēr centieties, lai produkti ir hermētiski iepakoti, kā arī izspiediet gaisu no saldēšanas maisiņiem, pirms ievietojat tos saldētavā. Taču pat vismazākais skābekļa daudzums ir pietiekams, lai veidotos reakcija. Tādējādi, treknus produktus un izejvielas nekad nevar uzglabāt mūžīgi, neatkarīgi no tā, vai jūs tos sasaldējat vai nē.

Saldēšanas knifiņi ir jāpārzina

Atvērt saldētavu, iemest produktus konteinerī, saldētavā iekšā – gatavs?!? Pastāv labāki varianti! Mēs jums sagatavojām vairākus padomus, kā kļūt par īstu profesionāli produktu saldēšanas jautājumos. Pirmkārt, ir svarīgi pamatnosacījumi.

  • Svaigu produktu sasaldēšana 4 zvaigžņu saldēšanas nodalījumā

Visas saldēšanas kameras nav vienādas. Sekojiet līdzi marķējumam, kas tiek atzīmēts ar zvaigznīti. Viena zvaigzne nozīmē to, ka temperatūra saldēšanas nodalījumā sastāda minimums -6 °C, divas zvaigznes atbilst vismaz -12 °C, trīs – vismaz -18 °C, bet četras zvaigznes – ir vēl lielākas aukstuma temperatūras. Iekārtas ar trim vai mazāk zvaigznēm der tikai saldēto produktu uzglabāšanai, nevis to sasaldēšanai.

Piemēram, ja jūs ievietosiet istabas temperatūras konteineru ar pāri palikušo ēdienu saldēšanas kamerā, šis trauks izdala siltumu sev apkārt. Pārējais ēdiens, kurš tiek uzglabāts saldētavā, var atsaldēt līdz tādam līmenim, ka mikroorganismi sāk atmosties no „aukstā miega”, kas, savukārt, var izraisīt produktu bojāšanos. Tas ir risks veselībai. Tāpēc, ja jūs vēlaties sasaldēt produktus paši, nevis vienkārši uzglabāt lielveikalā iegādāto saldēto pārtiku, svarīgi ievērot tieši 4 zvaigžņu marķējumu, par ko jau minējām iepriekš.

  • Nedrīkst sasaldēt karstu pārtiku!

Iepriekš minētais padoms nemanāmi ved mūs uz nākamo. Ēdiena pārpalikumiem, kurus vēlaties sasaldēt, jābūt pēc iespējas vēsākiem, pirms ievietosiet tos saldēšanas kamerā. Tādēļ nesasaldējiet ēdienu, kurš vēl ir silts! Mūsu ieteikums – ļaujiet ēdienam atdzist līdz istabas temperatūrai, tad ievietojiet to ledusskapī un pēc vairākām stundām – saldēšanas kamerā. Tas novērš pārtikas atkausēšanu, kura jau bija sasaldēta, kā arī palīdz maksimāli uzturēt produktu kvalitāti.

Cēloni tam var izskaidrot ar fiziskām izmaiņām. Jo ātrāk notiek sasaldēšanas process (t.i. ūdens produktos sasalst un pārtop ledū), jo mazāk būs ledus kristālu, tie būs smalkāki. Ja process notiek lēni, veidojas lielie ledus kristāli. Ja pārtiku pēc tam atkausē, lielie ledus kristāli sagrauj šūnas, tādējādi pasliktinot ēdiena kvalitāti. Vēlamajiem sīkiem ledus kristāliem jūsu saldēšanas kamerā Liebherr paredzēts automātisks mehānisms SuperFrost, kurš ātri pazemina temperatūru līdz maksimāli iespējamai, radot aukstuma rezerves saldēšanai, kas labvēlīgi ietekmē vitamīnu saglabāšanu.

 

Herbs from the freezer for keeping fresh

 

Aplausi – universālais ledus kubiciņu trauciņš!

Kādam nolūkam jūs izmantojat ledus trauciņu? Droši vien ledus kubiņiem? Tik vienkārši – atvērt krānu, piepildīt trauciņu ar ūdeni, ievietot ledus kamerā, urrā, kubiciņi sasalst jau pēc pāris stundām un gatavi izmantošanai! Mēs jums sagatavojām vairākas radošas idejas, kā vēl var piepildīt ledus kubiņu trauciņus, izņemot tīru ūdeni.

  1. padoms: Ja vēlaties ledus gabaliņus ar nelielu šika un stila piesitienu, piepildiet trauciņu ar ūdeni, pievienojiet augļu gabaliņus vai ēdamus ziedus katrā individuālajā gabaliņā. Tādas ogas kā avenes vai mellenes būs īpaši labas.
  2. padoms: Pievienojiet ūdenim nedaudz pārtikas krāsvielas. Vēlāk pat vienkāršs dzēriens iegūs vizuāli košāku izskatu.
  3. padoms: Piepildiet trauciņu ar augļu sulu. Tas izskatās skaisti, atvēsina jūsu dzērienus un piešķir tiem augļu sulas garšu.
  4. padoms: Tik ērti sadalīt vienādās porcijās! Piemēram, piepildiet formas ar mājās pagatavotu zupu! Pēc nepieciešamības ļoti ērti izņemt tieši tik, cik vajag. Tas ir to vērts!
  5. padoms: Ideāls palīgs pārpalikumu saglabāšanai! Mūsu mīļākais ieteikums – sasaldēt pārpalikumus nelielām porcijām, izmantojot ledus kubiņu trauku. Piemēram, kokosriekstu pienu, nelielus mērču daudzumus, kas palika pāri, pesto utt.
  6. padoms: Vecākiem lieti noderēs šis padoms: ja paliek pāri bērnu uzturs, to arī var sasaldēt ledus kubiņos vai riņķīšos (tagad pieejamas dažādas formas). Ja sagatavojāt paši bērnu uzturu diezgan lielā apjomā, lieliski, ja daļu sasaldēsiet porcijās!
  7. padoms: Pagatavojāt pārāk daudz kafijas? Nav problēmu, vienkārši piepildiet ar kafiju ledus trauciņu! (protams, pirms tam visu atdzesējiet) Vēlāk pagatavojiet gardu kafiju ar ledu, karstu pienu, dažādiem sīrupiem pēc jūsu gaumes!
  8. padoms: Tik stilīgi un vienkārši var veidot zaļumu krājumus, sadalot tos porcijās! Sasmalciniet zaļumus, pievienojiet ūdeni vai eļļu, lieciet saldēšanas kamerā (taču ņemiet vērā, ka šis gardums nevar tikt uzglabāts mūžīgi).

Ja jums ir jautājumi vai komentāri, droši rakstiet mums! Izmantojiet komentāru formu, kas redzama zemāk vai pievienojieties diskusijai Facebook!


Komentāri