Saules stari mūs padara laimīgus, pozitīvi ietekmējot arī pašsajūtu. Šodien pastāstīsim vēl par citiem interesantiem faktiem, kas attiecas uz „saules vitamīnu devu”. Taču daudzi no mums lieliski apzinās: ja ar sauļošanās vannām tika pārspīlēts un netiek lietota pietiekama aizsardzība, tad vēlāk nāksies cīnīties nu jau ar saules apdegumu. Bieži vien to sajūtam un pamanām jau tikai vakarā: apdegušās vietas sūrst, nevar pieskarties ādai, tā ir apsārtusi. Ko vajadzētu iesākt pēc iespējas ātrāk un kādi mājas līdzekļi tiešām palīdz – mēs jums pastāstīsim jau tagad. Sekojiet mums!

 

Saules apdegums – akūts augšējā ādas slāņa iekaisums, ko izraisa pārmērīgs UV starojums. Šādu starojumu nosacīti var iedalīt UV-B un UV-A starojumā. Pēdējais ir atbildīgs par ādas novecošanos. Taču, ja īsviļņu augstās enerģijas UV-B starojums nonāk uz mūsu neaizsargātās ādas, rodas apdegumi. Un tie mums nepatīk – vairāk nekā skaidrs. Ja saules apdegumi rodas pārāk bieži, tas izraisa netiešos bojājumus un kaitējumu, piemēram, paaugstinātu ādas vēža risku. Tādi simptomi, kā ādas apsārtums, svelmes un spriedzes sajūta, nieze un, sliktākajā gadījumā, pat čulgas, pamatoti apstiprina aizdomas par diezgan nopietniem saules apdegumiem.

Ja arī jūs parasti pavadāt diezgan ilgu laiku saulē, jums gadās vai jau radās apdegumi, tad šie septiņi SOS padomi ir tieši tas, kas vajadzīgs – samazina sāpes un nekavējoties palīdz! Lasiet tālāk un saglabājiet sev šo vērtīgo informāciju!

1.Prom no saules

Lai izvairītos no briesmīgākām sekām: nekavējoties paslēpieties no saules un apsedziet sakairināto ādas laukumu ar tumšu apģērbu. Jo blīvāks un tumšāks ir audums, jo labāk tiks aizturēts saules kaitējums. Tāpat rekomendējam vilkt platmali, lai pasargātu seju un galvas ādu. Atcerieties, ka saulessarga ēna nenodrošina pietiekamu aizsardzību no UV stariem, un tie joprojām sasniedz jūsu ādu. Vislabāk, ja dosieties iekštelpā. Tuvākajās dienās esiet piesardzīgi: izvairieties no tiešiem saules stariem, īpaši pusdienlaikā!

 

avoid sunburn!

Pludmales cepure ir lieliska aizsardzība jūsu sejai un galvai

 

2. Vēsumu, vēsumu, vēsumu!

Saules traumētu ādu nepieciešams pēc iespējas ātrāk atvēsināt. Iemesls: ne vien rimst sāpes, bet arī mazinās iekaisums. Šim nolūkam samitriniet linu vai kokvilnas audumu aukstā ūdenī un pielieciet klāt apdedzinātai ādai. Tāda veida vēsās kompreses vienkārši var pagatavot no jogurta vai biezpiena, kas atradās jūsu ledusskapī. Kad saules skartais laukums atkal kļūs silts, vienkārši nomainiet saites. Svarīgi: neizmantojiet ledus kubiņus vai pārāk aukstas kompreses! Nepareizas lietošanas gadījumā tas var izraisīt apsaldējumu! Remdeni apsēji derēs vislabāk sākumā, īpaši tas attiecas uz bērniem un cilvēkiem ar sirds un asinsvadu problēmām.

3. Dzer pietiekami daudz

Pietiekama dzeršana karstajās pavasara un vasaras dienās ir īpaši svarīga. Ja esat ieguvis ādas apdegumu, tad nepieciešamā šķidruma apjoms arī palielinās. Tādēļ svarīgi pēc iespējas ātrāk papildināt organismu ar vajadzīgo šķidrumu. Atlīdziniet šo deficītu ar vismaz 1,5 litriem ūdens. Liels dzeramā daudzums palīdz ādas reģenerācijas procesos un uzlabo asinsriti.

 

Drink water!

Ļoti svarīgi: nepieļaujiet atūdeņošanos! Pēc iespējas izvairieties no alkohola!

 

4. Produkti ar alvejas ekstraktu pēc sauļošanās

Pietiekama mitrināšana ir būtiska arī mūsu ādai. Daudzi izmanto taukainus un barojošus krēmus, taču esiet uzmanīgi: ierastie ķermeņa losjoni un krēmi var izraisīt ķermeņa uzsilšanu. Vislabāk izmantot vieglākus sastāvus, piemēram, gelus vai losjonus pēc sauļošanās ar alvejas ekstraktiem. Šis augs sastāv 99 % no ūdens, kā arī satur daudz svarīgu minerālu un vitamīnu, kas uztur ādas reģenerācijas procesus. Neliels padoms: pirms lietošanas ievietojiet līdzekļus, kas paredzēti pēc sauļošanās kopšanai, Liebherr ledusskapī, lai atvēsinātu ādu vēl vairāk!

 

Aloe vera lotion

Atvēsinošs krēms ar alveju spēj darīt brīnumus

 

5. Pretiekaisuma ziedes

Ziedes ar kortizonu sastāvā ir pieejamas bez receptes aptiekās. Tās noņem iekaisuma reakciju. Aktīvā sastāvdaļa samazina arī apsārtumu, tūsku un niezi. Šim nolūkam uzmanīgi uzklājiet ziedi traumētajās vietās.

6. Kad sāpes ir neizturamas

Parasts saules apdegums pāriet jau pēc vairākām dienām, pateicoties atvēsināšanai un pietiekamai mitrināšanai. Taču, ja sāpes ir ļoti stipras, iesakām lietot pretsāpju zāles, kas būs kā neatliekamā palīdzība. Nopietnākos gadījumos, kad parādās tādi simptomi kā apdegumi, drudzis, galvassāpes un vemšana, nepieciešams vērsties pie ārsta. Pediatra apmeklējums ir būtisks, ja saules apdegumus ieguvis bērns.

7. Nākamreiz izvairieties no saules apdegumiem

Galvenais ir ievērot piesardzības pasākumus. Kaut arī minētie padomi var jums palīdzēt saules apdegumu gadījumā, jūsu ādas veselībai ir jābūt pirmajā vietā. Tieši tāpēc labākais paņēmiens saules apdegumu novēršanai jau pašā sākumā ir saules aizsardzības krēma lietošana ar attiecīgo saules aizsardzības faktoru (SPF). Pareizs apģērbs un izvairīšanās no pusdienlaika saules karstā laikānovērš saules radīto diskomfortu, pareizāk, pat nepieļauj to.

 

Sun lotion good for avoiding the burn

Neaizmirsti uzklāt saules aizsardzības losjonu!

 

Ar šiem padomiem jums nekas netraucēs izbaudīt vasaru!

Ja jums ir jautājumi vai komentāri, droši rakstiet mums! Izmantojiet komentāru formu, kas redzama zemāk, vai pievienojieties diskusijai Facebook!