Saldkrējuma sviests bija viena no svarīgākajām izejvielām virtuvē gadsimtiem ilgi, taču, kā jūs zināt, pastāv tā divi pamata veidi: sālīts un nesālīts. Šodien mēs aplūkosim, kādas ir atšķirības starp abiem sviestu tipiem un kad katru no tiem pielietot.

Saldkrējuma sviesta vēsture

Cilvēki ir izgatavojuši sviestu jau tūkstošiem gadu, un pierādījumi par sviesta ražošanu ir datēti ar 2000. gadu pirms mūsu ēras. Sākotnēji sāls tika pievienots sviestam kā konservants, kas ļāva produktam uzglabāties ilgāku laika periodu un nesabojāties. Šodien sviestam joprojām pievieno sāli gan konservēšanas nolūkam, gan garšas piešķiršanai.

Pirms parādījās ledusskapji un mūsu dzīves kļuva daudz ērtākas, sāls bija vienīgais veids, kā iegūt un uzglabāt sviestu ziemas mēnešos, kad fermeri nevarēja dabūt svaigus piena produktus no saviem lopiem. Tādējādi nesālīts svaigs sviests tika uzskatīts par delikatesi.

Butter in a plate

Sālīts pret nesālītu sviestu kulinārijas pasaulē

Mūsdienās sālīts saldkrējuma sviests satur tikai aptuveni 1,5 % nātrija, kas sastāda vien apmēram šķipsniņu sāls uz veselu paciņu. Tas nozīmē: pat tad, ja sajutīsiet sāls garšu, jūs nepamanīsiet būtisku atšķirību starp sālītu un nesālītu sviestu, īpaši, ja jūs izmantojat to ēdienu pagatavošanā.

Kad runa ir par ēdiena pagatavošanu, pamata atšķirība starp sālītu un nesālītu saldkrējuma sviestu slēpjas sāls daudzumā. Sālīts sviests satur pievienoto sāli, bet nesālīts – nē. Tas ietekmē jūsu ēdienu garšu, taču ir būtiski apzināties un ievērot, kurš sviesta tips der vislabāk jūsu iemīļotajām receptēm.

Receptes ar sālītu sviestu

Sālīts sviests ir lieliski piemērots smērēšanai uz grauzdiņiem vai izmantojams tādos pikantākos ēdienos, kur vēlama sāļa garša. Izmēģiniet sāļo sviestu tādās receptēs kā ķiploku maize vai kartupeļu biezenis.

Receptes ar nesālītu sviestu

Nesālītu sviestu bieži izmanto konditorejas izstrādājumu cepšanā, jo tas ļauj kontrolēt sāls daudzumu jūsu receptē. Mēģiniet izmantot nesālītu sviestu tādās receptēs kā kūkas vai cepumi.

Kad izmantot sālītu sviestu, bet kad – nesālītu sviestu

Principā viss ir diezgan vienkārši: sālītu sviestu izmantojiet, kad vēlaties piešķirt saviem ēdieniem sāļu garšu, bet nesālītu sviestu, – kad gribat labāk kontrolēt sāls daudzumu. Vienmēr lietderīgi nogaršot ēdienu un noregulēt garšvielas pēc nepieciešamības un jūsu gaumes.Butter in a plate with a knife

Sviesta atdzesēšana un konservēšana

Uzglabājiet sviestu ledusskapī, lai tas paliktu svaigs. Sālīts sviests var tikt uzglabāts ilgāk nekā nesālīts, jo tajā pievienotais sāls strādā kā konservants.

Sviesta atdzesēšana un konservēšana ir svarīga, lai saglabātu to svaigu un novērstu bojāšanos.

Uzglabājiet saldkrējuma sviestu ledusskapī, lai saglabātu tā svaigumu. Sālīts sviests var tikt uzglabāts ilgāk nekā nesālīts, pateicoties pievienotajam sālim, kas darbojas kā konservants. Izmantojiet sviesta trauku Liebherr jūsu sviesta pakas uzglabāšanai. To ir ērti pārvietot un paņemt aiz vāciņa, kā arī viegli atvērt.

Liebherr butter dish in a fridge

Ja jūs vēl to neizdarījāt, tad turiet sviestu iesaiņotu: uzglabājiet sviestu iesaiņotu vai hermētiskajā konteinerā, lai produkts neuzsūktu citas pārtikas smaržas, kas atrodas ledusskapī.

Sasaldējiet sviestu ilgākai uzglabāšanai: ja jums ir palicis pāri sviests, kuru neizmantosiet uzreiz, tad varat to sasaldēt līdz 6 mēnešiem. Pirms sasaldēšanas cieši iesaiņojiet sviestu pārtikas plēvē vai virtuves folijā. Cīnieties pret pārtikas izšķiešanu, sasaldējot to, pielietojot Liebherr saldēšanas tehnoloģijas.

Izmantojiet sviesta trauku: ja jūs dodat priekšroku sviesta uzglabāšanai istabas temperatūrā, lai to būtu vienkāršāk uzsmērēt jūsu iecienītajiem tostiem un kruasāniem, tad izmantojiet sviesta trauku ar vāciņu. Tas palīdzēs arī pasargāt sviestu no gaisa un gaismas piekļuves, kas tikai veicinātu produkta ātrāku bojāšanos.

Sekojot mūsu padomiem, kā atdzesēt un uzglabāt, kā arī konservēt sviestu, varat būt droši, ka gan sālīts, gan nesālīts sviests paliks svaigs un gards, un lieliski derēs visām jūsu kulinārijas un konditorejas vajadzībām.

Kur tieši uzglabāt sviestu ledusskapī?

Sviesta uzglabāšana ledusskapī var radīt nelielu apmulsumu.  No vienas puses, jūs vēlaties saglabāt sviestu svaigu un novērst tā sasmakšanu. No otras puses, jūs nevēlaties, lai sviests ir ciets kā akmens, kad cenšaties to uzklāt uz aromātiskā brokastu grauzdiņa. Tātad, kur vislabāk uzglabāt saldkrējuma sviestu ledusskapī? Atbilde ir vienkārša: sviesta nodalījumā!

Vairums ledusskapju ir aprīkoti ar nelielu nodalījumu, kas speciāli paredzēts sviesta uzglabāšanai. Parasti tas atrodas uz ledusskapja durvīm, un tur ir ideāla temperatūra, lai sviests saglabātos svaigs un vienlaikus pietiekami mīksts, lai to varētu uzsmērēt. Tāpēc nākamreiz, kad izvietosiet savas pārtikas preces, neaizmirstiet ielikt sviestu tam paredzētajā traukā – optimālai uzglabāšanai. Liebherr ledusskapī sviesta trauciņu var ērti pārvietot – tas padarīs jūsu dzīvi vienkāršāku un palīdzēs uzglabāt visus produktus viegli un pārdomāti.

Visbeidzot, tas, kuru sviestu jūs izvēlaties, atkarīgs no jūsu personīgās gaumes un tām receptēm, kuras gatavojat. Eksperimentējiet ar abiem veidiem, lai atrastu to, kas vislabāk der tieši jums!Butter in a small plate

Ja jums ir jautājumi vai komentāri, droši rakstiet mums! Ja patika un bija noderīgi, dalieties ar šo rakstu un pievienojieties diskusijai Facebook, Instagram vai Twitter!