Mēs ļoti bieži saņemam jautājumus, kas saistīti ar ledusskapja ekspluatāciju neapkurināmā telpā. Parasti tie rodas pie patērētājiem, kas ierobežoti vietas izvēlē ierīces uzstādīšanai. Par nožēlu, globālā tīkla plašumos ir daudz nepatiesas informācijas par šo jautājumu. Lai saliktu visus punktus uz «i», mēs sagatavojām jums šo materiālu.

Pirms pāriet pie izsmeļoša stāsta par ledusskapja darba īpatnībām, vērts atzīmēt, ka jebkurā lietošanas instrukcijā ir informācija par tā izmantošanu. Tas paredzēts vienīgi pārtikas produktu atdzesēšanai mājas apstākļos. No tā var izdarīt secinājumu, ka slēgtā telpā ir jāievēro elektriskās un ugunsdrošības noteikumi. Visi pārējie izmantošanas veidi ir nepieļaujami un var novest pie ierīces bojājuma.

Klimata klase – raksturojums, kas nosaka ledusskapja izmantošanas iespēju pie noteiktām temperatūrām

Tehniskā aprakstā vienmēr norāda ledusskapja klimata klasi, kas reglamentē apkārtējās vides temperatūru diapazonu, pie kuras to var izmantot.

Pastāv 4 klimata klases:

  • SN – subnormālā. Telpām ar temperatūru diapazonu no +10°C līdz +32°C.
  • N – normālā. Piemērota izmantošanai pie temperatūrām no +16°C līdz +32°C.
  • ST – subtropiskā. Tropiskam klimatam pie temperatūrām no +16°C līdz +38°C.
  • T –– tropiskā. Paredzēta izmantošanai tropiskā klimatā ar temperatūru diapazonu no +16°C līdz +43°C

Ja pastāv varbūtība, ka gaisa temperatūra telpā var pazemināties zem minimālā lieluma, kas norādīts klimata klasē, tad labāk izvēlēties citu vietu ledusskapim.

Šī nosacījuma neievērošana var novest pie ierīces darba traucējumiem un kalpošanas laika samazināšanas. Lieta tāda, ka pie zemām temperatūrām eļļas viskozitāte kompresorā palielinās, tā rezultātā pasliktinās saskarošos detaļu smērviela un, attiecīgi notiek ātrs mehānisma nolietojums.

Turklāt nepieciešams ņemt vērā, ka pie telpas temperatūras zemākas par 18°C, saldēšanas kameras darba efektivitāte ledusskapim ar atdzesēšanas vienu kontūru samazinās. Tomēr pastāv ierīces, kam piemīt speciāla funkcija, kas ļauj uzturēt ieteicamo temperatūras režīmu pie tādiem apstākļiem. Piemēram, daži ledusskapju LIEBHERR modeļi ar mehānisko vadību atbalsta tehnoloģiju CoolPlus, kas nodrošina pienācīgu saldēšanas kameras darbspēju pie apkārtējā gaisa temperatūras no +10°C līdz +16°C.

Rezumējot teikto, var izdarīt secinājumu, ka mūsu valstī nedrīkst izmantot parasto sadzīves ledusskapi neapkurināmā telpā, kurā gaisa temperatūra var nokristies zemāk par minimālo lielumu, kas norādīts ierīces klimata klasē. Pirmkārt, tas ir tiešs ekspluatācijas noteikumu pārkāpums, kas noved pie ražotāja garantijas pazaudēšanas. Otrkārt, samazinās kalpošanas termiņš darba traucējumu dēļ.

Pie kādām temperatūrām var izmantot Liebherr ledusskapjus un saldēšanas kameras?

Vairums LIEBHERR ledusskapjiem un saldētavām piemīt universālā klimata klase SN–T. tie noderīgi ekspluatācijai pie apkārtējās vides temperatūras no +10°C līdz +43°C, un var darboties praktiski jebkurā valstī, nodrošinot vajadzīgo ražīgumu, neatkarīgi no klimatiskajiem apstākļiem.

Ja jums par šo rakstu ir kādi komentāri vai jautājumi, lūdzu, sūtiet mums ziņu. Vienkārši izmantojiet komentēšanas funkciju, kas ir zem šī raksta, vai pievienojieties diskusijai mūsu Facebook lapā.