Pastāv daudz un dažādi aksesuāri un ”gadžeti”, kas ir paredzēti vīna mīļotājiem. Bez kuriem patiešām nevar iztikt? Esmu sagatavojis sarakstu ar visnepieciešamākajiem priekšmetiem, bet kuriem nenotiek neviena vīna degustācija.

Vīna glāzes

Izsmalcinātam vīnam ir nepieciešama izsmalcināta glāze: tieši no tās ir atkarīga dzēriena potenciāla atkāšana. Pareizi izvēlēta glāzes forma ļauj atklāt vīna īpašo raksturu.

Augstas kvalitātes glāzi raksturo vairākas īpašības. Apjomam vienmēr ir jābūt proporcionālam garšas intensitātei un vīna sarežģītībai. Glāzei jābūt harmoniski sabalansētai ar kājiņu, lai ar vīnu piepildīto glāzi varētu viegli virpināt. Jāpievērš uzmanība arī materiālam: kvalitatīvas glāzes ir izgatavotas no plāna stikla un tām nav asu malu, kādas bieži sastopamas lētajiem analogiem. Arī stikla kvalitāte ietekmē garšas atklāšanos: kristāla glāzēs dzērienam ir intensīvāks un tīrāks aromāts, nekā vienkāršajās un lētajās stikla glāzēs


Jūsu kolekcijā ir obligāti jābūt:

Standarta glāzei baltvīnam

 

Mazliet palielinātai glāzei izsmalcinātam baltvīnam (piemērota arī rozā vīnam)

 

Glāze Bordo, kas ir piemērota augstas kvalitātes sarkanvīnam

 

Klasiska šaura glāze – flauta dzirkstošajam vīnam (izstieptā forma mazina ogļskābes zudumus, saglabājot vērtīgos burbulīšus)

Pēc vēlēšanās varat papildināt to ar glāzi Burgundijas vīniem.

Korķu viļķis

Var sabojāt iespaidu pat par pašu izsmalcinātāko vīnu, ja rodas problēma ar pudeles atkorķēšanu. Lai tas nenotiktu, jāizmanto pareizais korķu viļķis. Neskatoties uz to, ka pastāv dažādas šī instrumenta variācijas, ne visas no tām ir ērtas un prasa ne mazums spēka un iemaņu. Par praktiskāko tiek uzskatīts “someljē nazis”. Tieši to izmanto vīna pudeļu atkorķēšanai restorānos. Ar tā palīdzību var ne tikai viegli izvilkt korķi, bet, pateicoties iebūvētajam nazim, arī nogriezt uz kakliņa uzvilktās metāla folijas kapsulu.

Dekanters

Dekantera izmantošana ne tikai ienes īpašu kolorītu degustācijas laikā, bet arī veic vīna aerāciju, līdz pilnīgi atver tā garšu un aromātu.

Dekantācijas iespējas:

1.Jauna vīna bagātināšana ar skābekli padara to nobriedušāku un piesātinātāku.

2. Vīns tiek atdalīts no nogulsnēm, kas ar laiku nosēžas pudeles dibenā.

3. Aerācija ļauj attīstīt vīnam savu buķeti, nereti mīkstinot sīvumu un bagātinot tā garšu un aromātu.

Ja esat nopietni aizdomājies par savas vīna kolekcijas izveidi, jums jau iepriekš ir jāparedz glabāšanas nosacījumi: temperatūras svārstības, vibrācijas un spilgta gaisma īsā laika periodā var negatīvi ietekmēt vīna kvalitāti. Ideālā variantā vislabāk ir pagrabs, kurā var izbūvēt vīna pagrabu.

Ja šādas iespējas jums nav un jūs gribat vienkāršāku un ērtāku piekļuvi kolekcijai, pievērsiet uzmanību LIEBHERR premiālajiem vīna skapjiem, kuros tiek uzturēti optimālie apstākļi vīna glabāšanai un pasniegšanai.

Neatkarīgi no tā, vai jūs meklējat kompaktu iekārtu kabinetam vai aprīkojumu ar trim temperatūras zonām, kas var ietilpināt vairāk kā simts pudeles, plašā modeļu klāsta vidū pat pats prasīgākais kolekcionārs varēs piemeklēt sev piemērotu iekārtu.

LIEBHERR vīna skapju modeļu saraksts ir pieejams oficiālajā tīmekļa vietnē home.liebherr.com.