Optimālas temperatūras un mitruma līmeņa uzturēšana ir svarīgākais aspekts, uzglabājot izsmalcinātu vīnu. Diemžēl parastajā ledusskapī šādi nosacījumi nav sasniedzami, un retajam ir savs vīna pagrabs. Šajā gadījumā cēlā dzēriena cienītājiem izlīdzēs vīna skapis. Piedāvājam jūsu uzmanībai modeļa LIEBHERR WTes 5872 apskatu.

 

 

Trīs temperatūru zonas vīna uzglabāšanai

Vīna skapis WTes 5872 – mūsdienu alternatīva vīna pagrabam. Viena no tā pamata priekšrocībām ir trīs klimatiskās zonas, kas ļauj tajā izvietot sarkanos, baltos un dzirkstošos vīnus.

 

 

Optimālās temperatūras uzturēšana nepieciešama gan dzēriena nobriešanai un uzglabāšanai, gan arī tāpēc, lai atvērtos vīna garšas īpašības. Katrā no sekcijām temperatūru var regulēt no +5 °C līdz +20 °C.

 

Optimāls mitruma līmenis

Vīna skapī WTes 5872 mitrums tiek uzturēts līmenī, kas nav zemāks par 50 %, nodrošinot optimālus nosacījumus korķa un vīna saglabāšanai.

 

Optimāla gaisa kvalitāte

Klasiskais dabiskais korķis vislabāk notur vīnu pudelē, taču nekādā gadījumā nenobloķē to hermētiski, tāpēc iekšā ieplūst gaiss. Šī iemesla dēļ vīns var absorbēt apkārtējos aromātus. Īpaša bīstamība – ēdienu smaržas. Ja dzēriens tiek uzglabāts virtuvē, tad tas var zaudēt teruāra īpašības (vīnogu audzētavas, reģiona īpatnības).

 

 

Modelis WTes 5872 aprīkots ar filtriem, kuri nodrošina optimālu gaisa kvalitāti iekšējā telpā. Aktivētā ogle iestājas reakcijā ar jebkuriem piesārņojumiem. Tas neļauj nepatīkamiem aromātiem, kas nāk ko apkārtējā gaisa, negatīvi ietekmēt vīnu garšu.

 

Aizsardzība pret ultravioleto starojumu

Neredzamie ultravioletā spektra stari – viens no iemesliem, kāpēc vīnos rodas nevēlamas ķīmiskas reakcijas. Sekas no gaismas tādā gadījumā ir redzamas ar neapbruņotu aci: sarkanvīnu krāsa kļūst bāli-rozā, baltvīnu krāsa kļūst zeltaini-dzeltena. „Gaismas trieciens” jeb „Gout de Lumiere”, kā šo efektu sauc franči, sagrauj vīnu garšas līdzsvaru un aromātu.

 

 

Lai novērstu ultravioleto staru ietekmi, vīna skapī LIEBHERR WTes 5872 tiek izmantota stikla pakete no tonētā stikla. Tas atstaro praktiski visu UV-starojumu, novēršot vīna bojāšanos.

 

Ērta vīnu izvietošana

Vīna skapī var ietilpināt līdz 178 bordo tipa pudelēm. Tās var uzglabāt pozīcijā vienu pret otru, kas nodrošina maksimālu iekārtas ietilpību. Optimāls pārskats un ērta pieeja vīniem ir pateicoties plauktiem uz teleskopiskajām vadotnēm. Jebkurā brīdī tos var ērti izbīdīt. Vērts piezīmēt, ka tie nav pārklāti ar laku, kas ļauj izvairīties no tās izgarojumiem uz vīnu.

 

 

Bez tam, skapī paredzēts arī prezentācijas plaukts, kurš apvieno sevī gan pudeļu uzglabāšanas, gan demonstrēšanas funkciju.

 

Aizsardzība pret vibrācijām

Pat nelielas vibrācijas var ietekmēt izturētā dzēriena kvalitāti. Tās izraisa vīnu pakāpenisku sajaukšanos, un tādēļ rodas nogulsnes. Tas kļūst par iemeslu, kāpēc notiek intensīvākas reakcijas starp dažādiem komponentiem tā sastāvā, kuru rezultātā veidojas nevēlamie savienojumi, kas bojā vīna garšu.

Vīna skapī LIEBHERR WTes 5872 tiek pielietots kompresors, kuram piemīt aizsardzība pret vibrācijām, bet atdzesēšanas sistēma ir pilnībā izolēta no vibrācijām, novēršot tās gandrīz pilnībā.

 

Gaismas diožu apgaismojums

Gaismas diodes nodrošina komfortablu izkliedētu gaismu iekārtas iekšpusē. Savas darbības laikā tās ne tikai izdala minimālu siltuma daudzumu, nekādi neietekmējot vīna temperatūru, bet arī patērē minimālu elektroenerģijas daudzumu salīdzinājumā ar parastajām kvēlspuldzēm.

 

 

 

LIEBHERR WTes 5872 pamata īpašības:

ārējie izmēri (A/P/D): 192 / 70,0 / 74,2 cm;

kopējais lietderīgais tilpums: 578 l;

maksimālais pudeļu skaits: 178;

temperatūras zonas: 3;

trokšņu līmenis: 38 dB;

plauktu skaits: 13;

plauktu materiāls: koks;

apgaismojums: gaismas diožu;

korpusa materiāls: nerūsējošais tērauds.

Pārējie raksturojuma punkti atrodami mūsu mājaslapā.

 

Ja jums ir jautājumi vai komentāri, droši rakstiet mums! Izmantojiet komentāru formu, kas redzama zemāk vai pievienojieties diskusijai Facebook!