Saņemot ielūgumu uz svētku vakariņām, bieži nav skaidrības par to, kādu dāvanu vajadzētu ņemt līdzi. Vīna pudele vienmēr ir labs risinājums un tiek labprāt pieņemta, bet kādu vīnu izvēlēties?

Ja iespējams, ir vēlams kā dāvanu dāvināt vīnu ar interesantu vēsturi, lai tas atšķiras no pārējiem un tiek uztverts kā unikāla dāvana. Varbūt par vīna dārza vīndari ir kāds aizraujošs stāsts, ko var pastāstīt? Vēl labāk ir tad, ja jums ir personīga saikne ar vīnu. Varbūt atklājāt to savā pēdējā ceļojumā uz Itāliju, vai arī pazīstat kādu vietējo vīndari, kura vīns jums patiešām iet pie sirds? Neaizmirstiet arī, ka vīns kā dāvana stāsta daudz arī par tā dāvinātāju. Personīga, individuāla izvēle liecina par to, ka cienāt saņēmēju. Savukārt nocenots šampanietis liecinātu par gluži pretējo: Pat ja tas ir labs produkts, tas nav labākais veids, kā izrādīt cieņu saņēmējam.

Ko dāvināt, ja nepazīstat saimniekus?

Ar klasiku ir grūti kļūdīties. Sarkanais Bordeaux, Burgundy, Chateauneuf-du-Pape vai Barolo nav tā pati oriģinālākā izvēle, bet tā tomēr ir droša izvēle.

Ko darīt, ja saimnieki vīnu dzer reti?

Šeit ļoti svarīgi ir atrast līdzsvaru starp pieejamību un zināmu standarta līmeni. Turklāt pudelei būtu jābūt pietiekami pievilcīgai, lai tā uzreiz nepazustu vīna pagrabā, bet gan tiktu attaisīta un pagaršota pēc iespējas ātrāk – kaut vienu reizi. Daudzi vīni no tā dēvētās jaunās pasaules, piemēram, Kalifornijas, Čīles vai Austrālijas, parasti šķiet ļoti pievilcīgi un interesanti pat nepieredzējušiem vīna dzērājiem.

Ko darīt, ja saimnieki ir vīna pazinēji vai cienītāji?

 

Champagne Cork Popping

 

Pudele šampanieša vienmēr būs labs risinājums. Lielie, labi zināmie zīmoli gandrīz automātiski nozīmē kvalitāti un prestižu. Tam gan ne vienmēr jābūt šampanietim. Lietpratējam labi ies pie sirds arī Crémant no Elzasas reģiona, Burgundijas reģiona vai Luāras ielejas.

Padalieties ar Jūsu risinājumu attiecībā uz vīna vai šampanieša izvēli dodoties ciemos pie pazīstamiem vai nepazīstamiem cilvēkiem?