Ziemassvētku sezona Vācijā tradicionāli sākas pirmajā Adventes svētdienā. Gaiss tiks piepildīts ar brīnišķīgiem Ziemassvētku aromātiem, jo šajā laikā tradicionāli gatavo tādus kārumus kā Stollen (vācu Ziemassvētku augļu kūka) un Plätzchen (Ziemassvētku cepumi). Protams, neiztikt arī bez tradicionālām Ziemassvētku dekorācijām, piemēram, Kristus dzimšanas ainas, piparkūku namiņi, Adventes vainagi. Ielas un mājas rotā neskaitāmas gaismiņas un sveces. Lai sniegtu ieskatu mūsu zīmola mājvalstī, esam sagatavojuši Ziemassvētku sēriju, kurā smalki aprakstīsim šo gaišo svētku tradīcijas, receptes un paražas. Ziemassvētku laiks ir viena no visplašāk svinētajām un cildinātajām sezonām ne tikai Vācijā, bet arī visā pasaulē.

Advente – Ziemassvētku sagatavošanās un gaidīšanas laiks

ielu daļu no Ziemassvētku tradīcijām Vācijā ieņem Advente. Nosaukums cēlies no latīņu vārda „Adventus”, kas nozīmē „atnākšana”. Par godu pirmajai Kristus atnākšanai Ziemassvētkos. Advente sākas 4. Svētdienā pirms Ziemassvētkiem. Šī pirmā svētdiena simbolizē Ziemassvētku sezonas sākumu, un šogad tas ir 29. novembris. Aptuveni šajā laikā cilvēki sāks dekorēt savas mājas un gatavot Ziemassvētku cienastus gaidāmajām svinībām.

 

Advent decorations for Christmas

 

Adventes simboli parasti ir Adventes vainags un Adventes kalendārs. Tiek uzskatīts, ka Adventes vainags tika izgudrots 19. gadsimtā, lai palīdzētu bērniem skaitīt dienas līdz Ziemassvētkiem. Tradicionāli vainagā tiek iedegtas četras sveces, viena pēc otras. Pirmajā Adventes svētdienā tiek iedegta pirmā svece, otrajā Adventes svētdienā – pirmā un otrā svece utt. Kad pienāk ceturtā Adventes svētdiena, tiek iedegtas visas četras sveces. Parasti „jaunā” svece tiek iedegta ģimenes vēlo brokastu laikā vai pusdienlaikā, kas ļauj pavadīt kopā brīnišķīgu laiku, satuvināties.

 

Advent wreath

 

Nākamais šīs sezonas simbols ir speciāls kalendārs, kuru sauc par „Adventes kalendāru”. To iegādājas vai pagatavo savām rokām Ziemassvētku gaidīšanas laikā un dāvina ģimenes locekļiem, draugiem un tuviniekiem. Pastāv dažādu tipu, dizainu un izmēru Adventes kalendāri, taču parasti tie ir nelielu kastīšu vai lādīšu vai speciāli dekorēto zeķu veidā, kuru kopskaits sastāda 24, iekļaujot sevī nelielas dāvaniņas un cienastus. Ļoti populārs ir arī šokolādes Adventes kalendārs, kuru var atrast jebkurā lielveikalā. Šokolādes izvēle ir plaša gan zīmolu, gan garšas ziņā. Pastāv dažādas variācijas gan šokolādes pārsteigumu izvēlē, gan arī saldumus var papildināt vai aizvietot ar tēju un kosmētiku. Ņemiet talkā savu radošumu, un pārsteigums tuviniekam ir garantēts! Katru dienu saņēmējam būs jāatver vaļā pa vienai kastītei vai atvērumam, sākot ar 1. decembri līdz pat Ziemassvētku priekšvakaram – 24. decembrim.

 

Advent calendar

 

Weihnachtsmarkt: Ziemassvētku tirdziņi Vācijā

Ziemassvētku tirdziņi – neatņemama un ļoti populāra daļa no sezonas aktivitātēm. Rosība sākas Adventes laikā un ilgst līdz pat Ziemassvētkiem. Katrā Vācijas pilsētā jūs obligāti atradīsiet tādas pazīstamas dekorācijas un ievērības cienīgus objektus kā Kristus dzimšanas ainas, milzīgas Ziemassvētku egles un Ziemassvētku piramīdas. Protams, arī dažādi svētku kioski un stendi, izrotāti ar krāsainām lampiņām un zvaigznītēm, kuros pārdod īpašus Ziemassvētku cepumus, desas, piparkūkas, īpašu Ziemassvētku šokolādi, grauzdētas mandeles, kā arī daudzus citus Ziemassvētku našķus. Tirdziņu atmosfērai un dzīvīgumam vienmēr skan mūzika, kas bieži vien ir dzīvais koru izpildījums, dziedot Ziemassvētkus cildinošās dziesmas, vai grupas, kas dzīvajā spēlē Ziemassvētku melodijas. Lielākai apmeklētāju daļai ir kāds īpašs punkts, kurš tradicionāli pieder pie Ziemassvētku tirdziņa lietas – Gluhwein (karstvīns), kas ir populārākais dzēriens šajā sezonā. Pastāv sarkanais, baltais un bezalkoholiskais karstvīns. Tā jau kļuva par mīļu, labu tradīciju – vakaros apmeklēt tirdziņus, lai satiktos ar draugiem un kopā iedzertu kādu tasi Gluhwein.

 

Christmas market

Aromātiskie Ziemassvētku cepumi un citi beķerejas gardumi

Advente ir arī laiks, kad ģimenes sarosās, meklējot savas slepenās receptes, kas nodotas no paaudzes paaudzē. Tā top īsti gardumi – mūsu omas un opji lieliski zināja, kas ir kvalitatīvs produkts! Cept dažādu veidu Ziemassvētku cepumus kopā ar ģimeni – viens no spilgtākajiem sezonas notikumiem. Pazīstamākie no šādiem konditorejas našķiem ir piparkūkas jeb ingvera cepumi, Stollen (vācu Ziemassvētku augļu kūka) un… vienā no nākamajiem rakstiem mēs padalīsimies ar vēl kādu populāru Ziemassvētku cepumu recepti.

 

Christmas cookies

 

Šajā skaistajā svētku sezonā mēs izvietosim rakstus, kas veltīti Ziemassvētku svinībām. Tāpat mēs dalīsimies ar receptēm, idejām par darinājumiem pašu rokām, dāvanām. Tas viss jūs gaida pavisam drīz mūsu nākamajos rakstos! Sekojiet jaunumiem un visiem jauku šo svētku gaidīšanas laiku!

 

Ja jums ir jautājumi vai komentāri, droši rakstiet mums! Izmantojiet komentāru formu, kas redzama zemāk vai pievienojieties diskusijai Facebook!