Vai esat kādreiz aizdomājušies, kādēļ novembrī daudzos lielveikalos var sastapt šokolādi, parfimēriju un citas preces, kuras iepakotas īpašās kastītēs un apzīmētas ar 24 cipariem? Izrādās, tā ir viena no Vācijas tradīcijām Adventes laikā – Ziemassvētku gaidīšanas laikā. Būtībā, visas šīs paciņas, kastītes tiek dēvētas par Adventes kalendāriem (visbiežāk var redzēt taisnstūra kārbā ar 24 numurētiem lodziņiem). Galvenā ideja, radot šādus Adventes kalendārus – palīdzēt īsināt Ziemassvētku gaidīšanas laiku, vienlaicīgi palutinot savus mīļos, tuviniekus, sapņojot par gaišiem un skaistiem svētkiem kopā.

 

Izveido savu Adventes kalendāru!

Dāvanas, kuras ir izveidotas pašu rokām, iegūst īpašu nozīmi un auru! Tādējādi jūs parādīsiet saviem tuvajiem, cik ļoti daudz viņi jums nozīmē! Pašu darināts Adventes kalendārs būs kaut kas neparasts un, kas īpaši svarīgi – tikai vienā eksemplārā, jo diez vai pasaulē var atrast divus vienādus „pašdarinājumus”!

Darbība 1: Izveidojiet 24 dāvaniņu kolekciju. Tās var būt pavisam nejaušā kārtā izvēlētas mantas vai konkrēti priekšmeti, produkti. Piemēram, jūs vēlaties uzdāvināt mammai trauku komplektu, kurā ietilpst 24 vienības. Jūs varat doties uz iecienītāko sadzīves veikalu un iegādāties, piemēram, skaistu dakšiņu un karoti, kas var kļūt par jūsu dāvanu 1. un 2. dienā ( 1. diena: dakšiņa, 2. diena: karote utt.), bet pārējās dienās, piemēram, kāda krūzīte, tad nākamajā – kāds tases paliktnītis utt.

 

advent calendar

 

Darbība 2: Atrodiet atbilstoša izmēra kastītes vai dāvanu maisiņus, lai iepakotu dāvanas. Taču nepavisam nav obligāti, lai tiem visiem būtu vienāda forma un izmērs.

Darbība 3: Iesaiņojiet paciņas dāvanu papīrā un dekorējiet ar Ziemassvētku simboliku. Vadieties pēc savas gaumes, esiet oriģināli un nebaidieties eksperimentēt! Tas ir jautrs, ļoti patīkams un radošs process, kurā patrenēsiet savu izdomu un, iespējams, atklāsiet sevī dizainera spējas! ?

 

stockings with gifts, advent calendar

 

Darbība 4: Nav obligāti dāvanas izvietot vienā čupiņā vai redzamā vietā. Jūs taču vienmēr varat padarīt šo pasākumu jautrāku, piešķirot tam nedaudz humora! Piemēram, varat sajaukt dāvanu kārtību vai izveidot dārgumu karti, lai saņēmējs katru dienu varētu atrast dāvanas katru savā vietā. Pievienojiet dažas norādes, piemēram, kaut ko par sevi vai kādas detaļas no saņēmēja mīļākā šova. Varat arī uzdot mīklas, kaut kādus āķus, lai dāvana nenāk tik viegli, lai būtu tiešām jautrāk un aizraujošāk! Pamatideja tajā visā – izklaidēties un pavadīt forši laiku ar saviem mīļajiem.

 

advent calendar with christmas decorations

 

Alternatīvs variants Adventes kalendāru veidošanā – zeķes. Šis „iepakošanas” veids arī plaši tiek pielietots Vācijā.

Te būs dažas idejas Adventes kalendāru saturam:

Viņai: pārsteidziet viņu katru dienu ar dažādiem aromātiem, tēju, kosmētiku vai kādām mājsaimniecībā noderīgām lietām.

Viņam: lieti var noderēt dažāda veida smaržas, kaklasaites, brūvēts alus un kafija.

Jūsu mazulim: patiks rotaļlietas, dažādi saldumi, skolas piederumi un grāmatas.

Jūs vislabāk pazīstat savus mīļos, tāpēc padomājiet par tām lietām, kuras liks viņiem smaidīt katru dienu, kopā gaidot brīnišķīgos Ziemassvētkus.

Padalieties ar savu pieredzi, būs ļoti interesanti redzēt, kādi pašdarināti Adventes kalendāri sanāca jums! Varēsim sarīkot pašdarināto kalendāru izstādi „online”! ?

Ja jums ir jautājumi vai komentāri, droši rakstiet mums! Izmantojiet komentāru formu, kas redzama zemāk vai pievienojieties diskusijai Facebook!