20

 

Tūkstošiem tūristu no visas pasaules decembrī brauc uz Vāciju, lai nokļūtu pirmssvētku atmosfērā un apmeklētu tradicionālos Ziemassvētku tirdziņus. Senlaicīgas Vācijas ieliņas, rotātas simtiem gaismas virteņu, tirdzniecības rindām un veikalu svētku vitrīnas, garšvielām bagātā karstvīna un karsto vafeļu aromāts, kā arī viegla mūzika, kas skan pilsētas galvenajā laukumā – tas viss rada neatkārtojamu Ziemassvētku noskaņojumu. Piedāvājam jums pārcelties uz šo pasaku, izlasot mūsu piezīmes par Ziemassvētku tirdziņiem Vācijā.

 

21

 

Praktiski katrā Vācijas pilsētā novembra beigās parādās mājīga svētku saliņa, kas piesaista garāmgājējus ar svaigu ceptu maizīšu aromātu un Ziemassvētku rotājumu mirdzumu. Šeit var ne tikai nobaudīt tradicionālos cienastus, bet arī iegādāties dāvanas tuviniekiem.

Ziemassvētku tirdziņi dažādās pilsētās būtiski atšķiras viens no otra. Piemēram, mazās pilsētās uz galvenās ielas var atrasties neliels svētku tirdziņš, kur vietējiem iedzīvotājiem ir iespēja tikai uzkost un iedzer tasi sildoša karstvīna. Lielākās pilsētās Ziemassvētku tirdziņi atrodas uz galvenajiem laukumiem līdzās pilsētas ievērojamām vietām un tie piedāvā plašu izklaidējošu programmu.

Tāpat jāatzīmē, ka arī atmosfēra visur ir dažāda. Kādam var vairāk patikt neliela pilsētiņa, kurā cilvēki dzīvo mierīgu dzīvi, kādam, tieši otrādi, patiks megapole, kur Ziemassvētku tirdziņā pulcējas ļoti daudzi cilvēki. Man vairāk iepatikās mazās vācu pilsētiņas. Šeit nav tūristu pūļu un iespējams pilnībā izjust Ziemassvētku garu.

 

23

 

Minhene – pilsēta, kurā norisinās viens no lielākajiem Ziemassvētku tirdziņiem. Tas atrodas Marienplatz centrālajā laukumā pirms pilsētas rātsnama.

Svētku tirdziņš Minhenē ir izslavēts ne tikai ar saviem apmēriem un tradīcijām, bet arī ar pilsētas galveno rotājumu – trīsdesmit metrus garo egli, kā arī dzīvo alpu mūziku, kuru katru dienu no rātsnama balkona izpilda koris. Starp daudzajām letēm, kas dekorētas laucinieciskā zemnieku stilā, vienmēr var atrast roku darba izstrādājumus, gardus cienastus un tradicionālus suvenīrus.

Atsevišķi jāpastāsta par slavenajām vācu eglīšu mantiņām un Ziemassvētku rotājumiem. Uzreiz redzams, ka tie ir gatavoti ar lielu mīlestību, pacietību un uzmanību pret katru detaļu. Tieši šī iemesla dēļ tie ir tik ļoti novērtēti visā pasaulē. Ja jums ir palaimējies pabūt Ziemassvētku tirgū, nepaejiet garām un noteikti nopērciet kādu eglītes mantiņu piemiņai.

25

 

Īpaši populāras kļuvušas koka rotaļlietas.

 

14

 

Pēc daudzu vēsturnieku domām, tieši Vācija tiek uzskatīta par mūsdienu eglīšu mantiņu dzimteni.

 

26

 

Visbiežāk var redzēt E.T.A. Hofmaņa pasakas “Riekstkodis un Peļu Ķēniņš” galveno personāžu, kas kļuvis slavens, pateicoties P.I. Čaikovska mūzikai.

 

27

 

Bez mantiņām un rotaļlietām var iegādāties dažādus roku darba izstrādājumus. Piemēram, zemāk esošajā fotogrāfijā redzama Minhenes meistara lete, kurš izgatavo koka dēlīšus. Pēc vēlēšanās viņš uzreiz jūsu klātbūtnē var uzklāt jums vajadzīgo zīmējumu.

 

30

 

Tūristi bieži pērk tradicionālās sirds formas ingvera piparkūkas ar apsveikumu.

 

 

Protams, visos vācu Ziemassvētku tirdziņos atrodams cienasts jebkurai gaumei. No dzērieniem tiek piedāvāts tradicionālais karstvīns, ruma punšs un groks.

24

 

Karstvīnu lej krūzītēs ar Ziemassvētku simboliku. Par skaistumu ir jāmaksā: jums būs jāsamaksā ne tikai par pašu dzērienu, bet arī jāatstāj ķīlā 1 līdz 3 eiro par krūzīti. Ja ar to nekas nenotiks un tā vesela atgriezīsies bodītē, ķīlas nauda tiks atgriezta. Ja vēlaties, krūzīti var atstāt par piemiņu kā suvenīru.

Krūzītes no Ziemassvētku tirdziņiem nereti kļūst par kolekcionēšanas priekšmetiem, jo katrā pilsētā tās ievērojami atšķiras cita no citas pēc formas un zīmējuma.

 

 

Uz grila ceptas desiņas (bratwurst) – tradicionālais Bavārijas Ziemassvētku tirdziņu ēdiens, pēc kura vienmēr jāizstāv garu garās rindas. Ja kaut reizi esat bijis Vācijā, tad ziniet, ka tieši desa ir viena no iemīļotākajām vāciešu uzkodām.

Daudzās pilsētās var redzēt vēl vienu tuvojošos svētku simbolu – Ziemassvētku piramīdu (Weihnachtspyramide). Tā ir koka konstrukcija karuseļa formā, kur uz katra stāva izvietotas Ziemassvētku personāžu figūriņas.

Weihnachtspyramide –  tradicionāls vācu māju rotājums. Pirmssvētku laikā tās palielinātu kopiju novieto uz pilsētas galvenā laukuma. Gadsimtiem ilgi koka figūriņas piramīdai izgatavo meistari no Rūdu kalnu reģiona. Iesākumā šis rajons bija Eiropas kalnrūpniecības centrs, bet 17.gadsmitā derīgo izrakteņu rezerves izsīka. Uzņēmīgie kalnu iedzīvotāji atrada izeju no situācijas un sāka nodarboties ar koka rotaļlietu ražošanu.

29

 

Mēnesi pirms Ziemassvētkiem pilsētu izrotā ar svētku atribūtiku. Uz koku lapotnēm uzstāda krāsainus gaismas elementus, par kuriem var priecāties bezgalīgi.

28

 

Ēku fasādes rotā spīdošas virtenes, mirdzoši eņģeļi un zvaigznes.

 

1

 

Galveno egli Ziemassvētku tirdziņā izrotā minimāli, bet tāpēc tā tikai iegūst papildus šarmu.

 

2

 

Pateicoties minimālajiem rotājumiem, egle nenovērš uzmanību no pārējām vietām.

 

3

 

Kā jau iepriekš rakstīju, vācieši pievērš uzmanību vissīkākajām detaļām. Ēku noformēšanā viņi neaprobežojas ar parastajām virtenēm un patstāvīgi veido dažādus Ziemassvētku rotājumus, ar kuriem vēlāk dekorē māju.

 

6

 

Pasaku atmosfēra valda Bavārijas pilsētā Rotenburgā pie Tauberes. Tās ielās jūs neatradīsiet divas vienādi dekorētas ēkas. Katrs iedzīvotājs cenšas oriģināli noformēt savu māju.

Kāds izmanto dažādus noformēšanas elementus.

 

8

 

Citi, turpretī, pieturas pie minimālisma, bet pat tāds rotājums rada Ziemassvētku noskaņojumu.

 

9

 

Var stundām ilgi staigāt pa Rotenburgas ielām un pētīt katru māju.

 

11

Pirmssvētku laikā pilsēta ir īpaši skaista.

 

16

 

Tāda sajūta, ka esi nokļuvis pasakā.

Vakarā pie galvenās egles parādās Santa Klauss, kuram var pastāstīt par savām Jaunā gada vēlmēm vai vienkārši nofotografēties.

Bez Ziemassvētkiem un Jaunā gada Vācijā atzīmē arī Svētā Nikolasa dienu. Ar lielu nepacietību svētkus gaida bērni, jo tieši viņi saņem sengaidītās dāvanas, kuras saskaņā ar leģendu svētais iznēsā naktī no 5. un 6.decembri

 

12

 

Neliels padoms: ja Ziemassvētku tirdziņā esat noskatījis ko īpašu, nedomājiet un pērciet, citādi vēlāk ļoti nožēlosiet. Nav izslēgts, ka suvenīru nopirks, pirms būsiet izlēmis to iegādāties.

 

17

 

Ziemassvētku tirdziņa apmeklējums – viens no labākajiem veidiem kā iepazīties ar Vācijas kultūru un tradīcijām, kā arī gūt milzum daudz iespaidu no pasaku atmosfēras, kas valda Vācijas pilsētās laika periodā no novembra beigām līdz Ziemassvētku vakaram. Reibinošais karstvīna aromāts, neaizmirstamā tradicionālo vācu desiņu garša, veikalu un tirdzniecības plaču svētku ugunis, autentiskās Ziemassvētku tirdziņu letes ar oriģināliem roku darba darinājumiem… Jūs vienmēr ar siltumu atcerēsieties Ziemassvētku pasakā pavadīto laiku.

18

 

Cerams, jums patika mūsu ekskursija pa Vācijas Ziemassvētku tirdziņiem un jūs obligāti apmeklēsiet valsti, ko visā pasaulē apdziedājuši slaveni rakstnieki un dzejnieki.

No visas sirds sveicam jūs gaidāmajos jaungada svētkos un vēlam jums un jūsu ģimenei visu to labāko!

P.S. Jūs varat nobaudīt arī tradicionālos vācu cienastus un dzērienus, kas ir Ziemassvētku simboli. Piedāvājam vairākas mūsu receptes:

  • Tradicionālās vācu štolles recepte
  • Mājas karstvīna recepte

Rakstiet mums, ja jums ir jautājumi un komentāri. Izmantojiet zemāk esošo formu komentāriem vai pievienojoties mūsu facebook lapai Facebook!