Daudziem cilvēkiem Ziemassvētkos nav lielāka prieka, kā sanākt kopā ar ģimeni un draugiem un izbaudīt tradicionālos svētku ēdienus un citus kulinārijas priekus. Liebherr profesionālais someljē Franks Kēmers atklāj, kādus vīnus viņš pasniegs šogad.

Rosé šampanietis ir fantastisks universālais dzēriens

Kamēr dažās valstīs, piemēram, Liebherr dzimtenē Vācijā, šampanietis tiek pietaupīts, lai to baudītu Vecgada vakara ballītes, citās valstīs, piemēram, Apvienotajā Karalistē, šis augstākās klases dzirkstošais vīns, nācis no reģiona, kas atrodas uz ziemeļaustrumiem no Parīzes, bieži tiek pasniegts, lai atzīmētu Ziemassvētku svinēšanu. Neatkarīgi no tā, vai to izmanto, lai piedotu zināmu omu Ziemassvētku vakarā, kā ierosinātāju Ziemassvētku dienas brančam vai kā aperitīvu pirms ģimenes Ziemassvētku vakariņām, svētku laikā šampanieša pudele piešķir brīnišķīgu dzirksti ikvienam pasākumam. Rosé šampanietis ir ļoti populārs un labi piemērots Ziemassvētkiem. Tā skaistā krāsa un vieglā augļu garša, iespējams, nedaudz labāk atspoguļo svētku garu, nekā baltie šampanieši. Turklāt nekad nenovērtējiet par zemu šampanieša kā ēdiena papildinājuma priekšrocības svētku vakariņās. Ir viegli iestrēgt rutīnā, baudot to tikai kā aperitīvu pirms ēšanas; taču nedaudz pilnīgāki rosé šampanieša veidi lieliski papildina plašu ēdienu klāstu. Patiesībā es pat teiktu, ka ar rosé šampanieti jūs patiešām nevarat nošaut greizi – tas ir pārsteidzoši daudzpusīgs un labi līdzsvarots – jo tas pasakaini sader ar gandrīz jebkuru ēdienu, izņemot saldos desertus.

Wine for Christmas

Burgundijas vīns pie zoss ēdieniem

Dažiem brīvdienas ir īsteni perfektas tikai tad, kad aukstā un (cerams) sniegotā Ziemassvētku dienā no virtuves izplūst brīnišķīgs kraukšķīgā zoss cepeša aromāts. Vīna pazinējiem šī bauda ir pilnīga tikai, kad ir izvēlēts ideālais vīns, ko baudīt kopā ar zosi. Lai gan Ziemassvētku galdam jūs varētu instinktīvi izvēlēties īpaši smalku sarkanvīnu, ar bagātīgu, labi nobarotu zosi labāk sader vīns ar izteiktāku lauku raksturu. Piemēram, nedaudz auglīgākais, zemnieciskākais Pinot Noirs no Burgundijas reģiona ir ideāla izvēle. Tipiska izvēle būtu Santenay vai Maranges reģionu vīns. Šīs vīnkopības kopienas atrodas Kotdivuāras dienvidos, un tās ir slavenas ar sulīgiem, vidēja piesātinātiem sarkanvīniem ar maigi aromātisku lauku raksturu. Itāļu vīna fani atradīs līdzīgas iezīmes ar Barbera d’Alba no Pjemontas. Tomēr, lūdzam ņemt vērā, ka šie sarkanvīna veidi ideālā gadījumā būtu pasniedzami 16–17 ° C temperatūrā, kas ir nedaudz vēsākā par parasto istabas temperatūru.

Burgundy wine to accompany goose

Portvīns un gaļas pīrādziņi

Viena no labākajām gada tradīcijām ir portvīna glāzes izbaudīšana ar gaļas pīrādziņiem vai Ziemassvētku cepumiem. Tikai reti kurš apzinās šī vīna patieso daudzveidību un kvalitāti. Lai arī lētākajiem portvīniem piemīt vienkāršs, salds un alkoholisks aromāts, augstākas kvalitātes portvīni spēj piedāvāt aizraujošu augļu, sarežģītības un bagātīgās īpašības sajaukumu. Labākie pieejamie portvīni ir Vintage Ports (VP), kas tiek ražoti tikai īpaši labos vīna darīšanas gados un var viegli sasniegt tādu pašu cenu un kvalitāti kā smalkie Bordo vīni. Tomēr neliels padoms: Late Bottled Vintage Port (bieži saīsināts par LBV Port) ir pazinēju labi glabāts noslēpums. To uzskata par īstu Vintage Ports “mazo brāli”, un tas var piedāvāt arī izteiktu augļu garšu un izsmalcinātību; turklāt tas ir izdevīgs, jo ir daudz lētāks nekā VP. Stilīgi dekantēts karafē un pasniegts mazās, tulpju formas glāzēs, maz kas var līdzināties portvīnam, ko baudīt ar gaļas pīrādziņiem, cepumiem, rozīņu kēksiem un tamlīdzīgiem izstrādājumiem, izbaudot Ziemassvētku vakaru!

Ja jums ir kādi jautājumi vai komentāri par šo ziņu, lūdzam rakstīt mums! Izmantojiet komentēšanas funkciju zem šīs ziņas vai  pievienojieties diskusijām ar mums Facebook portālā.