Чи можна використовувати холодильник в неопалюваних приміщеннях?

Дуже часто ми отримуємо питання, пов’язані з експлуатацією холодильника в неопалюваному приміщенні. В основному такі питання виникають у споживачів, які обмежені у виборі місця для установки приладу. На жаль, на просторах інтернету є безліч неправдивої інформації з цього приводу. Для прояснення ситуації ми підготували для вас цей матеріал.

Перш ніж перейти до детального опису особливостей роботи холодильника, варто відзначити, що кожна інструкція з експлуатації містить інформацію щодо його застосування. Він призначений виключно для охолодження харчових продуктів в домашніх умовах. З цього можна зробити висновок, що крім кімнатної температури в приміщенні повинні дотримуватися умови електричної і пожежної безпеки. Всі інші види використання є неприпустимими і можуть привести до порушень нормальної роботи приладу.

Кліматичний клас холодильника визначає можливість використання при певних температурах

У технічному описі завжди вказується кліматичний клас холодильника, який регламентує діапазон температур навколишнього середовища, при якому його можна використовувати.

Існує 4 кліматичних класа:

  • SN – субнормальний. Підходить для використання при температурі від +10 °C до +32 °C.
  • N – нормальний. Підходить для використання при температурі від +16 °C до +32 °C.
  • ST – субтропічний. Підходить для використання при температурі від +16 °C до +38 °C.
  • T – тропічний. Підходить для використання при температурі в тропічному кліматі з діапазоном температур від +16 °C до +43 °C.

Якщо є ймовірність, що температура повітря в приміщенні може опуститися нижче мінімального значення, зазначеного в кліматичному класі, то краще вибрати інше місце для холодильника. Недотримання цього правила може призвести до порушення роботи приладу і зниження терміну служби. При низьких температурах в’язкість мастильної рідини в компресорі збільшується, внаслідок чого погіршується змащення тертьових деталей і, відповідно, відбувається швидкий знос механізму.

Важливо! Морозильні камери Liebherr з технологією FrostProtect можуть використовуватися в неопалюваних приміщеннях, де температура навколишнього середовища опускається нижче 0°C. Детальніше про цю технологію читайте в цій статті.

У разі використання одноконтурного холодильника в неопалюваному приміщенні може бути порушена робота морозильної камери. В такому приладі зміна температури в холодильній камері веде за собою відповідну зміну в морозильній камері. З цією метою використовується тільки один вимірювальний датчик, встановлений в холодильній камері. І якщо, наприклад, в приміщенні буде та ж температура, що і в холодильній камері, то електроніка не буде включати компресор для охолодження, при цьому морозильна камера почне поступово розморожуватися, що неодмінно призведе до погіршення якості продуктів.

Крім того, необхідно враховувати, що при температурі в приміщенні нижче 18 °C ефективність роботи морозильної камери у холодильника з одним контуром охолодження зменшується. Є прилади, які оснащені спеціальною функцією, що дозволяє підтримувати рекомендований температурний режим при таких умовах. Наприклад, деякі моделі холодильників Liebherr з механічним управлінням оснащені технологією CoolPlus, що забезпечує належну працездатність морозильної камери при температурі навколишнього повітря від +10 °C до +16 °C.

Технологія CoolPlus

Кнопка включення функції CoolPlus в пристрої Liebherr з механічним управлінням

Підводячи підсумки, можна зробити висновок, що враховуючи кліматичні умови в нашій країні, не рекомендується використовувати холодильник в неопалюваному приміщенні, в якому температура повітря може опуститися нижче мінімального значення, зазначеного в кліматичному класі приладу. По-перше, це пряме порушення умов експлуатації, яке веде до втрати гарантії від виробника. По-друге, знижується термін служби через порушення роботи. І, по-третє, така експлуатація негативно впливає на якість продуктів.

За яких температур можна використовувати холодильники Liebherr?

Більшість холодильників і морозильників Liebherrмають універсальний кліматичний клас SN-T. Вони придатні для експлуатації при температурах навколишнього середовища від +10 °C до +43 °C і можуть працювати практично в будь-якій країні, забезпечуючи необхідну продуктивність незалежно від кліматичних умов.

Інформацію про кліматичний клас завжди можна знайти на заводській табличці приладу.

Пам’ятайте, що краще місце для холодильника – кухня, а не балкон чи веранда.

Якщо вам сподобалася ця стаття, підпишіться на нашу розсилку, і будете у курсі всіх новин світу холодильної техніки Liebherr та свіжості продуктів.

У вас є питання і коментарі? – Напишіть нам. Скористайтеся функцією коментарів під цією статтею або приєднуйтесь до обговорення на сторінці Liebherr на Facebook.