Як правильно розморозити морозильну камеру

Наступна ситуація Вам, звичайно, знайома: кожен раз, коли ви відкриваєте контейнери морозильної камери, здається, що їх ще важче відкрити, а саме тому, що на них починає формуватися лід. І кожного разу ви думаєте: потрібно розморозити морозильну камеру, але ж це вимагає так багато часу і зусиль! Сьогодні ми даємо вам кілька корисних порад, як позбутися льоду в морозильній камері і як кращим чином зберігти продукти під час розморожування.

Чи потрібно розморожувати морозильну камеру?

Спочатку давайте розберемося, чому саме морозильні камери необхідно розморожувати. Волога потрапляє всередину приладу двома шляхами: від продуктів, що зберігаються, та при регулярному відкриванні дверей. Вона поступово осідає на стінках морозильної камери і перетворюється в лід, ускладнюючи висунення контейнерів з продуктами. Крім того, через утворення льоду потрібно більше електроенергії для підтримки заданої температури в морозильній камері.

Як часто необхідно розморожувати морозильну камеру?

Щоб уникнути утворення великого шару льоду і підтримувати на низькому рівні енергоспоживання, морозильну камеру рекомендується розморожувати один або два рази на рік. Якщо в приміщенні підвищений рівень вологості, розморожувати морозильну камеру потрібно частіше. Регулярне розморожування дозволить зберегти оптимальну продуктивність приладу.

Що робити з замороженими продуктами під час розморожування морозильної камери?

Перед розморожуванням морозильної камери необхідно повністю звільнити її від продуктів. Такий момент ідеально підходить для організації смачного свята для ваших друзів і близьких. Або, можливо, у вас є доброзичливий сусід, готовий виділити трохи вільного місця для ваших продуктів в своїй морозильній камері. Також ви можете упакувати продукти в газети і зберігати їх в холодному місці або залишити в контейнерах, витягнутих з морозильної камери, з пакетами льоду, що дозволить зменшити швидкість відтавання.

Проста порада: розморожуйте свою морозильну камеру взимку (ідеальним буде день з мінусовою температурою), так як низька температура дозволить зберегти продукти і зробить весь процес розморожування ефективнішим і простішим. Якщо ваш прилад оснащений функцією SuperFrost, активуйте її за 24 години до розморожування. Це знизить температуру від звичайної  -18 °C до -32 °C, глибоко охолодить продукти і запобіжить їх занадто швидкому відтаванню, а також дасть вам більше часу для розморожування морозильної камери.

Функція SuperFrost

Як швидко та надійно розморозити морозильну камеру?

Перед розморожуванням не забудьте відключити прилад і вийняти шнур живлення з розетки. Відкрийте двері морозильної камери, щоб лід поступово почав танути. Можна прискорити цей процес, розмістивши всередині камери миску з гарячою водою і закривши двері. Таким чином, шари льоду будуть танути скоріше, і ви зможете зняти лід зі стінок камери. Щоб тала вода не потрапила на підлогу, протріть насухо внутрішню поверхню морозильної камери за допомогою губки або ганчірки. Якщо талої води занадто багато, помістіть глибокий піднос або сковороду в самий низ морозильної камери, щоб в ємність могли стікати надлишки води. Ми рекомендуємо стежити за процесом розморожування, постійно видаляти талий лід і протирати мокрі поверхні за допомогою губки або ганчірки.

Як чистити морозильну камеру?

Після того як ви видалите весь лід і талу воду, морозильна камера буде готова до чищення. Для цього краще використовувати теплу воду з додаванням невеликої кількості засобу для миття посуду. Ні в якому разі не використовуйте оцет і подібні засоби: вони можуть пошкодити пластик. Після чищення промийте внутрішній простір за допомогою звичайної води, а потім протріть насухо.

Чистка морозильної камери

Тепер ваша морозильна камера знову готова до використання. Вставте вилку в розетку і натисніть на кнопку включення живлення. Як тільки температура досягне необхідного значення, ви можете знову помістити продукти в морозильну камеру. Пам’ятайте, що розморожені продукти не рекомендується знову піддавати заморожуванню, так як в цьому випадку їх якість значно погіршиться.

Забудьте про розморожування назавжди з технологією NoFrost від Liebherr

Скориставшись нашими порадами, ви без зусиль зможете розморозити морозильну камеру. Але якщо ви хочете уникнути такого трудомісткого процесу, ми рекомендуємо обрати морозильну камеру Liebherr з технологією NoFrost, що дозволяє назавжди забути про розморожування морозильної камери. Завдяки циркуляції холодного повітря волога відводиться з морозильного відділення, що дозволяє уникнути утворення льоду. Детальніше про технологію NoFrost ви можете дізнатися з цієї статті.