Втомилися регулярно розморожувати морозильну камеру і зчищати лід? З технологією NoFrost від Liebherr ця втомлива і нудна робота залишиться в минулому. Прочитайте цю статтю, щоб дізнатися про принципи роботи NoFrost і переваги холодильників Liebherr, оснащених данною технологією…

Забудьте про розморожування з технологією NoFrost від Liebherr

Ви пам’ятаєте, скільки годин ваша мама витрачала на розмороження холодильника? Як багато клопоту кожен раз вона отримувала? У моїй родині ця обтяжлива робота завжди лягала на плечі господині будинку — на мою маму, тому що інші члени родини були не в силах це зробити. Вона звільняла морозильну камеру, розміщувала заморожені продукти в різних контейнерах, які вона квапливо збирала по всьому будинку. Заморожені продукти неминуче ставали жертвами цього процесу, тому що не могли довго зберігатися при кімнатній температурі. У такій ситуації у виграші був тільки найближчий магазин.

Технологія NoFrost від Liebherr — зовсім інша історія. Холодильники з NoFrost не тільки не потрібно розморожувати, вони забезпечують необхідні умови для надійного та довготривалого зберігання свіжості продуктів.

Як працює NoFrost?

Водяна пара завжди конденсується у найхолоднішій точці, саме тому взимку запотівають вікна, їх поверхня — найхолодніша в приміщенні. Таким же чином волога в морозильній камері конденсується у найхолоднішій точці, на випарнику, що представляє собою систему труб, по яких проходить охолоджуюча рідина (холодоагент).

У морозильних камерах з традиційною системою охолодження трубки випарника розташовуються під алюмінієвими панелями, які використовуються в ролі полиць. Саме в цьому місці утворюється найбільша кількість льоду. У холодильниках з технологією NoFrost трубки випарника компактно розташовані в герметичному блоці в верхній частині морозильної камери. Вентилятор рівномірно розподіляє холодне повітря від блоку випарника по всьому приладу. Незважаючи на те, що компактний випарник схильний до утворення льоду, є датчик, який визначає рівень льоду і дозволяє в разі необхідності запустити цикл розморожування: вентилятор відключається і електричний нагрівач починає процес розморожування шляхом нагрівання трубок випарника і розтоплення льоду. Тала вода перетікає з морозильної камери в лоток, встановлений над компресором на задній стінці приладу. Так як компресор під час своєї роботи нагрівається, конденсат поступово випаровується. Це означає, що в морозильній камері ніколи не утворюється льод, а збережені продукти не покриваються інієм, тому необхідності розморожувати холодильник більше немає.

VarioSpace — практичне рішення для зберігання об’ємних продуктів

Система VarioSpace від Liebherr

Ще одна перевага холодильників Liebherr з NoFrost — це можливість регулювати корисний об’єм для зберігання продуктів. Знімні полки і висувні контейнери (VarioSpace) дозволяють легко варіювати корисний простір в морозильній камері, тому ви можете зберігати великогабаритні продукти, наприклад, великий торт до дня народження.

Споживання електроенергії

Залишається з’ясувати відповідь ще на одне питання…Чи споживає холодильник з NoFrost більше енергії через роботу вентилятора? З одного боку, на його роботу витрачається енергія. Однак звичайні холодильники споживають більше енергії через утворення льоду в морозильній камері. Так як в пристроях з NoFrost не утворюється лід, енергоспоживання обох типів приладів приблизно однакове.

Інновації в професійній техніці

Насправді геніальне рішення було реалізовано для розморожування випарника в нашій техніці для професійного застосування: інженери Liebherr розробили технологію застосування гарячого газу, який утворюється під час циклу охолодження, для розморожування, практично без використання додаткової енергії для обігріву труб. Цей спосіб дозволив скоротити цикл розморожування до 10 хвилин і усунути коливання температури. З іншого боку, на роботу електричного нагрівача була б необхідна додаткова електроенергія, і цикл розморожування тривав би довше.

Економія електроенергії за допомогою панелі Vario

Ізоляційна панель Vario

Енергозберігаюча панель Vario може знизити енергоспоживання багатьох приладів NoFrost до 50%.

Якщо в морозильній камері з NoFrost використовується не весь простір, можна заощадити електроенергію, встановивши ізоляційну панель Vario, яка зменшує невикористаний внутрішній простір, що вимагає охолодження. Фактична економія визначається місцем, де встановлена ​​панель, в залежності від кількості контейнерів і розмірів приладу. Як правило, чим менше простір для охолодження, тим більше економія енергії. Однак з функціональних причин, щонайменше три контейнери повинні завжди розташовуватися над енергозберігаючою панеллю. Для моделей серії GN(P) шириною 60 см і 70 см існують два типи різних панелей. На них нанесена інформація про встановлення і можливості енергозбереження.

Ви можете легко визначити пристрої Liebherr з технологією NoFrost, просто подивившись на назву моделі. Якщо в ній міститься велика буква «N», ця модель оснащена технологією NoFrost. Наприклад, GNP 5255, CBN 4815. Звертайте увагу на назву моделі приладу, якщо хочете купити прилад з NoFrost.

Щоб отримати більше інформації, перегляньте наше відео про NoFrost:

У вас виникли питання або є коментарі щодо технології NoFrost? Напишіть нам або скористайтеся функцією коментарів під цією статтею. Ми чекаємо на ваші коментарі.