Для хорошого вина необхідний гарний келих, який допоможе максимально добре презентувати його справжню якість. Вибір келиха правильної форми дозволяє розкрити істинний смак та підкреслити особливий характер вина. Ця стаття описує сім найважливіших і найпоширеніших типів келихів — для ідеального задоволення й насолоди Вашим улюбленим напоєм. 

Як правильно підібрати келих для вина?

Високоякісний келих для вина характеризується цілим рядом переваг. Об’єм повинен завжди пропорційно співвідноситись з  кольором і структурою вина. Чаша і ніжка повинні бути гармонійними, щоб Вам було комфортно колихати наповнений вином келих. Келихи високої якості зазвичай виготовляють з тонкого скла і, що є важливим, вони мають абсолютно гладкі края, без виступів, який часто мають дешеві бокали. Природа самого скла також впливає на задоволення від вина: в високоякісному кришталевому келиху вино має більш глибокий  і чистий аромат, ніж у простому дешевшому келиху. Останнє, але не менш важливе: якісний винний келих має приносити естетичну насолоду й задоволення своїм зовнішнім виглядом.

Келих для ігристого вина

Класичний келих для ігристого вина — це високий, вузький фужер. Він забезпечує меншу площу контакту вина і кисню, таким чином дозволяє вуглекислому газу утворювати ніжні бульбашки, які не зникати надто швидко. Це особливо важливо для ігристих вин, таких як італійське Просекко, в якому вуглекислий газ міститься не в такій великій кількості.

 

 

Келих для ігристого вина

Келих для шампанського

Типовий келих для шампанського має форму тюльпана. На відміну від бокалу для ігристого вина, він ідеально підходить для ігристих вин високої якості, делікатність і структура яких вимагає певної кількості простору для розкривання. Такі келихи зазвичай наповнюються щонайбільше до половини.

Келих для шампанського

Келих для білого вина

Стандартний келих для білого вина не повинен бути надто великим, тому що просте вино загубиться в ньому; з іншого боку, келих повинен мати достатній об’єм, щоб було місце для розкриття аромату. Важлива характеристика для всіх винних келихів — це  трохи звужена чаша біля верхівки, що підсилює аромат і дозволяє легко обертати келих в руці.

Келих для білого вина

Келих для білого вина вищої якості

Білі вина вищої якості, особливо з більш щільною консистенцією, не можна обмежувати невеликим простором. Тому, наприклад, для бургундських вин слід використовувати трохи більші келихи. Такі келихи також ідеально підходить для рожевого вина.

Келих для білого вина вищої якості

Келих для червоного вина

Стандартний келих для червоного вина має також форму подібну до тюльпана, але такий келих зазвичай трішки вищий, ширший і більшого об’єму.

Келих для червоного

«Повітряна куля»

У Франції традиційний келих для червоних бургундських вин відомий як «повітряна куля» через його форму. Простора форма дозволяє розкритися аромату вину якнайкраще.Такі келихи добре підходять для висококласних вин: Піно Нуар, Пьємонт, Бароло й Барбареско. Келихи кулеподібної форми слід наповнювати тільки на третину, а не повністю.

Келих для червоного вина «Повітряна куля»

Келих для Бордо

Типовий келих для Бордо зазвичай високий і має форму подібну до тюльпану. Він підходить для всіх високоякісних червоних вин, що відрізняються глибоким і насиченим смаком. Але, варто пам’ятати, що келих слід наповнювати не більше, ніж на 1/8 літру вина.

Келих для Бордо

До речі, крім вибору ідеального келиха слід пам’ятати і про важливість збереження улюблених напоїв в ідеальних умовах. Liebherr пропонує широкий асортимент винних шаф. Це дозволяє підібрати пристрій, який ідеально відповідатиме вашим потребам і смакам.

Якщо у Вас виникли запитання чи коментарі стосовно цієї статті, будь ласка, напишіть нам! Скористуйтеся функцією «коментар» під статтею або приєднайтеся до обговорення у Facebook.