Кліматична чи мультитемпературна винна шафа?

Цінителям вишуканих напоїв просто необхідне спеціальне місце для їх зберігання. Якими бувають сучасні винні шафи й у чому їх відмінності? Розповідають експерти бренду Liebherr.

Якщо ви захоплені винною культурою й ретельно вибираєте напої для домашньої колекції, ви хочете бути впевнені, що вони знаходяться в оптимальних умовах, чи не так? Невідповідне зберігання може призвести до руйнування вишуканого смаку, втрати великих грошей, і, як результат — розчарування. Забезпечення найкращих умов, за яких розкривається букет вина, вимагає дотримання трьох суттєвих факторів: правильної температури, оптимальної якості повітря та захисту від ультрафіолетового випромінювання.

Далеко не всі приватні будинки можуть похвалитися власним винним погребом, уже не кажучи про багатоквартирні будівлі. Комори в новобудовах, як правило, занадто теплі та занадто сухі для того, щоби зберігати вино протягом тривалого часу. Тепло завдає напою шкоди: коли його температура занадто висока, кінетична енергія молекул збільшується, і це прискорює процес дозрівання, що збільшує вірогідність псування.

Як правило, для тривалого зберігання вина рекомендується температура від +10°C до +12°С. Якщо немає природного погребу, чудовою альтернативою стануть винні шафи. Підтримуючи рівну, постійну температуру та оптимальний клімат, вони пропонують найкращі умови для оптимального зберігання вина протягом багатьох років. Винні шафи дозволяють напоям розвиватися й повністю розкрити свій потенціал із погляду смаку й насолоди. Чим нижче температура зберігання вина, тим довше його «життєвий цикл» або шлях до дозрівання. Саме тут застосовується правило Вант-Гоффа, яке стверджує, що при підвищенні температури на +10°C біохімічні реакції подвоюються або навіть потроюються — отже, ви вже можете уявити, як температура впливає на вина. Який тип винної шафи найкраще підійде саме вам? З’ясуємо.

Що таке кліматична винна шафа?

Кліматична винна шафа Liebherr WKt 5552

Кліматична винна шафа Liebherr WKt 5552

При належному зберіганні вина у пляшках, воно продовжує розвивати свій природний смак і аромат, та стає глибшим і складнішим у процесі дозрівання. Для успішного довготривалого зберігання необхідно дві речі: якісне вино та належні умови. Винні шафи Liebherr створюють умови, аналогічні для винного погребу тому ідеально підходять для дозрівання вина в пляшці. Температуру всередині винної кліматичної шафи можна відрегулювати у діапазоні від +5°C до +20°C, вона рівномірно розподіляється й постійно підтримується на заданому рівні. Liebherr пропонує два модельних ряди кліматичних шаф: GrandCru та Vinothek.

Кліматичні винні шафи GrandCru від Liebherr

Кліматичні винні шафи GrandCru оснащені безліччю високоякісних функцій. Серед різноманітних моделей ви можете обрати саме той пристрій, який відповідає особливим вимогам. Наша найбільша модель WKt 5552 вміщує 253 пляшок «Бордо», а в WKes 653, що встановлюється в невелику нішу, можна зберігати до 12 пляшок.

Кліматичні винні шафи Vinothek від Liebherr

Винні шафи Vinothek пропонують безліч корисних функцій і доступні у різних розмірах. Об’єм зберігання коливається від 200 пляшок «Бордо» (400 л корисного об’єму) у моделі WKb 4212 до 66 пляшок (134 л корисного об’єму) у моделі WKb 1812.

Кліматичні винні шафи серії GrandCru і Vinothek відрізняються одне від одного набором додаткових функцій, способом установки та використовуваними матеріалами. З точки зору основного призначення, пристрої даних серій виконують однакову задачу: тривале зберігання вина в ідеальних умовах.

Що таке мультитемпературна винна шафа?

Аромат вина розкривається повністю, коли його подають при правильній температурі. Вона залежить від сорту вина, а також від власного смаку, пори року і того, чи буде вино подаватися до якоїсь певної страви. Основне правило полягає в тому, що червоні вина повинні подаватися трохи теплішими, ніж білі вина. Смак і аромат ігристих та шампанських вин найкраще розкриваються, коли вони досить охолоджені. Мультитемпературна винна шафа Liebherr надає Вам можливість приємно здивувати гостей: подати як холодну пляшку шампанського, готового до відкриття, так і чудову пляшку червоного вина з ідеальною температурою подачі. Liebherr пропонує два модельних ряди мультитемпературних винних шаф: Vinidor та Vinothek.

Мультитемпературні винні шафи Vinidor від Liebherr

Мультитемпературна винна шафа Liebherr WTes 5872

Мультитемпературна винна шафа Liebherr WTes 5872

Винні шафи Vinidor мають два або три відділення для зберігання вина, в кожному з яких можна встановити окрему температуру від + 5°C до + 20°C з точністю до градусу. Це означає, що прилади Vinidor є найбільш універсальними у застосуванні. У них ви можете одночасно зберігати червоне, біле та шампанське вино з оптимальною температурою для подачі. У разі необхідності, у винних шафах Vinidor також можуть бути створені ідеальні кліматичні умови для тривалого зберігання вина.

Мультитемпературні винні шафи Vinothek від Liebherr

Мультитемпературна винна шафа Liebherr WTb 4212

Мультитемпературна винна шафа Liebherr WTb 4212

Мультитемпературні шафи Vinothek оснащені спеціальною технологію, яка створює різні температурні шари всередині приладу. Наприклад, червоні вина можуть зберігатися при + 18°С у верхній частині. Нижня частина оптимально підходить для ігристих або шампанських вин з температурою подачі + 5°С. Середня секція ідеально підходить для білого вина.

Винні шафи від Liebherr також пропонують наступні функції

Захист від ультрафіолетових променів

Світлодіодне освітлення винної шафи Liebherr

Світлодіодне освітлення

Невидимі ультрафіолетові промені в межах світлового спектра викликають шкідливі хімічні реакції у винах. Червоні вина вицвітають, а білі — набувають золотисто-жовтого забарвлення. Французька винна культура називає це явище: «goût de lumière» (буквально «світловий удар»). Щоб запобігти цьому, вина часто розливають у пляшки з кольорового скла (коричневого або зеленого), яке поглинає велику частку неприємних променів. Проте, якщо пляшки не зберігаються в темряві, для їхнього захисту цього недостатньо. Саме тому винні шафи від Liebherr мають ізольовані скляні двері зі спеціальним захистом від ультрафіолетових променів. Їх подвійна скляна конструкція з внутрішньою тонованою скляною панеллю та зовнішньою металізованою панеллю з тепловідбивним покриттям, дозволяє відбити більшу частину шкідливого ультрафіолетового випромінювання.

Шафи оснащені світлодіодним освітленням, що гарантує ідеальне підсвічування інтер’єру без ультрафіолетового випромінювання, оскільки світлодіодний спектр не містить його. Світлодіоди також пропонують ще одну перевагу: вони виділяють лише невелику кількість тепла, і тому вина можуть бути представлені під освітленням протягом тривалого періоду часу, не нагріваючись.

Ідеальна температура зберігання завдяки точній системі управління

Сенсорна панель управління винної шафи Liebherr

Сенсорна панель управління

Ідеальна температура зберігання становить для всіх вин від + 10°С до + 12°С. Дуже важливо, щоб вона була постійною. Liebherr гарантує підтримання стабільної температури (навіть коли температура навколишнього середовища значно коливається) завдяки точній електронній системі управління в поєднанні з найновішою технологією клімат-контролю. До речі, наші моделі Vinidor оснащені двома або трьома відділеннями, таким чином, різні види вин можуть зберігатися з оптимальною температурою для подачі. В таких винних шафах вона встановлюється з точністю до градусу у діапазоні від + 5°С до + 20°С. У мультитемпературних винних шафах Vinothek утворюються різні температурні шари. Нижня частина оптимально підходить для зберігання ігристих або шампанських вин з температурою подачі + 5°С, а червоні можуть зберігатися при + 18°С у верхній частині. Середня секція ідеально підходить для білого вина з оптимальною температурою подачі.

Оптимальна якість повітря та ідеальна вологість

Вбудований повітряний фільтр FreshAir

Вбудований повітряний фільтр FreshAir

Винні шафи Liebherr оснащені вбудованим фільтром з активованого вугілля FreshAir, який забезпечує оптимальну якість повітря. Він запобігає проникненню запахів у внутрішню камеру з навколишнього повітря, які можуть зіпсувати смак вина. В окремо стоячих моделях серії Vinidor кожна винна зона обладнана вугільним фільтром; у вбудованих винних шафах фільтр встановлено у роздільник для фільтрації повітря в обох кліматичних зонах. Пристрої серій Vinothek та GrandCru обладнані одним фільтром.

Лавові камені і фільтр FreshAir у винній шафі Liebherr WTb 4212

Лавові камені і фільтр FreshAir у винній шафі Liebherr WTb 4212

Підтримка правильного рівня вологості відіграє вирішальну роль для успішного довготривалого зберігання вина. При рівні вологості менше 50% природні пробки починають зменшуватися. Якщо пробка зменшується, в пляшку може потрапити кисень, і алкоголь почне випаровуватися. У цьому випадку вина стануть солодшими і зрештою зіпсуються. Винні шафи Liebherr забезпечують рівень вологості вище 50% завдяки застосуванню ефективних систем регулювання циркуляції повітря і охолодження. Мультитемпературні шафи Vinothek мають різні температурні шари, тому неможливо використання циркуляції для регулювання вологості. В даному випадку використовуються лавові камені, які допомагають регулювати вологість всередині пристрою.

Захист від вібрацій для оптимального зберігання вин

Система SoftSystem яка гарантує плавне закривання дверей

Система SoftSystem яка гарантує плавне закривання дверей

Спеціально розроблені та надзвичайно низьковібраційні компресори гарантують, що вино в винних шафах Liebherr не тільки делікатно зберігається, а ще й захищено від вібрацій. Крім того, механізм SoftSystem гарантує плавне закривання дверей. Вони автоматично закриваються при куті відкриття більше 45° в окремо стоячих моделях (від 30° — у вбудовуваних моделях), а міцні, зроблені вручну дерев’яні полиці забезпечують ефективне зберігання вин. Вони мають необроблене натуральне покриття, що дозволяє напоям дозрівати без шкідливого впливу фарбованих хімікатів.

Liebherr із пристрастю ставиться до вина та до розробки інноваційних приладів, які забезпечують високі умови зберігання Ваших вишуканих вин.

Дізнайтеся більше про винні шафи Liebherr з нашого відео:

Вам сподобалася ця стаття? Підпишіться на нашу розсилку! Якщо у вас виникають питання щодо правильного зберігання вина, зв’яжіться з нами. Скористайтеся формою для коментарів під цією статтею або приєднуйтесь до обговорення на нашій сторінці у Facebook.