Команда Liebherr підібрала 10 цікавих фактів про яйця, які допоможуть вам вразити інших своєю обізнаністю про цю дуже корисну їжу!
Яйця є одним з найбільш популярних і улюблених продуктів: вони смачні, поживні, ситні і корисні, та й до того ж входять до складу багатьох страв, виконуючи роль сполучного елемента, емульгатора або розпушувача. Здавалося б, що кожен з нас знає про них все, тим не менше є кілька цікавих фактів, частину з яких можна взяти на озброєння.
Колір не має значення
Немає ніякої різниці між білими і коричневими яйцями. Колір шкаралупи — це генетична ознака, вона ніяк не впливає на поживну цінність, смак чи свіжість.
Холодильник — найкраще місце для зберігання
Щоб запобігти ризику отрут сальмонелою, яйця слід зберігати в холодильнику щонайменше при температурі 5°C. Сальмонела не може розмножуватись при низькій температурі, але при кімнатній температурі кількість її бактерій збільшується дуже швидко! Зверніть увагу, що яйця можуть зберігатися в холодильній камері не більше 15 діб. У зоні свіжості BioFresh від Liebherr вони зможуть зберігатися набагато довше — протягом 45 діб.
Положення яйця впливає на термін зберігання
Яйця зберігаються довше, коли їх тримають гострим кінцем вниз. Затуплений кінець має повітряну порожнечу між зовнішньою і внутрішньою мембранами. Під час зберігання яйце втрачає вологу і повітряна порожнина в яйці стає більшою. У цьому повітряному просторі можуть бути бактерії, які при перевертанні на тупий кінець потраплять в яйце.
Секрет шкаралупи
Те, як годують курку, впливає на товщину шкарлупи яйця, на його смак і колір жовтка. Якщо у кормі курки міститься надто мало кальцію, курка нестиме яйця з тонкою шкарлупою або навіть без шкарлупи. Шкарлупа яйця, яка відділяє його від зовнішнього світу, має товщину приблизно 0.3-0.4 мм. Шкарлупа яйця проникна й містить від 7,000 до 17,000 пор. Ці пори забезпечують обмін повітря між вмістом яйця й навколишнім середовищем під час періоду інкубації й виводу плоду. Через ці пори яйця не слід зберігати біля продуктів з сильним запахом, так як вони можуть набратися аромату від цих запахів.
Корисні властивості
Завдяки високому вміст протеїну яйця вважаються одним з найпоживніших продуктів харчування в світі. Звичайне велике яйце (вагою приблизно 70г) містить приблизно 15% щоденної норми протеїну дорослої людини. Воно також в певній мірі містить усі необхідні вітаміни й мінерали (крім вітаміну С). Вітаміни знаходяться переважно в жовтку.
Холестерин, що міститься в яйцях, не є небезпечним
Яйця мають невелику кількість насичених жирів. Вони врівноважуються корисними речовинами, що перешкоджають засвоєнню холестерину і сприяють його виведенню. Лецитин, що міститься в великій кількості в яєчному жовтку, допомагає підтримувати рівень холестерину в нормі, запобігаючи розвитку серцево-судинних захворювань.
«Прихована сила»
Завдяки овальній формі яйця дуже стійкі. Незважаючи на те що шкарлупа тонка, яйце може витримати тиск кількох кілограмів. Якщо сила направлена на будь-яке місце на шкарлупі, вона поступово розподіляється по всій поверхні; ця «прихована сила» особливо важлива, коли курка висиджує своє яйце.
Свіжі яйця важче чистити
Вміст свіжих яєць щільніше прилягає до плівці шкаралупи. Саме тому їх важче чистити.
Найпоширеніша птаха у світі
На планеті налічується понад 20 мільярдів курок. До речі, в середньому, кожна курочка приносить близько 250 яєць на рік.
16 680 000 000
У 2019 році українські курочки знесли 16,68 мільярда яєць.
Якщо Вам сподобалась стаття, будь ласка, поділіться нею в Facebook, Twitter або в інших соціальних мережах, перерахованих нижче. Якщо у Вас виникли запитання, будь ласка, напишіть нам, скористувавшись функцією коментарів під цією статтею, або обговоріть ці питання з нами на Facebook.