Команда Liebherr підібрала 10 цікавих фактів про яйця, які допоможуть вам вразити інших своєю обізнаністю про цю дуже корисну їжу!

Яйця є одним з найбільш популярних і улюблених продуктів: вони смачні, поживні, ситні і корисні, та й до того ж входять до складу багатьох страв, виконуючи роль сполучного елемента, емульгатора або розпушувача. Здавалося б, що кожен з нас знає про них все, тим не менше є кілька цікавих фактів, частину з яких можна взяти на озброєння.

Колір не має значення

10 цікавих фактів про курячі яйця: колір не має значення

Немає ніякої різниці між білими і коричневими яйцями. Колір шкаралупи — це генетична ознака, вона ніяк не впливає на поживну цінність, смак чи свіжість.

Холодильник — найкраще місце для зберігання

Холодильник — найкраще місце для зберігання яєць

Щоб запобігти ризику отрут сальмонелою, яйця слід зберігати в холодильнику щонайменше при температурі 5°C. Сальмонела не може розмножуватись при низькій температурі, але при кімнатній температурі кількість її бактерій збільшується дуже швидко! Зверніть увагу, що яйця можуть зберігатися в холодильній камері не більше 15 діб. У зоні свіжості BioFresh від Liebherr вони зможуть зберігатися набагато довше — протягом 45 діб.

Положення яйця впливає на термін зберігання

Положення яйця впливає на термін зберігання

Яйця зберігаються довше, коли їх тримають гострим кінцем вниз. Затуплений кінець має повітряну порожнечу між зовнішньою і внутрішньою мембранами. Під час зберігання яйце втрачає вологу і повітряна порожнина в яйці стає більшою. У цьому повітряному просторі можуть бути бактерії, які при перевертанні на тупий кінець потраплять в яйце.

Секрет шкаралупи

Товщина шкарлупи яйця

Те, як годують курку, впливає на товщину шкарлупи яйця, на його смак і колір жовтка. Якщо у кормі курки міститься надто мало кальцію, курка нестиме яйця з тонкою шкарлупою або навіть без шкарлупи. Шкарлупа яйця, яка відділяє його від зовнішнього світу, має товщину приблизно 0.3-0.4 мм. Шкарлупа яйця проникна й містить від 7,000 до 17,000 пор. Ці пори забезпечують обмін повітря між вмістом яйця й навколишнім середовищем під час періоду інкубації й виводу плоду. Через ці пори яйця не слід зберігати біля продуктів з сильним запахом, так як вони можуть набратися аромату від цих запахів.

Корисні властивості

Корисні властивості курячого яйця

Завдяки високому вміст протеїну яйця вважаються одним з найпоживніших продуктів харчування в світі. Звичайне велике яйце (вагою приблизно 70г) містить приблизно 15% щоденної норми протеїну дорослої людини. Воно також в певній мірі містить усі необхідні вітаміни й мінерали (крім вітаміну С). Вітаміни знаходяться переважно в жовтку.

Холестерин, що міститься в яйцях, не є небезпечним

Яйця мають невелику кількість насичених жирів. Вони врівноважуються корисними речовинами, що перешкоджають засвоєнню холестерину і сприяють його виведенню. Лецитин, що міститься в великій кількості в яєчному жовтку, допомагає підтримувати рівень холестерину в нормі, запобігаючи розвитку серцево-судинних захворювань.

«Прихована сила»

Завдяки овальній формі яйця дуже стійкі. Незважаючи на те що шкарлупа тонка, яйце може витримати тиск кількох кілограмів. Якщо сила направлена на будь-яке місце на шкарлупі, вона поступово розподіляється по всій поверхні; ця «прихована сила» особливо важлива, коли курка висиджує своє яйце.

Свіжі яйця важче чистити

Чому свіжі яйця важче чистити?

Вміст свіжих яєць щільніше прилягає до плівці шкаралупи. Саме тому їх важче чистити.

Найпоширеніша птаха у світі

На планеті налічується понад 20 мільярдів курок. До речі, в середньому, кожна курочка приносить близько 250 яєць на рік.

16 680 000 000

У 2019 році українські курочки знесли 16,68 мільярда яєць

У 2019 році українські курочки знесли 16,68 мільярда яєць.

Якщо Вам сподобалась стаття, будь ласка, поділіться нею в Facebook, Twitter або в інших соціальних мережах, перерахованих нижче. Якщо у Вас виникли запитання, будь ласка, напишіть нам, скористувавшись функцією коментарів під цією статтею, або обговоріть ці питання з нами на Facebook.