Іноді трапляється, що відкрита пляшка вина залишається недопитої. Щоб насолодитися напоєм пізніше, необхідно знати, як довго він може зберігатися після відкупорювання.

Як довго можна зберігати відкрите вино?

Вино має один із самих довгих термінів зберігання серед напоїв і продуктів, які споживаються людиною. Завдяки герметичній упаковці і наявності сульфіту в своєму складі, благородні вина можуть зберігатися протягом багатьох років, а то й десятиліть. Деякі з них згодом стають тільки краще. Однак після відкупорювання пляшки вино неминуче піддається впливу свого найлютішого ворога — кисню. Починається процес окислення, наслідки від якого впливають на фруктову композицію напою. Разом з погіршенням палітри смаку поступово зникають його свіжість і шарм.

Таніни проти кисню

Складно дати загальну рекомендацію стосовного того, як швидко відбуваються процеси окиснення. Справа в тому, що швидкість цих процесів залежить від типу вина. В цілому солодкі і терпкі вина з високою кислотністю і високим вмістом алкоголю більше стійкі до впливу кисню, ніж легкі і делікатні сорти.

Червоне вино наповнює келих

Якщо говорити про червоні вина то, вирішальну роль грає дубильна кислота, також відома як танін. Саме вона відповідальна за терпкість і колір напою. Крім того, вона є чудовим антиоксидантом, який протягом деякого часу дозволяє захистити вино від згубного впливу кисню.

Коли відкрите вино вже не можна пити?

Те, наскільки довго можна зберігати відкриту пляшку вина — досить суб’єктивне питання, відповідь на яке у кожного своя. Навіть якщо напій втратив свою фруктовість, а його аромат став не таким насиченим, як відразу після відкриття, він все одно може володіти приємним смаком. Але як тільки виявляються явні ознаки окиснення: колір стає темним і тьмяним, втрачається блиск, смак і аромат починають віддалено нагадувати підгнилі яблука — таке вино стає непридатним для вживання.

Зберігайте відкрите вино в холодильнику

Щоб уповільнити процес погіршення вина через вплив кисню, необхідно по можливості закрити пляшку спеціальною герметичною пробкою, а потім поставити її в прохолодне місце. Найкращим чином для цього підійде холодильник (так, це хороша рекомендація навіть для червоних вин), так як низькі температури значно зменшують швидкість окислення. У такому випадку будь-яке вино можна зберігати протягом 2-3 днів: за цей час не відбудуться помітні зміни в його смаку. Терпкі види можуть протриматися ще довше — до тижня. Але навіть якщо вино втратило свій смак, це не означає, що воно стає марним: ви можете використовувати його для приготування різних страв.

Звертаємо вашу увагу на те, що умови зберігання важливі не тільки для відкритих винних пляшок. Якщо ви прагнете отримати максимум задоволення від споживання улюбленого напою, а також продовжити термін зберігання своєї колекції, то ми наполегливо рекомендуємо вам детальніше ознайомитися з асортиментом винних шаф Liebherr.

Якщо Вам сподобалась стаття, будь ласка, поділіться нею в Facebook, Twitter або в інших соціальних мережах, перерахованих нижче. У Вас виникли запитання? Будь ласка, напишіть нам, скористувавшись функцією коментарів під цією статтею.