В цій статті ми розповімо Вам історію автобуса Liebherr L 319, який в ранні роки існування компанії Liebherr Hausgeräte (підрозділ Liebherr що випускає побутові прилади) мандрував територією колишньої ФРН (Західна Німеччина) для стимулювання продажу наших холодильників та морозильних камер. Відомий як «автобус Liebherr» та наша «вітрина на колесах», він досить швидко став популярним, оскільки відвідав багато міст від Фленсбургу на півночі Німеччини до Оберстдорфу на південному заході країни. Ми вирішили з’ясувати, що стало з цим автобусом.

Автобус-вітрина Liebherr L319

Mercedes Benz L 319

Спочатку трохи історії підрозділу побутових приладів Liebherr Hausgeräte …
Коли Ганс Лібхерр в 1955 році відкрив підрозділ побутової техніки, перетворений комерційний фургон Mercedes Benz L 319 став «автобусом Liebherr». Несподівано він перетворився в незвичну рекламну платформу для компанії, яка продовжувала активно розвиватися. Автобус був розфарбований у блискучі чорні та жовті кольори — фірмові кольори головного підрозділу Liebherr — підрозділу підйомних кранів. Але пізніше його перефарбували у яскравий синій колір — фірмовий колір підрозділу побутової техніки. Автобус Liebherr разом з невеликим парком фургонів Ford Taunus Transit мав важливу місію: представити споживачам холодильники Liebherr. У 1962-63 роках лише близько 52% німців у Західній Німеччині мали вдома холодильник, тому існувала гостра необхідність у розвитку маркетингу та продажу цих приладів. Автобус та рекламні фургони Liebherr регулярно стартували з Оксенхаузена (Баден-Вюртемберг) і подорожували по всій Німеччині.

З півдня Німеччини на далеку північ

Автобус Liebherr та фургони Ford Taunus Transits подорожували зі сходу на захід молодої Західної Німеччини, з Оксенхаузена до Фленсбурга та назад; від індустріальної Рурської області до кордону між колишньою Східною та Західною Німеччиною поблизу Баварського лісу. Вони представляли холодильники та морозильники Liebherr споживачам по всій країні.

Автобус Liebherr на замовлення

Підприємства оптової торгівлі могли найняти автобус Liebherr і рекламні фургони у відділі продажів в Оксенхаузені, щоб безпосередньо представити новітні моделі своїм клієнтам. У той час ще не було жодного великого роздрібного торговця побутовою технікою з величезними площами для презентації товарів, які ми бачимо сьогодні, а дилери Liebherr вже тоді шукали способи налагоджування контактів з клієнтами.

Перетворення L 319 на «вітрину на колесах»

Вітрина Liebherr «на колесах»

Вітрина Liebherr «на колесах»

Для оптимізації презентації холодильників та морозильних камер автобус L319 довелося значно модифікувати. На вантажній платформі були встановлені спеціальні підставки для презентації і розміщення приладів таким чином, щоб споживачі могли детально їх розглянути. З обох боків та на задній стінці автобуса були встановлені великі скляні віконця, при цьому у кожному віконці був виставлений холодильник.  З обох боків у верхній частині автобуса були встановлені вивіски з гаслом «Тільки найкраще! Liebherr».

Ford Taunus Transit

Задня частина автобуса була модифікована таким чином, щоб через заднє віконце відкривався найкращий загальний вигляд побутової техніки. Багато років L319 був «мобільною вітриною» Liebherr. Автобус Liebherr подорожував країною до 1968 року, долаючи багато тисяч кілометрів, презентуючи споживачам сучасні холодильники та морозильники, і піднімаючи репутацію бренду скрізь, де він з’являвся. Навіть сьогодні в Німеччині ми чуємо від людей старшого віку цікаві історії про цей автобус, про те, як колись вони вперше дізналися про нові неперевершені холодильники та морозильні камери Liebherr!

Що трапилось з автобусом після 1968 року?

Всі добрі речі колись закінчуються, і після багатьох активних років на дорозі автобус L319 та інші члени мобільної промо-групи в 1968 році були списані. Тоді ні у кого не було сентиментальних або ностальгічних почуттів щодо них — врешті-решт, всі вони були лише робочими автомобілями. Весь час випускали нові й кращі фургони, тому не придали значення для збереження тих промо-фургонів для майбутніх поколінь. На жаль, той легендарний автобус та фургони сказали «до побачення» назавжди.

Колекційна модель L319

Колекційна модель L319

Тим не менш, найбільш знаковий автобус компанії Liebherr все ще живе у спогадах і сьогодні: на старих рекламних плакатах Liebherr та у колекційній міні-моделі, яку ми випустили в 2006 році у масштабі 1:50.

Факти і цифри про фургон Mercedes Benz L 319:

  • Роки виробництва: 1955 – 1963
  • Двигун: бензиновий двигун M 121
  • Виробник: Daimler-Benz
  • Об’єм: 1897 cм3
  • Максимальна швидкість: 95 км/год (до 1960 р.), 100 км/год (з 1961 р.)
  • Коробка передач: 4 передні/ 1 задня
  • Максимальна вага: 3600 кг
  • Кількість проданих одиниць: приблизно 140 000

Сподіваємося, Вам сподобалась ця стаття. Будемо вдячні, якщо Ви поділитеся нею в соціальних мережах Facebook, Twitter або інших мережах з нижченаведеного переліку.