Рожеве вино, безумовно, популярне, особливо тепер, у спекотні літні місяці. Що саме являє собою цей напій і як його виготовляють?

Про рожеве вино, та навіть більше

Зараз таке вино можна зустріти скрізь: у барі, ресторані, бістро, на літніх терасах та на вечірках у саду — «рожевий» колір в цьому сезоні й справді у тренді! І це не дивно: якщо ви шукаєте прохолодний напій, який є легшою і більш святковою альтернативою червоному вину, то в цьому сезоні немає нічого кращого за цей сорт. Як саме його виготовляють? Існує досить поширене припущення, що це лише суміш білого та червоного вина, що створюється з пресування білого та синього винограду разом. Але не все так просто. Насправді, винороби не дозволяють собі так робити, принаймні, коли виготовляють вино, марковане як рожеве.

Рожеве вино: розвінчання міфів

Для багатьох стане сюрпризом той факт, що рожеве вино виготовляється з того ж синього винограду, що і червоні вина. Сік з нього майже завжди світлий, часто безбарвний, і тому виникає очевидне питання: звідки з’являється темно-червоний колір? Відповідь проста: блакитні та червоні пігменти отримують зі шкурок винограду..

Щоб зрозуміти процес «народження» рожевого вина, необхідно спочатку зрозуміти процес виготовлення червоного та білого. В створенні червоного напою виноградні шкурки піддаються процесу «змішаної» ферментації разом із соком, під час якого вони віддають свій колір. «Чиста» ферментація відбувається у процесі вироблення білого вина, в якому бере участь лише виноградний сік.

Зазвичай сусло виділяє пігменти протягом декількох тижнів, а якщо цей процес перервати через кілька годин, то виноградні шкурки віддадуть лише невеликий відсоток свого кольору. Виробники рожевого вина використовують цю властивість і повністю контролюють забарвлення вина. Після того, як сік набуває легкого червоного відтінку, його віджимають та переливають в інший резервуар, де бродіння продовжується, але вже без виноградних шкурок. Отже, у вузькому розумінні, рожеве вино — це ферментоване червоне, яке лише протягом короткого часу було у контакті з виноградними шкурками.

Чи може бути рожеве вино сумішшю червоного та білого вина?

Так, звісно може. Існує і такий спосіб змішування, при якому у резервуар з білим вином додають трохи червоного. Виноградний напій рожевого кольору виготовляють за допомогою цього методу, але вони не можуть бути марковані як рожеві. У Німеччині до них відносять такі вина: Rotling, Schillerwein (з Вюртемберга) і Badisch Rotgold (з Бадена).

Однак, існує одне виключення з цього правила — ігристі вина. Шампанське може бути марковане як рожеве, навіть якщо воно виготовлене із суміші червоного та білого вина. Багато видів цього напою виготовляють виключно із білого винограду Шардоне з невеликим відсотком червоного вина, яке додають для забарвлення і підсилення смаку. Однак, деякі відомі винороби використовують процес ферментації соку темного винограду разом з виноградними шкурками для створення рожевого ігристого.

До речі, ідеальне місце для зберігання будь-якого вина, в тому числі і рожевого, — винна шафа від Liebherr.

Якщо у вас є питання чи коментарі щодо цієї статті, зв’яжіться з нами! Скористайтеся формою коментарів під цією статтею або приєднайтеся до обговорення на нашій сторінці на Facebook.