Морозильні камери, звичайно, потребують електроенергії, задля функціонування, а отже, вони використовують ресурси. В той самий час ваш морозильник може зробити великий внесок у збереження наших ресурсів, оскільки це супердопомога в будинку, яка дозволяє уникнути великої кількості  харчових відходів та заморозити свіжі фрукти й овочі у сезон на зимовий період. До того ж він дозволяє спробувати творчий підхід, адже це надзвичайно весело та ще й, без сумніву, вразить ваших гостей. Нижче ми зібрали поради та хитрощі, аби ви дізналися про основи заморожування.

Безумовно це розкіш, якою нам пощастило насолоджуватися сьогодні завдяки морозильним камерам: наприклад, якщо ще сто років тому ви захотіли б зберегти їжу, то вам були доступні лише кілька варіантів консервування. Їжу висушували, закривали у пляшках, зацукровували, консервували в оцті, олії чи алкоголі, в’ялили або коптили. Звісно, ніхто не буде сперечатися з тим, що консерви — це смачно, але все це задоволення дуже трудомістке. Винахід морозильних пристроїв дуже полегшив нам життя. Зараз сезонні продукти значно простіше зберігати протягом довгого часу.

Як заморожування подовжує термін зберігання?   

Заморожування переводить їжу разом з усіма живими організмами, які вона містить, у своєрідний кріогенний сон. Більшість мікроорганізмів та їх метаболічні процеси найкраще функціонують при температурі близько 30°C. Тому в холодильнику в них вже уповільнюються процеси дозрівання та псування. Це яскравий приклад ситуації «чим холодніше, тим краще». Низька температура в морозильному відсіку зупиняє майже всі обмінні процеси. Причиною цього є те, що, як і людям, бактеріям потрібна вода для виживання. Якщо вода замерзла, вона недоступна для них, і, як наслідок, термін зберігання їжі збільшується.    

Чи буде заморожена їжа зберігатися нескінченно? На жаль, ні. Попри холод, жири окислюються киснем з повітря. Потім вони стають прогірклими, що добре відчувається через відразливий запах. Чим більше жиру містить їжа, тим більша ймовірність того, що вона стане прогірклою в морозилці. Тому завжди намагайтеся забезпечити герметичне пакування для їжі, а ще витисніть повітря з пакетів перед заморожуванням. Адже навіть невелика кількість кисню є достатньою для небажаної реакції. Тому жирну їжу та харчові продукти ніколи не можна зберігати довгий час, ні заморожену, ні свіжу.

Навчаємось правильно заморожувати

Відкриваємо морозильну камеру, складаємо контейнер, все, готово? Ні, але ми знаємо, як краще. Існує кілька хитрощів, які допоможуть стати професіоналом із заморожування їжі. По-перше, треба дотримуватись основних вимог.

Заморожування свіжої їжі в морозильній камері з маркуванням «4 зірки»

Не всі морозильні камери однакові. Подивіться на «зірковий код» вашої морозилки. 

 • Одна зірочка означає, що мінімальна температура у морозильній камері складає -6°C. Прилади з таким маркуванням ідеально підходять для короткострокової підтримки температури у заморожених продуктах та морозиві, а також для швидкого охолодження напоїв та створенні льоду.
 • Дві зірочки — мінімальна температура складає -12°C. Такі морозильні камери підходять для короткострокового зберігання заморожених продуктів.
 • Якщо морозильна камера позначена 3 зірочками, то в ній підтримується температурний режим до -18°C. Для таких приладів припустимо довгострокове зберігання заморожених продуктів.
 • І, нарешті, в пристроях з 4 зірочками підтримується температура нижче -18°C. У таких камерах можна впродовж довгого часу зберігати продукти (строк залежить від типу продукту, але не більше 12 місяців), а також заморожувати свіжі продукти. 
Морозильна камера Liebherr: панель управління

Маркування «4 зірки» на панелі управління морозильної камери Liebherr

Наприклад, якщо ви покладете контейнер з залишками їжі кімнатної температури до морозильної камери, контейнер збільшить температуру оточення. Їжа, яка зберігається поруч може розморозитися, через що прокинуться мікроорганізми зі свого кріогенного сну, та зіпсують їжу. Іншими словами — це ризик для вашого здоров’я. Тож, якщо ви полюбляєте самостійно заморожувати їжу, а не лише зберігати придбану у супермаркеті заморозку, вам потрібний прилад з 4 зірками.

Не заморожуйте щойно приготовану їжу

Описане вище також плавно веде нас до наступного. Залишки їжі та страви, які потрібно заморозити, повинні бути максимально холодними, перш ніж їх помістити до морозильної камери. Тому не складайте все ще теплу їжу в контейнери та не заморожуйте її. Наша порада для цього — дати час охолонути їжі до кімнатної температури, поставити в холодильник і лише через кілька годин у морозилку. Водночас це запобігає повторному розмороженню продуктів, які вже заморожені, а ще й максимально допомагає підтримувати якість їжі. 

Передумови цього можна пояснити з точки зору фізичних змін. Чим швидше процес заморожування (тобто вода в їжі замерзає, перетворюючись на лід), тим дрібнішими будуть кристали льоду, що утворюються. Якщо процес повільний, утворюються великі кристали льоду. Коли їжа знову відтане, великі крижані кристали зруйнують клітини чим вплинуть на якість їжі. Аби утворювалися саме маленькі кристали льоду ваш морозильник Liebherr оснащений автоматичною функцією SuperFrost, що швидко знижує температуру до максимально низької. Таким чином утворюється необхідний «резерв холоду», який дозволяє швидко заморозити продукти, зберігаючи при цьому вітаміни, зовнішній вигляд та смак. Про інші переваги морозильних камер Liebherr читайте в статті.

Справжній десятиборець: лоток для кубиків льоду

Для чого ви використовуєте форму для кубиків льоду? Для формування льоду, очевидно: налийте воду, поставте лоток у морозильну камеру, і через кілька годин кубики готові до використання. Однак є кілька креативніших способів заповнення лотків.  

 1. Для незвичайних кубиків льоду, наповніть форму водою і додайте до окремих кубиків фрукти або їстівні квіти. Наприклад, можна використовувати малину або чорницю.

  Кубики льоду з фруктами

  Кубики льоду з фруктами: легко і оригінально

 2. Додайте до води трохи харчових барвників. Будь-який напій стає візуально ефектнішим завдяки кольоровим кубикам льоду.
 3. Наповніть лоток для льоду фруктовим соком. Виглядає приємно, охолоджує ваші напої, надаючи їм аромату фруктового соку.
 4. Ділити на порції легко: наповнення форм кубиків льоду домашнім бульйоном — це чудово. Потім кубики можна використовувати окремо за потребою. Варто зусиль!
 5. Ідеальний помічник для перероблення залишків: наша улюблена порада — заморожування залишків невеликими порціями за допомогою лотка для льоду. Наприклад, залишки кокосового молока з банки, невелика кількість залишків соусів тощо.
 6. Порада для батьків: дитяча їжа, що залишилася, чудово підходить для заморожування. Приготувати велику кількість дитячого харчування, а потім заморозити — чудово, чи не так? Лоток для льоду дає змогу розморожувати дитячу їжу порційно.
 7. Приготували занадто багато кави? Немає проблем: просто заповніть напоєм лоток для льоду! Можна зробити смачну крижану каву, і нічого не треба виливати.

  Кубики льоду з кави

  Кубики льоду з кави

 8. Також можна зробити запас трав, розділивши їх на порції. Наповніть форму нарізаною зеленню і залийте водою, розтопленим вершковим маслом або олією (але, будь ласка, зверніть увагу: такий продукт неможна зберігати вічно).