Келих ігристого вина або шампанського — традиційний елемент святкування Нового року. Однак багато хто з нас відчуває легке занепокоєння під час відкорковування пляшки. І цьому є поважна причина: тиск у пляшці ігристого вина може в чотири рази перевищувати, наприклад, тиск в автомобільній шині. Швидкість вистрибування пробки з пляшки може досягати швидкості майже 50 км на годину. Але дотримуючись наших професійних порад, ви зможете відкривати пляшки безпечно та ефектно.

 

  • Перед відкорковуванням пляшки, переконайтеся, що ігристе вино добре охолоджене. Імпровізоване охолодження в останню хвилину у відрі з льодом допоможе досягти необхідної температури. Однак карбонізація у вині — а, отже, смаковий досвід — значно покращується, якщо ігристі вина зберігати оптимально та охолоджувати заздалегідь. Щоб забезпечити максимальну насолоду, зберігайте шампанське як мінімум протягом ночі у винній шафі Liebherr.
  • Попри те, що більшість ігристих вин мають перфорацію або спеціальну стрічку для відривання захисної фольги, ми рекомендуємо самостійно надрізати капсулу під нижнім виступом горлечка, як би ви це зробили з пляшкою тихого вина. Така процедура простіша і виглядає витонченіше, аніж нескінченні пошуки язичка стрічки.
Як відкорковувати ігристі вина
  • Потім ослабте дротяну вуздечку (мюзле) однією рукою, а іншою утримуйте корку на місці. Відкриваючи, переконайтеся, що ви завжди притримуєте пробку однією рукою, і ніколи не спрямовуйте пляшку в бік гостей або свого обличчя. Якщо ви, послабляючи вуздечку, відчуваєте, що пробка почала виходити з пляшки, краще залиште мюзле на корці до повного закінчення відкриття. В іншому випадку зніміть вуздечку, обов’язково утримуючи пробку на місці.
Притримуєте пробку однією рукою
  • Якщо ви вирішили не знімати повністю мюзле з пробки, то вам слід обернути її серветкою, аби дроти не травмували вашу руку. Проте навіть з пробками, які вільні від дротової вуздечки, рекомендується використання серветки, оскільки це полегшує контролювання пробки.
Оберніть пробку серветкою
  • Під час відкривання тримайте пляшку під кутом 45°. Це збільшує площу поверхні в горловині пляшки та запобігає піноутворенню через раптовий спад тиску. При відкритті одна рука утримує корку на місці, інша прокручує пляшку. Це дає вам набагато більший контроль над пробкою, яка намагається вистрибнути. Далі, застосовуючи відповідний протилежний тиск, дайте корці вислизнути з пляшки якомога повільніше. В ідеалі вам потрібен тихий шум «псшх» замість гучного «поп».
  • Під час наливання тримайте келих під невеликим кутом, аби уникнути надмірного піноутворення та не втратити занадто багато CO2. Наповніть бокали лише приблизно на ¾.
Тримайте келих під невеликим кутом

Насолоджуйтесь!