Ви переоцінили, скільки з’їли б гості, або навмисно приготували більшу кількість їжі? Іноді залишків неможливо уникнути. Однак морозильна камера допомагає нам зменшити харчові відходи, зекономити гроші під час покупок та заощадити час на кухні. Але чи може їжа пережити повернення до температур нижче нуля кілька разів? Ми все пояснимо.

 

«Ніколи не заморожуйте вже розморожені продукти.» Ми часто бачимо подібні попередження на пакуваннях із замороженими продуктами. Але чи все дійсно так, чи ми викидаємо їжу без причини? Відповідь на питання, чи можна розморожену їжу поміщати в морозильну камеру вдруге, така: все залежить від ситуації. Ключовими критеріями є час і температури під час процесу розморожування; походження, метод приготування і якість їжі та як довго вона перебуває поза морозильною камерою.

Сон на льоду: що відбувається в морозильній камері? 

Мінусові температури в морозильній камері вкладають нашу їжу в якийсь заморожений глибокий сон. Оскільки мороз вбиває незначну частку мікробів, то їхня кількість на вже заморожених продуктах приблизно така ж, як і на початку процесу заморожування. Однак з часом якість продуктів погіршується, оскільки жири стають більш гіркими або кристали льоду змінюють структуру їжі під час заморожування та розморожування. Додаткова інформація про заморожування доступна тут.

Міф: ніколи не заморожуйте двічі!

Відповідь на питання, чи можна розморожену їжу поміщати в морозильну камеру вдруге, така: все залежить від ситуації.

Прощання з глибоким сном. Ось що відбувається під час розморожування 

Щойно температура збільшується, бактерії прокидаються, а іноді швидко ще й починають розмножуватися. Чим вищі температури, тим швидшим стає процес розмноження. Тому, аби уповільнити цей небажаний процес, ми рекомендуємо повільне розморожування за низьких температур холодильника зі зливанням рідини від розморожування, яка містить мікроби. Умови розморожування за кімнатних температур збільшують кількість мікробів до тривожної кількості. Оскільки мікроорганізми є основною причиною псування їжі, а також прямим або непрямим фактором харчових інфекцій та отруєнь, неконтрольоване розмноження є критично важливим питанням.

Міф: ніколи не заморожуйте двічі!

Аби уповільнити небажаний процес розмноження бактерій, ми рекомендуємо повільне розморожування за низьких температур холодильника.

Будьте в безпеці: тепло вбиває мікроби 

Будь то приготування сирого м’яса до ідеальної готовності, розігрівання булочок або приготування заморожених страв, це тепло справді вбиває мікробів. Отже, продукти, які проходять правильну термічну обробку між заморожуванням, а потім знову після цього, краще підходять для повторного заморожування. Але це правило стосується далеко не всіх продуктів. Ні в якому разі не заморожуйте повторно продукти, що швидко псуються, як-от сире м’ясо або рибу. З іншого боку, обсмажені фрикадельки або будь-яку іншу приготовану їжу, можна повторно заморозити. Вимога полягає в тому, щоб їжа не перебувала на кухні занадто довго за кімнатної температури та була ідеальною з точки зору зовнішнього вигляду, запаху та смаку.

Міф: ніколи не заморожуйте двічі!

Обсмажені фрикадельки або будь-яку іншу приготовану їжу, можна повторно заморозити.

Якщо їжа не піддається нагріванню, наприклад, торт з кремом, то час, протягом якого вона перебуває поза морозильною камерою, є головним. Дві години – це максимальний строк. Хоч би що там було, морозиво, яке повністю розтануло, найкраще утилізувати. Овочі та хліб, навпаки, навряд чи становлять ризик для здоров’я, тому їх можна знову повернути в морозильну камеру. Отже, попереджувальна наклейка на пакуванні є там для безпеки та особливо корисна, якщо йдеться про сирі або продукти, що взагалі не піддаються обробці. Однак їжа не псується після розморожування. Розморожені продукти справді достатньо швидко псуються, але дотримання певних правил, як-от мінімальна кількість часу поза морозильною камерою та правильне термічне оброблення, зроблять їх повністю безпечними навіть за умови повторного заморожування.