Не всі фрукти однакові, і це варто враховувати, коли йдеться про правильне зберігання. Ось чому ми настільки заглибилися у тему пошуку правильного зберігання для майже 70 різних видів фруктів й багатьох інших груп продуктів. Для кожного продукту існують різні дані щодо тривалості й умов зберігання. Але що робити, якщо у продуктів вже вийшов строк вживання? Читайте далі, щоб дізнатися, чому це може бути так.

Якщо ви зберігаєте свої продукти в холодильнику Liebherr за відповідних рекомендованих температур, це вже гарний початок у питанні подовженої свіжості. Але є ще велика кількість інших факторів, які впливають на термін придатності продукту. Отже, час зберігання може відрізнятися від зазначених даних зберігання у BioFresh.

Є велика кількість факторів, через які час зберігання може відрізнятися від зазначених даних зберігання у зоні свіжості BioFresh

  • Стан продуктів у супермаркеті

Ми не рекомендуємо хватати перший-ліпший продукт у супермаркеті, а спочатку придивитися до товару трохи уважніше. Зокрема, це стосується фруктів та овочів, які з легкістю можуть бути пошкоджені, тому важливо звертати увагу на їх стан, забираючи їх з полиці супермаркету. Ви помітили вм’ятини? Або на продуктах поруч вже є сліди цвілі? Все це — важливі фактори, які можуть значно вплинути на строк зберігання. Ці продукти часто підходять для споживання відразу після покупки, але вони непридатні для тривалого зберігання.

Важливим фактором також є стиглість продуктів. Наприклад, якщо ви купуєте дуже стиглий авокадо, він зберігатиметься лише протягом кількох днів, навіть якщо зберігати його за потрібної температури. Однак, якщо ви обрали незрілий плід, твердий авокадо, продукт має дозріти, а тому його можна зберігати набагато довше.

  • Транспортування

Ще один важливий момент — коректне транспортування продуктів. Дуже важливо забезпечити належне охолодження, особливо зі швидкопсувними групами продуктів, як-от м’ясо, риба або морепродукти. Не можна переривати холодильний ланцюг, особливо влітку, коли температура вище, оскільки в такому випадку можуть розмножуватися бактерії та інші шкідливі мікроорганізми. Це впливає на швидкість псування продуктів. Наша порада: завжди мати при собі холодильну сумку, особливо у спекотну погоду. Це єдиний спосіб гарантувати належні умови транспортування та що ваші покупки будуть зберігатися довше.

Дуже важливо забезпечити належне охолодження, оскільки в такому випадку можуть розмножуватися бактерії та інші шкідливі мікроорганізми

  • Зберігання в холодильнику 

На цьому етапі правильне зберігання в холодильнику має вирішальне значення. Ключовим фактором є не лише підбір оптимальної температури, а й спосіб пакування продуктів та те, з якими продуктами вони зберігаються разом.

Особливо уважними слід бути з фруктами та овочами. Причиною цього є те, що деякі види дозрівають після збирання і виділяють етилен — газ, що прискорює достигання. До таких продуктів належать, наприклад, яблука та помідори. Більш чутливі продукти, такі як салат, можуть зіпсуватися швидше, якщо зберігати їх поруч із продуктами, що виділяють етилен. Детальніше про правильне зберігання фруктів та овочів можна дізнатися тут.

Отже, як бачите, існує велика кількість факторів, що впливають на термін придатності наших продуктів. Тому цілком можливо, що час зберігання ваших продуктів може відрізнятися від даних, які ми надаємо. З усім тим, ми докладаємо всіх зусиль, аби надати максимально точні дані щодо зберігання, і для цього ми постійно розширюємо нашу велику базу знань у співпраці з визнаними науково-дослідними інститутами.