Усі знають і люблять оригінальний французький брі. Цей єдиний у своєму роді м’який сир з коров’ячого молока славиться своєю формою торта і ніжною, їстівною шкіркою цвілі. Ви також потрапили під чари «перлини Іль-де-Франс» і хочете знати все про її походження, використання та зберігання? Тоді читайте далі — ми зібрали для вас найцікавіші факти про цей вершковий сир у цій статті.
Брі родом з однойменної сільської місцевості на схід від Парижа, розташованого в регіоні Іль-де-Франс. Сир не захищений спеціальною позначкою статусу походження, тому його копіюють по всьому світу. Однак, як зазвичай у багатьох примірниках, жоден не наближається до двох оригіналів з Франції: Брі де Мо і Брі де Мелен. Тільки ці два типи мають позначку статусу походження та підлягають традиційному виробничому процесу.
Це все питання дозрівання
Роблять це сир впізнаваним не тільки унікальний смак, але й особливий процес виробництва. У порівнянні з іншими сирами, згущене коров’яче молоко не нарізають і не пресують, а набирають у перфоровані форми. Лише з допомогою такого процесу сироватка може стікати потрібним чином протягом 18-36 годин. Потім сир виймають з форми й традиційно зберігають на соломі або на пластикових килимках для дозрівання. Приблизно через тиждень і при постійному обертанні брі обприскують їстівними культурами цвілі. Так формується характерна біла шкірка. Потім сир дозріває ще не менше трьох тижнів, залежно від сорту.
Протягом періоду дозрівання брі проходить різні стадії. Консистенція сиру на початку ще еластична, а смак варіюється від м’якого до слабокислого. Однак м’який французький сир поступово стає більш кремовим і гладким. Він має сильний, пряний смак. Шкірка і колір сиру також змінюються під час повного дозрівання. З часом брі стає жовтішим, а їстівне покриття з цвілі набуває злегка червонуватий відтінок. Ідеально дозрілий брі має характерний горіховий аромат з легкою ноткою пряної трави.
Брі або Камамбер: У чому різниця?
М’який сир, дуже схожий на брі, — це камамбер. Але коли ви уважніше придивитесь, деякі відмінності все ж очевидні! Камамбер також родом з Франції, але з однойменного міста в Нормандії. З 1980-х років Камамбер де Нормандія також захищений позначкою статусу походження. Візуально можна легко відрізнити ці два види м’якого сиру. Камамбер значно менший, приблизно одинадцять сантиметрів у діаметрі, і тому часто продається цілим. Колесо брі має поважні 28-35 сантиметрів, але воно пласкіше, ніж його популярний конкурент. Через свій розмір брі має старіти довше і, швидше за все, його купуватимуть у супермаркеті сегментами, а не цілим. Структура та смак двох видів м’якого сиру також відрізняються. Брі значно м’якіший і більш вершковий, тоді як камамбер має більш щільну структуру з більшою кількістю отворів. Камамбер характеризується своїм яскравим горіховим присмаком, тоді як брі описується як слабокислий до ароматичного.
Брі в меню
Завдяки своєму унікальному аромату, брі особливо приємний у поєднанні зі світлим хлібом, з додаванням груші, яблука або винограду. Не вистачає лише фруктового червоного вина, і тоді ви точно зануритесь в ідеальну французьку атмосферу прямісінько на своїй кухні в найкоротші терміни. Брі також можна нарізати на шматочки, аби додати до салату. Оскільки брі дуже легко плавиться, його можна додавати до смаку у супи й соуси. Для цього заздалегідь видаліть шкірку.
Наступний рецепт ідеально підходить для тих, хто бажає спробувати щось нове: страва з баварської кухні:
Обацда
- 300 г брі
- 150 г крем-сиру
- 100 г вершкового масла
- 1 цибуля
- Сіль, кмин, паприка, часник та зелена цибуля
Зачекайте, поки масло досягне кімнатної температури, або акуратно підігрійте його. Брі розімніть виделкою і додайте до м’якого масла. Ретельно перемішайте з дрібно нарізаною цибулею, подрібненим часником, крем-сиром та спеціями. Потім покладіть його в холодильник Liebherr і дайте ароматам розкритися. Незадовго до подачі прикрасьте пікантний крем зеленою цибулею. Класична баварська намазка готова до вживання!
Правильне зберігання для тривалої насолоди
Аби насолоджуватися непереборним смаком цього французького м’якого сиру протягом довгого часу, зберігайте його в прохолодному сухому місці. Для цього ідеально підходить зона свіжості BioFresh у вашому холодильнику Liebherr. Сир зберігатиметься там до 20 днів! Найкращий спосіб зробити це загорнувши його у спеціальний папір (пергамент) або зберігати у повітропроникній ємності, наприклад, з клапаном. Але ні в якому разі не загортайте брі в харчову плівку. Це призводить до того, що сир «пітніє», і небажана цвіль може почати рости передчасно. Та навіть якщо ви переоціните кількість сиру, яку зможете з’їсти за один вечір, не хвилюйтесь, адже ви навіть можете заморозити його! Він може чудово зберігатися протягом трьох місяців у морозильній камері вашого холодильника Liebherr.