Ви прагнете затишного та розслабленого святкування Нового року, але навіть сама думка про підготовку святкової вечері змушує вас все скасувати? Але якщо ретельно спланувати все, можна готуватися неквапливо і не втомитися. Що слід пам’ятати? Приготуйте все заздалегідь і використовуйте холодильну та  морозильну камери задля полегшення вашого життя! З допомогою наших порад та підказок ви дізнаєтеся, як підготувати меню для своїх близьких під час святкової пори без стресу.

  1. Стартери — швидко і просто

Смачний суп у ролі першої страви збуджує апетит, залишаючи при цьому достатньо місця для наступних страв. Супи можна заморозити, а потім з легкістю розморозити перед подачею. Скористайтеся вільним часом напередодні Нового року, щоб вигадати рецепт смачного супу, який можна заморозити у великій ємності аж до святкування. Зокрема, прозорі супи добре піддаються заморожуванню. Навіть кльоцки можна заздалегідь приготувати. Заморозьте кльоцки в сирому вигляді, а потім додайте їх у суп, пізніше нагріваючи. Якщо ви хочете подати вершковий суп або крем-суп, додайте обраний молочний продукт лише після розморожування, під час нагрівання.

Хліб — ідеальне доповнення супу. Його також можна приготувати про запас й заморозити. Попередньо спечіть хрусткий багет або вологий хліб на заквасці. Однак будьте обережні, адже не варто пекти хліб до повної готовності. Вийміть його приблизно за десять хвилин до закінчення часу випікання. А вже перед самою подачею допечіть його у духовці, аби він отримав золотисто-коричневу скоринку і смак свіжоспеченого. Щоб заощадити ще більше часу, ви також можете заморозити хліб, який вже спечений та нарізаний скибочками. Однак, якщо ви вирішили обрати цей варіант, хліб має бути повністю спечений, щоб вам потрібно було лише підігріти його в тостері або в духовці. Подавайте хліб зі смачним домашнім спредом або вершковим маслом.

  1. Основна страва — ніжна і соковита, без клопоту

Основна страва часто вимагає найбільшої кількості терпіння і часу приготування. М’ясні страви, зокрема, слід готувати уважно і довго, аби м’ясо залишалося м’яким. Але як було б чудово, якби ви могли просто сісти за стіл зі своїми гостями, не відволікаючись на страву, що повільно розігрівається? Скористайтеся вільною хвилиною і приготуйте рагу в спокої за кілька тижнів до свят. Приготовлені м’ясні страви можна зберігати у морозильній камері Liebherr від трьох до шести місяців, залежно від виду м’яса, що використовується. Заморожуючи м’ясо, обов’язково кладіть м’ясо разом із соусом у морозильну камеру. Це захистить страву від опіку холодним повітрям.

Наступні тушковані страви ідеально підходять для попереднього приготування:

  • Яловича руляда
  • Гуляш
  • Рагу
  • Смажене м’ясо

Будь то гарнір чи зіркова основна страва, овочі становлять важливу частину їжі. Якщо ви хочете використовувати сезонні овочі, то капуста, квасоля та картопля ідеально підходять для зимового столу. Проте останні краще не заморожувати ні в сирому, ні в приготованому вигляді. Однак, якщо з картоплі зробити вареники, їх можна заморозити після варіння і знову розморозити на святковий день без проблем.

Овочі, які подаються окремо у вигляді закуски, слід заздалегідь бланшувати. Це збереже колір та консистенцію під час зберігання та зменшить вміст нітратів та мікробів. Бланшування овочів також допомагає зберегти вміст вітаміну С. Складіть попередньо промиті овочі в каструлю з окропом на одну-чотири хвилини. Одна порада: додайте в окріп трохи оцту або лимонного соку. Це може запобігти зарум’яненню овочів світлого кольору.

Скоротіть час варіння овочів, попередньо пробланшувавши їх. Сіль не слід додавати перед заморожуванням, оскільки вона забирає воду з овочів, одночасно знижуючи їх точку замерзання.

Ось приклади зимових овочевих гарнірів:

  • Картопляні або хлібні вареники
  • Червона капуста з яблуками
  • Квасоля з цибулею та беконом
  • Брюссельська капуста з нарізаною кубиками сушеною шинкою
  1. Холодні десерти та гострі соуси

Новорічне меню не було б повним без солодкого частування в кінці. Кремові десерти ідеальні для приготування заздалегідь. Десерт можна приготувати за день до святкового застілля, а потім зберігати в холодильнику протягом ночі. Десерти з желатином чудово застигають, якщо вони провели одну ніч у холодильнику.

Якщо ви віддаєте перевагу використанню морозильною камерою для розміщення десертів, ми рекомендуємо морозиво, сорбет або парфе. Вершкові десерти, як-от пудинги, менш придатні для заморожування і при розморожуванні можуть стати водянистими. Все це через крохмаль, що міститься в десерті, який більше не здатний утримувати зв’язану воду, коли вона розморожується. Так само заморожені продукти, що містять желатин, також втрачають свою консистенцію.

Наприклад, пана-кота або тірамісу — це класичні вершкові десерти, які підходять для зберігання протягом ночі в холодильнику. Ви можете урізноманітнити ці класичні десерти з допомогою зимових спецій, такі як кориця, кардамон або цедра апельсину. Заморожені фрукти чудові у якості теплого десертного соусу. Ви можете нагріти їх у горщику з невеликою кількістю цукру та крохмалю безпосередньо перед подачею десерту — і фруктовий соус готовий. Прикрашений розсипаним різдвяним печивом, кожен десерт може надати того особливого святкового настрою.

Топ десертів з холодильника: 

  • Пана-кота
  • Тірамісу 
  • Манний пудинг 
  • Шоколадний мус
  • Пудинг  

Розморожування та повторне нагрівання робить все легше 

Після того, як їжа попередньо приготовлена, найскладніша частина вже зроблена. Залишилося лише правильно розігріти їжу перед подачею. Наступні поради допоможуть вам спланувати та приготувати святкові страви: 

  • Враховуйте індивідуальний час розморожування та нагрівання посуду: витратьте деякий час за кілька днів до Нового року, обмірковуючи, коли саме вам доведеться дістати їжу з холодильника або морозильної камери, і скільки часу знадобиться для її розігрівання.
  • Розігрійте посуд за низької температури. Для цього можна використовувати духовку, казан або водяну баню. Регулярно помішуйте.
  • Додайте в їжу трохи води або олії, поки вона нагрівається, це допоможе запобігти її згорянню.
  • Соуси слід загущувати лише після розморожування.
  • Не додавайте до страви вершки або сметану, поки вона не буде розігрітою, оскільки вони згорнуться під час заморожування.
  • Приправляйте страви лише після того, як вони прогріються. І хоча деякі спеції стають інтенсивнішими під час заморожування, деякі можуть зовсім втратити свій смак.