Напевно, багатьох з вас здивує той факт, що корисний фрукт ківі, який є популярним продуктом експорту з Нової Зеландії, насправді походить з Китаю. Через це, його іноді називають «китайським аґрусом». Свою назву фрукт отримав завдяки одному з символів Нової Зеландії — маленької безкрилої пташки ківі. На початку шістдесятих років фермери почали використовувати привабливу назву «Ківі» для фруктів, які теж малі, волохаті та коричневі, і ця назва прижилася.

Зараз культивуються різноманітні сорти ківі. Ці фрукти стали важливою складовою експорту у Китаї, Чилі, Італії та деяких європейських країнах. Ківі є клімактичним фруктом, він продовжує дозрівати після збору врожаю. Хоча плоди збирають в північній півкулі, зазвичай, наприкінці жовтня та початку листопада, вони ще дозрівають та стають придатними для вживання приблизно через 3-4 тижні. 

Ківі — універсальний продукт на кухні. Він неперевершено смакує у фруктових салатах, шейках, у вигляді фруктового пюре та у випічці. Якщо ви бажаєте з’їсти свіжий плід, просто розріжте його навпіл, та дістаньте дві половинки за допомогою ложки. Ви також можете очистити їх і нарізати на шматочки.

Чим корисні ківі для здоров’я

Ківі — вітамінна бомба з Нової Зеландії

Фрукт містить багато вітамінів і має приємний солодкувато-кислий смак. Вміст вітаміну С є значно більшим, ніж в багатьох інших фруктах, наприклад, апельсинах чи лимонах. Один великий ківі може задовольнити щоденну норму вітаміну С. Крім того, ківі характеризується високим вмістом вітаміну Е (удвічі більше, ніж в авокадо) і містить багато мінералів, таких як калій, кальцій, магній та фосфор. Це поживний та низькокалорійний продукт.

Завдяки високому вмісту вітамінів, допомагає зміцнити імунну систему, прискорює метаболізм і стимулює м’язову активність, зокрема м’язів серця. Ківі також вважається корисним для діабетиків. Італійське дослідження показало, що хворі на діабет, які регулярно приймають високі дози вітаміну С, мають нижчі показники холестерину та знижений рівень інсуліну. Отже, ківі є корисним для діабетиків, але тільки за умови правильного розрахунку.

Зберігання

Плоди можна зберігати як у холодильнику, так і у морозильнику. Їх можна зберігати до 40 днів у холодильнику та вдвічі довше у відділенні BioFresh (режим HydroSafe) — до 80 днів, залежно від рівня зрілості.

Примітка: вм’ятини на шкірці плодів негативно впливають на тривалість зберігання.

У замороженому вигляді ківі можна зберігати до 12 місяців. Пам’ятайте, у ківі міститься багато води, і під час розморозки, вони будуть приємні на смак, але втратять свою тверду структуру. Тому ківі краще заморожувати у вигляді пюре. Після розморожування його можна використовувати для багатьох блюд: наприклад, для приготування коктейлів, смузі, джему або десертів.

Якщо вам сподобалася ця стаття, поділіться нею на FacebookTwitter або в іншій соціальній мережі з нижче наведеного переліку. Якщо у вас виникають будь-які питання, будь ласка, напишіть нам, скориставшись формою коментарів під цією статтею, або приєднуйтеся до обговорення на нашій сторінці на Facebook.

*Усі дані є орієнтовними та залежать в окремих ситуаціях від сорту та/або правильного зберігання без переривання холодового ланцюга від збирання врожаю/виготовлення й аж до приладу Liebherr. В продуктах із вказівкою мінімального строку зберігання дійсною є завжди дата, вказана на упаковці.