Нарешті ми насолоджуємось теплом сонця! Але крім вітаміну D є інші вагомі причини бути щасливими, особливо тим, хто полюбляє здорове харчування — з середини квітня і до 24 червня триває сезон спаржі. Цей чітко визначений кінець сезону є надзвичайно важливим, оскільки рослини потребують часу для правильного відновлення і появи нового смачного врожаю наступного року. Такі строгі параметри врожаю та його дещо висока ціна роблять спаржу делікатесом. Тож ми обов’язково розкажемо, як зберегти свіжість цих чудових рослин.

Стебла спаржі

Свіжа спаржа

Спаржа найкраще смакує щойно зібраною — коли стебла щільні, але не деревні та мають біле забарвлення без зелених кінчиків. Про свіжість говорить колір і чистий запах. Свіжа спаржа ледве гнучка і легко ламається. Існує простий тест на свіжість: потріть два стебла між собою, якщо вони скриплять — вони свіжі. Оскільки спаржа має високий вміст води, її слід вживати незабаром після збирання.

Як правильно зберігати спаржу

Для зберігання спаржі протягом декількох днів у холодильнику обмотайте стебла вологою тканиною або папером і обережно покладіть їх в овочевий відділ. Таким чином, вони залишаться смачними протягом трьох днів. Якщо ви хочете, щоб улюблений делікатес зберігався ще довше, тоді вам дійсно знадобиться технологія Liebherr: у зоні BioFresh свіжозібрана спаржа буде залишатися свіжою протягом двох тижнів.

Заморожування спаржі

Спаржа дуже добре замерзає і може зберігатись у такому стані до шести місяців. Для досягнення найкращих результатів спочатку очистіть стебла, а потім щільно упакуйте їх, уникаючи потрапляння повітря. Ми не рекомендуємо вам бланшувати спаржу перед заморожуванням — хоча це дозволяє тримати її довше, смак і текстура будуть порушені в процесі. Коли ви захочете приготувати спаржу, просто візьміть стебла прямо з морозильника і одразу помістіть їх у киплячу воду.

Пропонуємо вам скуштувати цей весняний рецепт!

Салат з шинкою та спаржею

(4 порції)

Інгредієнти:

500 г білої спаржі
2 стиглих помідори
250 г промитого листового салату
5 столових ложок білого бальзамічного оцту
1 лайм
10 столових ложок олії з виноградних кісточок
3 столові ложки свіжої петрушки, крупно нарізаної
150 г тонкої нарізаної сирої шинки

Приготування:

  1. Очистіть спаржеві стебла, відріжте нижні кінці та варіть до готовності.
  2. Зріжте шкірку помідора гострим ножем і помістіть в киплячу воду на 15-20 секунд, а потім в холодну.
  3. Очистіть і наріжте бланшовані помідори. Наріжте м’якуш помідора кубиками однакового розміру.
  4. Змішайте оцет, масло з виноградних кісточок і цедру лайма за допомогою ручного блендера, щоб приготувати заправку, а потім додайте крупно нарізану петрушку.
  5. Розкладіть салат і стебла спаржі, як вам подобається.
  6. Залийте заправкою і прикрасьте скибочками шинки.

Кращі поєднання з вином

А з яким вином порадить їсти спаржу наш експерт Френк Кеммер?

«У витончених стравах важливі будь-які деталі. Silvaner, різновид вина з білого винограду має витончений, ненав’язливий, рослинний аромат, і це вино вважається класичною парою для білої спаржі. З іншого боку, для зеленої спаржі мій улюбленець — трохи трав’янистий Sauvignon Blanc. Вибір відповідного вина сильно залежатиме від того, як готують спаржу, і якщо біла спаржа подається «просто», тобто з розтопленим маслом, тоді Silvaner дійсно підійде. Однак, якщо їсти стебла з сирою або вареною шинкою, я б обрав легке Pinot Gris. Якщо спаржу подають із салатом, то моїм вибором буде Kabinett-Riesling — дуже легке вино з фруктовими нотами, але, якщо стебла подаються з багатим, маслянистим голландським соусом, що супроводжує телячий стейк, я б віддав перевагу дубу бургундського Chardonnay. У всіх цих вин є одна спільна риса — свіжість! Хоча я зазвичай віддаю перевагу винам певної зрілості за своїм столом, під час весняного сезону спаржі, обираю молоді пляшкові вина з врожаю минулого року, які кожен раз мене приємно дивують.»

А як вам страви зі спаржі? Розкажіть нам про свої улюблені поєднання на Facebook!

*Усі дані є орієнтовними та залежать в окремих ситуаціях від сорту та/або правильного зберігання без переривання холодового ланцюга від збирання врожаю/виготовлення й аж до приладу Liebherr. В продуктах із вказівкою мінімального строку зберігання дійсною є завжди дата, вказана на упаковці.