Mūsdienu ledusskapjiem piemīt patiesi iespaidīgas produktu uzglabāšanas iespējas, tomēr tikai daži īpašnieki par tām zina un noderīgās funkcijas izmanto sadzīvē. Šodien mēs izlabosim šo nepatīkamo kļūdu, izstāstot jums par XXI gadsimta ledusskapju iespējām.

 

 

Svaiguma zona – produkti glabājas ilgāk

Kāds ir ledusskapja galvenais uzdevums? Protams, produktu uzglabāšana! Un jāatzīst, ka tas lieliski tiek galā ar šo uzdevumu. Tomēr, tāpat kā jebkurā sfērā, arī ledusskapju tehnikas vidū ir savas zvaigznes, kas pārspēj savu līdzinieku rekordus un ļauj saglabāt produktus svaigus līdz pat 10 reizēm ilgāk! Patiešām, satriecošs rezultāts. Noskaidrosim, kas ir šie atlēti un kāds ir to veiksmes noslēpums.

Galvenā šādu ledusskapju īpatnība – svaiguma zona. Tā ir atsevišķa klimatiskā sekcija, kurā tiek uzturēts optimāls mitruma līmenis un temperatūra 0°C līmenī. Jūs uzreiz varat ievērot, ka tieši šie faktori ir galvenā atšķirība no parasta ledusskapja, kurā nav iespējams regulēt mitruma līmeni un temperatūra ir daudz augstāka

 

 

Pirmo reizi šāda tehnoloģija parādījās Liebherr ledusskapjos 1996.gadā, kas bija būtiska priekšrocība ātri bojājošus produktu ilgstošai uzglabāšanai. Klimatiskā sekcija ieguva nosaukumu BioFresh.

Iedomājieties vien, daži siera veidi, kas ievietoti šajā nodalījumā, var palikt svaigi līdz pat 10 reizēm ilgāk nekā parastā ledusskapī. Lielisks jaunums brī un parmezāna cienītājiem!

SEKCIJA BIOFRESH ĻAUJ SAGLABĀT PRODUKTUS SVAIGUS UZ ILGU LAIKU

SALĀTI + 8 dienas

GARNELES +17 dienas

AVENES +2 dienas

ĶIRŠI + 3 dienas

BROKOĻI +8 dienas

BURKĀNI +30 dienas

ĶIPLOKI +80 dienas

ĀBOLI +30 dienas

 

BioFresh tiek uzturēti optimāli nosacījumi ilgstošai augļu, dārzeņu, zivs, gaļas un piena produktu uzglabāšanai.

Padoms: svaiguma zonu bieži dēvē par nulles kameru jeb tai ir citi nosaukumi angļu valodā ar vārdu Fresh. Bet ne viss ir zelts, kas spīd. Uzmanīgi izpētiet, ko piedāvā ražotājs. Līdztekus noteiktajai temperatūrai 0°C  līmenī, ir jābūt iespējai uzturēt optimālo mitruma līmeni.

Svaiguma zona ar temperatūras izvēli

Dažos premium klases ledusskapjos klasiskā svaiguma zona pieredzējusi vienu nelielu, bet ļoti būtisku izmaiņu, kas šajā klimatiskajā sekcijā ļauj uzstādīt noteiktu temperatūru. Kādēļ tas ir vajadzīgs? Šķiet, nulles temperatūrā un noteiktā mitruma līmenī daudzi produkti ilgāk saglabā savas vērtīgās īpašības nekā parastā ledusskapī, un ar to pilnīgi pietiek. Bet patiesībā šai opcijai ir būtiska priekšrocībā svaigu zivju un citu jūras velšu, kā arī gaļas un tropisko augļu ilgstošai uzglabāšanai.

Piemēram, zivju uzglabāšanai optimāla ir temperatūra aptuveni -2°C un zems mitruma līmenis. Redzat atšķirību? Jūs saņemat vēl vairāk iespēju, lai radītu optimālos uzglabāšanas nosacījumus. Rezultātā produkti paliek svaigi daudz ilgu laiku, saglabājot lielisku garšu, aromātu un vērtīgās īpašības.

 

Supersasaldēšana un superatdzesēšana

Daudziem ledusskapjiem ir arī superspējas. Iespējams, jūs ne reizi vien esat ievērojis uz vadības paneļa taustiņus ar uzrakstu Super, bet vēl līdz šim nesat sapratis to īsteno nozīmi. “Superatdzesēšanas” un “supersasaldēšanas” galvenais uzdevums – ātra produktu atdzesēšana.

Uzreiz ir redzamas vairākas priekšrocības. Pirmkārt, liels atdzesēšanas ātrums ļauj saglabāt produktu vērtīgās īpašības. Otrkārt, var jau iepriekš pagatavot nepieciešamo salātu un uzkodu daudzumu: tie saglabās savu garšu un tiks atdzesēti līdz vajadzīgajai temperatūrai pirms pasniegšanas. Treškārt, “supersasaldēšanas” funkcija palīdz ātri atdzesēt sasaldētus produktus, atnākot no veikala. Turklāt jau sasaldēti produkti saņem papildus “aukstuma rezervi”, tāpēc tie ilgāk paliek atdzesēti, atkausējot vai tīrot ierīci.

Vislabāk izmantot “superatdzesēšanu” un “supersasaldēšanu”, lai ātri atdzesētu lielu daudzumu produktu.

Dinamiska atdzesēšana – PowerCooling

Produktu svaigums ir atkarīgs ne tikai no uzglabāšanas nosacījumiem ledusskapī, bet arī no tā, cik ātri tie tikuši atdzesēti pēc iegādes. Šai sakarā daudzās iekārtās ir paredzēts saldētājkamerā iebūvēts ventilators.

Piemēram, dažos Liebherr ledusskapjos ir PowerCooling sistēma, kas ne tikai ātri atdzesē produktus, bet arī uztur vienmērīgu temperatūru saldētājkamerā.

Turklāt dažos BluPerformance paaudzes jaunākajos modeļos ventilatora konstrukcijā integrēts viegli nomaināms filtrs uz aktivētās ogles pamata, kas garantē optimālu gaisa kvalitāti.

NoFrost

NoFrost ir patiešām viena no sadzīves saldēšanas tehnikas slavenākajām tehnoloģijām, jo tieši tās parādīšanās ļāva uz visiem laikiem aizmirst par manuālu saldēšanas kameras atkausēšanu. Turklāt tā nav vienīgā priekšrocība. Saldēšanas kamerām ar NoFrost sistēmu piemīt liela sasaldēšanas jauda, kas diennakts laikā ļauj atdzesēt līdz negatīvai temperatūrai daudz lielāku daudzumu svaigu produktu.

Kā redzat, pastāv daudzas iespējas, kas ļauj ilgāk saglabāt produktus svaigus. Pateicoties tām, jūs varēsiet izmantot visu ledusskapja potenciālu.

Rakstiet mums, ja jums ir jautājumi un komentāri. Izmantojiet zemāk esošo formu komentāriem vai pievienojoties mūsu Facebook lapai.