Svaigām zivīm un jūras veltēm piemīt ne tikai lieliska garša, bet arī ļoti liela uzturvērtība. Lai pārliecinātos, ka zivs ir tikpat svaiga kā pēc tās nozvejošanas, jābūt ļoti uzmanīgam, to iegādājoties. Neskatoties uz vecas vācu parunas patiesajiem vārdiem: “Cepeškrāsns – labākā vieta tikko ķertai zivij”, būs gadījumi, kad jums būs nepieciešams uzglabāt zivi vai jūras produktus vairākas dienas pirms to pagatavošanas.

Tā kā zivīm piemīt izsmalcināta garša un tās ir ļoti vērtīgas veselībai, nav pārsteigums, ka dietologi iesaka patērēt tās uzturā vismaz reizi nedēļā. Tomēr zivs nesaglabās savu svaigumu, ja tiks glabāta parastā ledusskapī. Priecājamies jums paziņot, ka Liebherr ledusskapjos radīti visi nosacījumi vislabākajai zivju uzglabāšanai.

 

Aplūkosim vairākus svarīgus noteikumus, kā pareizi uzglabāt svaigas zivis.

Pievērsiet uzmanību zivs svaigumam pirkšanas laikā

Jo svaigāka būs nopirktā zivs, jo ilgāk tā glabāsies. Un tā, kā saprast, vai zivs ir svaiga vai nav? Izdarot pirkumu, ievērojiet mūsu padomus.

  • Zivij jābūt viegli izteiktai smaržai, bet vairākumā gadījumos – jūras vai joda aromātam. Pastāvējušai zivij būs nepatīkama smarža.
  • Spīdīgas un elastīgas zvīņas – svaigas zivs pazīme.
  • Svaigai zivi ir vaļējas, izspiedušās un puscaurspīdīgas acis. Nespodras un pelēkas acis ir pastāvējušu zivju pazīme.
  • Žaunām ir jābūt gaišām un spīdīgām. Dzelteni un dzeltenbrūni toņi ir raksturīgi pastāvējušām zivīm.
  • Ja iespējams, ar rādītājpirkstu spēcīgi uzspiediet uz zivs zvīņām. Svaiga zivs būs cieta un elastīga, bet uz zvīņas nepaliks pēdas pēc nospiešanas. Plakanas zivis nedrīkst zaudēt formu, kad jūs tās paņemat rokās.
  • Ideāli, ja pārdevējs glabā zivis konteinerā ar ledu, nevis uz ledus. Tādā veidā tās tiks labāk atdzesētas.

 Kā uzglabāt svaigas zivis?

 

Glabāšana pareizā temperatūrā – panākumu ķīla

Zivī esošie mikroorganismi ietekmē tās glabāšanas laiku. Ledusskapis palēnina mikroorganismu darbību un pagarina produktu uzglabāšanas termiņu. Tomēr +5°C temperatūra parastajos ledusskapjos nav piemērota zivju un jūras produktu uzglabāšanai, jo optimālais temperatūras diapazons uzglabāšanai ir no -2°C līdz 0°C. Šī iemesla dēļ parastajos ledusskapjos zivis paliks svaigas tikai vienu dienu. Protams, jūs varat uzstādīt ledusskapja temperatūru zemāku, bet tad tā būs pārāk zema citiem produktiem. Lai atrisinātu šo problēmu, vislabāk ņemiet atsevišķu konteineru, kas piepildīts ar ledus gabaliņiem, un novietojiet tajā zivi. Pateicoties tam, jūs varēsiet uzglabāt to parastā ledusskapī vienu vai divas dienas ilgāk.

Viss ir daudz ērtāk, ja jums ir ledusskapis ar BioFresh sekciju, bet vēl labāk, ja ar BioFresh-Plus. BioFresh konteinerā tiek uzturēta temperatūra aptuveni 0°C, kas ļauj pagarināt zivs uzglabāšanas termiņu līdz divām dienām.

Temperatūrā aptuveni-2°C svaiga zivs var glabāties BioFresh-Plus konteinerā līdz 4 dienām.

Vēl labāk zivs saglabā savu svaigumu četras dienas konteinerā BioFresh-Plus temperatūrā -2 °C. Ledusskapji ar BioFresh un BioFresh-Plus ir ideāli piemēroti visiem, kas vēlas izbaudīt īsto zivju un jūras produktu garšu.

Uzglabāšana lielos daudzumos

Zvejas mīļotājiem ir nepieciešams sasaldēt lielu daudzumu zivis. Pirms sasaldēšanas zivij ir jābūt svaigai, tā ir jānomazgā, jānotīra un jāizžāvē, lai tajā nebūtu ūdens palieku. Ideāli, lai tā būtu sagatavota vēlākajām lietošanas reizēm tik ātri, cik vien iespējams pēc zivs noķeršanas. Ja pats esat noķēris zivi, tā ir jāsadala, pēc tam jāsasaldē uz paplātes bez iepakojuma, lai izvairītos no salipšanas. Pēc tam zivi vai fileju var ievietot termosomās, kas nodrošina kompaktu uzglabāšanu un pilnīgu sasaldēšanu.

Svarīgi arī izvēlēties pareizus un hermētiskus iepakojumus. Šim mērķim ideāli piemērotas somas – ledusskapji un termopaketes. Optimāli nosacījumi zivs uzglabāšanai tiek panākti vakuuma iepakojumā. Iepakotai zivij ir jābūt etiķetei ar uzglabāšanas datumu, svaru, zivs tipu un informāciju, kam tā ir paredzēta.

Pirms sagatavotu zivi ievietot saldētavā, nepieciešams aktivizēt “supersasaldēšanas” funkciju. Tas ļaus ātri samazināt temperatūru saldēšanas kamerā vai zemas temperatūras tvertnē, radīs aukstuma rezervi, lai temperatūra nepaceltos virs noteiktās robežas, ievietojot kamerā lielu daudzumu atkusušu produktu.

Pievērsiet, lūdzu, uzmanību tam, ka sasaldētu zivi nedrīkst uzglabāt ilgāk kā 6 vai 12 mēnešus (atkarībā no tauku satura), jo tauki zivī ar laiku var sabojāties.

Kā atkausēt zivi

Sasaldētu zivi vislabāk lēnām atkausēt dzesēšanas kamerā. Ja tā tiks izmantota zupas vai ragū pagatavošanai, to var gatavot jau daļēji atkausētu. Zivij, kas tiks gatavota cepeškrāsnī vai uz pannas, ir jābūt pilnībā atkausētai.

 

Uzziniet vairāk par BioFresh mūsu video:

Skatieties arī:

Recepte: Cepta dorada ar dāzeņiem: