Cepta dorada – izsmalcināta Vidusjūras delikatese, kas pazīstama jau kopš antīkajiem laikiem. Zivi novērtē par tās smalko aromātu, maigo saldo garšu un labumu, ko tā sniedz veselībai. Tai ir maz kaloriju, tomēr tā ir bagāta ar olbaltumvielām, kas nepieciešamas daudzu procesu uzturēšanai organismā, kā arī vitamīniem un minerāliem. Īpaši populāra šī zivs ir zemogļhidrātu diētu piekritēju vidū, jo 100 grami filejas satur tikai 1,8 gramus tauku.

Lai no doradas pagatavotu garšīgu ēdienu, ar uzmanību attiecieties pret tās izvēli. Tikai svaigai zivij būs vajadzīgā garša un aromāts. Turklāt tā satur vislielāko daudzumu vērtīgo vielu, kas nepieciešamas organismam. Lai izvēlētos svaigu zivi, varat izmantot iepriekšminētos iepriekšminētos padomus.

 

 

 

Pagatavošana

Darbība: 1/9

Uzkarsējiet cepeškrāsni līdz 180 grādiem 5 minūtes pirms sagatavotās zivs ievietošanas tajā. Pēc tam var ķerties pie gatavošanas. Vispirms sīkos gabalos sagrieziet dārzeņus un izvietojiet tos pa visām četrām cepešpannas pusēm. Sagrieztos dārzeņus pārkaisiet ar garšvielām un viegli apslakiet ar olīveļļu. Cepešpannas vidu mazliet ietaukojiet ar eļļu: tas ļaus zivij labāk sacepties.

Darbība: 2/9

Tagad pāriesim pie doradas sagatavošanas. Izķidātu zivi rūpīgi izmazgājiet zem auksta ūdens strūklas. Laimu vai citronu sagrieziet četrās daļās. Paņemiet svaigus zaļumus.

Darbība: 3/9

Doradas iekšpusi viegli ierīvējiet ar sāli un ielieciet tajā ceturtdaļu laima.

Darbība: 4/9

Pēc tam pievienojiet zaļumus.

Darbība: 5/9

Ierīvējiet zivi ar sāli un no abām pusēm pārkaisiet ar garšvielām.

Darbība: 6/9

Novietojiet doradu uz cepešpannas pie dārzeņiem un viegli apslakiet ar olīveļļu.

Darbība: 7/9

Zivi varat aplaistīt ar laima sulu. Tas piešķirs papildus aromātu.

Darbība: 8/9

Sagatavoto ēdienu ievietojiet cepeškrāsnī uz 20 minūtēm.

Darbība: 9/9

Cepta dorada ar dārzeņiem – garšīgs un barojošs ēdiens, kuru var pagatavot ikviens. Nav jābūt lielai kulinārai pieredzei, lai iepriecinātu sevi un citus ar šo burvīgo Vidusjūras delikatesi. Pietiek vien izvēlēties svaigu zivi un ievērot mūsu receptes norādījumus.

Vēlam Jums labu apetīti!