Mmm, svaigi cepta aromātiska maize! Nekas nespēj līdzināties šim aromātam, vai ne? Kad jūs ejat garām ceptuvei vai maizes nodaļai vietējā lielveikalā, kurā skaisti gozējas tikko no krāsns izcelta maize, neviļus rodas vēlme iegādāties kādu klaipu vai vismaz pagaršot gabaliņu.

 

Iespējams, jūs apsvērāt domu, ka vēlaties paši izcept maizi, bet nepieciešama dārga maizes cepšanas iekārta? Varbūt jūs pazīstat draugus vai ģimeni, kuri to jau izmēģināja, taču rezultātā maize sanāca bezgaršīga, plakana, pārāk cieta un deformējusies?

 

Svaiga maize paša rokām – vienkārši soļi veiksmīgam rezultātam

Nav pamata satraukumam – mēs piedāvājam sekot zemāk aprakstītiem vienkāršiem soļiem, kuri palīdzēs pagatavot brīnišķīgu, lielu maizes klaipu (750 g) no nulles bez kāda īpaša aprīkojuma pielietošanas! Kā jūs, droši vien, jau zināt no pieredzes, svaigu maizi vislabāk lietot uzturā tajā pašā dienā, kad tā tiek izcepta. Pastāv milzum daudz maizes pagatavošanas recepšu un paņēmienu. Šī recepte ir ātra un vienkārša, jo maizes mīklai ir jāuzbriest tikai vienu reizi.

 

How To Make Bread

 

 

Sastāvdaļas lielam kukulim: 500 g cieto kviešu milti, 2 ēd.k. piena pulveris, 1 ēd.k. pūdercukurs, 1 tējk. sāls, 2 ½ tējk. sausais šķīstošais raugs, 2 ēd.k. olīveļļa, 300 ml silts/remdens ūdens.

Atcerieties, ka sasaldēta svaiga maize var tikt uzglabāta vairākas nedēļas. Pārliecinieties, ka jūs to sagriezāt, pirms ielikāt saldētavā. Vairāk par svaigas maizes uzglabāšanu var uzzināt vienā no mūsu attiecīgajiem rakstiem.

 

Ingredients for making bread

 

 

Darbība 1 – Pievienojiet sausās sastāvdaļas

Lielā bļodā ieberiet miltus, raugu, pūdercukuru, sāli un piena pulveri.

 

How to make fresh bread

 

Darbība 2 – Pievienojiet eļļu

Pievienojiet olīveļļu maisījumā.

 

How to bake bread

 

Darbība 3 – Pievienojiet ūdeni

Lēni pievienojiet pietiekamu daudzumu ūdens, lai pagatavotu mīklu. Turpiniet mīcīt mīklu, pievienojot vairāk ūdens, kamēr neizlietosiet to visu.

 

Adding water to bread ingredients

 

Darbība 4 – Sajauciet sastāvdaļas

Sajauciet visas sastāvdaļas, lai iegūtu mīklu.

 

Mix ingredients for bread

 

Darbība 5 – Turpiniet mīcīt mīklu uz virsmas, kura apkaisīta ar miltiem

Pārkaisiet ar miltiem tīru, sausu darba virsmu un turpiniet mīcīt mīklu 7-10 minūtes, tad izrullējiet to un vēlreiz kārtīgi izmīciet, kamēr tā nekļūs gluda un elastīga. Ja mīkla līp pie rokām, uzberiet uz tām nedaudz miltu.

 

Kneading bread

 

Darbība 6 – Atstājiet mīklu pacelties

Uzlieciet mīklu uz cepeškrāsns paplātes, kura apkaisīta ar miltiem, apsedziet to ar ieeļļotu pārtikas plēvi. Atstājiet uzbriest apmēram uz stundu. Tas ir gadījums, kad šķīstošais raugs dara brīnumus! Mīklai jāiegūst divreiz lielāks apjoms.

 

Cover bread with oiled clingfilm

 

Darbība 7 – Pēdējās nianses

Kad jūsu mīkla beidzot ir gatava cepšanai, varat izmēģināt dažas nianses, piemēram, veidot uz klaipa slīpos iegriezumus – gluži kā to dara profesionāļi! Tāpat jūs varat eksperimentēt ar glazūrām: piena glazūra veidos mīkstu garoziņu, sāļš ūdens ļauj sasniegt kraukšķīgas garoziņas efektu, bet, ja vēlaties lipīgu un saldu garoziņu, tad palīgā nāks medus vai jūsu mīļākais sīrups.

 

Finishing touches baking bread

 

Darbība 8 – Maizes cepšana

Noņemiet plēvi un ievietojiet savu maizes klaipu iepriekš uzsildītajā līdz 200 ° C cepeškrāsnī apmēram uz pusstundu vai līdz brīdim, kamēr kukulis iegūs skaistu, zeltaini-brūnu nokrāsu.

 

Baking fresh bread

 

Darbība 9 – Pārbaudiet maizītes gatavību un izbaudiet

Kad maize pilnībā izcepusies, uzmanīgi izņemiet to no paplātes un novietojiet uz restes atdzist. Iespējams, jums nāksies izmantot garu maizes nazi vai paletes nazi (lāpstiņa). Kā pārbaudīt maizes gatavību? Ar pirktu galiem piesitiet klaipa apakšai – ja skaņa ir doba, tad maize ir gatava, ja nav – ievietojiet kukuli atpakaļ cepeškrāsnī un vēl nedaudz pacepiet. Tagad jums ir vienkārša instrukcija soli pa solim, kā izcept maizi paša rokām. Freshly baked loaf

Aromātisks baltās maizes klaips gardām brokastīm vai launagam. Varat uzsmērēt pašgatavotu džemu (kas arī ir atrodams vienā no mūsu rakstiem), un mielasts būs izdevies! Paziņojiet mums komentāru sadaļā vai Facebook, ja esat atraduši kādus ātrākus veidus vai alternatīvas, kā pagatavot maizi.