vitamiinirikas toit

Koos külmade ilmadega saabub meie igapäevaellu ka gripp ja külmetus. Mida saaksime teha, et haigused endast talvisel ajal eemal hoida? Üks väga hea nipp on tervislik toitumine.

Oled tuttav olukorraga, kus hommikul tööle jõudes kuuled kontoris aevastusi ja köhatusi. See tähendab, et kätte on jõudnud parim aeg tervislike toitude tarbimiseks ning oma immuunsüsteemi tugevdamiseks. Tervislik toit soodustab metabolismi, annab kasulikke vitamiine ning aitab meil lõõgastuda. Siin on ülevaade toiduainetest, mida sa võiksid külmal ajal tarbida:

aed-mustjuur

Aed-mustjuur on madala kalorsusega vitamiini- ja mineraalirikas köögivili.

Aed-mustjuur

Väga toitev aed-mustjuur on madala kalorsuse, kuid kõrge vitamiinide- ja mineraalide sisaldusega köögivili, mida tasub talvisel ajal süüa. Enne tarbimist tuleks aga see koorida ning läbi keeta. Traditsiooniliselt süüakse aed-mustjuurt koos hollandi kastmega singi kõrvale. Aed-mustjuurt võib serveerida ka salati või kaunistusena. Jahedates tingimustes võib aed-mustjuurt hoida 55 päeva, kuid Liebherri BioFresh külmikutes kuni 110 päeva.

rooskapsas

Vitamiinirohke rooskapsas sobib nii liha kui ka kala kõrvale.

Rooskapsas

On samuti väga kõrge vitamiinisisaldusega hooajaline köögivili. Rooskapsas sisaldab C, E ja K vitamiine ning mangaani ja tsinki. Valmistamisel tuleks välimised lehed eemaldada ning varred ära lõigata. Seejärel pese pähikud soolvees. Ideaalne keetmisaeg on 5 kuni 7 minutit. Rooskapsast võib serveerida nii liha kui ka kala kõrvale, kuid ka koos punase kapsaga. Külmikus säilib rooskapsas kuni 11 päeva ning BioFresh sahtlis kuni 20 päeva.

põldkännak

Põldkännak on paljude lemmik just külmal ajal.

Põldkännak

Tegemist on klassikalise talisalatiga. Selle lehtedes on palju vitamiine ning rauda ja fluori. Salatis on palju kasulikke eeterlikke õlisid, mis mõjuvad kõhule hästi. Kuna lehtede vahel võib olla mulda, siis tuleks enne söömist seda põhjalikult pesta. Nii puhtalt süües kui ka salatisse pannes on põldkännak meeldiv vaheldus teistele köögiviljadele. Värskuse hoidmiseks soovitame põldkännakut hoida BioFresh sahtlis, kus see püsib kõlblikuna kuni 19 päeva.

peet

Peet on klassikaline talvine köögivili, mis sisaldab rauda ja foolhapet.

Peet

Kuigi peet on saadaval aastaringselt, võib sedagi pidada talviseks köögiviljaks. Peet sisaldab vajalikke toitaineid nagu raud ja foolhape. Jahedas võib peeti hoiustada kuni 6 päeva, kuid BioFresh sahtlites püsib peet värskena tervelt 18 päeva.

õun

Õun on eriti vitamiinirohke, tugevdab immuunsüsteemi ja kaitseb südame- ning veresoonkonna haiguste eest.

Õun

On teada-tuntud, et õunad sisaldavad endas palju kasulikke mineraale ja vitamiine, mis aitavad tugevdada inimese immuunsüsteemi ning kaitsevat südant ja veresoonkondi haiguste eest. Jahedas võib õunu säilitada 50 päeva, kuid BioFresh sahtlites püsivad õunad värskena kuni 80 päeva. Pole vahet kas lõigud õunaviile puuviljasalatisse või sööd seda tervelt – tegemist on väga kasuliku vahepalaga külmal ajal.

Parim kaitse haiguste eest on tervislik ja tasakaalustatud dieet. Samuti regulaarne trenn, jalutuskäigud värskes õhus ning piisav uni ja korrektne hügieen aitab pisikud eemal hoida. See kehtib nii talvel kui ka suvel.

Milliseid toit jõuab talvel Sinu söögilauale? Jaga meiega oma näpunäiteid kas artikli all või meie Facebooki lehel.