Toidu värskus ja kvaliteet on inimese tervisele väga olulised. Loodusest saame me suurel hulgal toitaineid: vitamiine, mineraale ja süsivesikuid, mis annavad energiat, suurendavad vastupidavust ning parandavad meie tuju. Toiduainete värskus ja maitse säilivad aga oluliselt kauem, kui neid hoiustada õigel temperatuuril. Siin blogis uurimegi lähemalt, kuidas seda teha.

Sageli soovime me pika ja väsitava tööpäeva järel juua või süüa midagi tervislikku – krõmpsuvat salatit, erinevaid köögivilju või värskelt pressitud mahla. Kas teadsid, et lisaks heale maitsele tõstab värske köögivilja söömine meie tuju? Selleks, et toiduainetes sisalduvaid vitamiine ja toitaineid säilitada, tuleb toitu hoiustada õiges keskkonnas. Toidu eluea määrab eelkõige selle värskus ning seejärel hoiustamise temperatuur ja õhuniiskus. Just seepärast on Liebherr loonud BioFresh tehnoloogia, mis kasutab täppiselektroonikat, et säilitada toitu pisut kõrgemal temperatuuril kui 0°C.

Täpselt reguleeritud õhuniiskus igale toiduainele

Kuna BioFresh sahtlites on võimalik õhuniiskust reguleerida, siis saab DrySafe ja HydroSafe sahtlitele määrata erineva õhuniiskuse taseme. Madala õhuniiskusega DrySafe sahtlid sobivad suurepäraselt liha, kala ja piimatoodete hoiustamiseks.

Iga BioFresh sahtli õhuniiskust on võimalik eraldi reguleerida.

Iga BioFresh sahtli õhuniiskust on võimalik eraldi reguleerida.

BioFresh HydroSafe sahtlid on mõeldud aga puu- ja köögiviljade hoiustamiseks. Kuna nii puu- kui ka köögiviljades on palju vett, siis ka keskkond nende säilitamiseks peab olema küllaltki kõrge õhuniiskusega. Toiduga täidetud HydroSafe sahtlis võib õhuniiskuse tase küündida 90 protsendini. See aitab toidul oluliselt kauem värske ja krõmpsuvana püsida. Näiteks kiivi maitseomadused ja kasulikud vitamiinid säilivad BioFresh HydroSafe sahtlis kuni 80 päeva. Tavalistes hoiutingimustes püsib kiivi värskena aga vaid 40 päeva. Pehme Alpi juust püsib tavakülmikus värskena kuni 10 päeva, kuid BioFresh DrySafe sahtlis koguni 110 päeva.

BioFresh äpist leiad kasulikku infot toidu kohta

Nutitelefonidele ja tahvelarvutitele mõeldud BioFreshi rakendusest leiad palju kasulikku informatsiooni toidu ja selle hoiustamise kohta. Äpist leiad kõik vajaliku, alustades vitamiinide hulgast toidus ning lõpetades säilivusaja võrdlusega tavatingimustes ja BioFresh sahtlites.

Mugava rakenduse abil saad kiiresti infot puuviljade, köögiviljade, liha, kala ja piimatoodete kohta. Rakendusest leiad huvitavat informatsiooni 130 erineva toiduaine ja nende vitamiini- ning mineraalisisalduse kohta. Lisaks saad rakendusest otsida erinevaid toiduained neis sisalduvate vitamiinide põhjal. Rohkem informatsiooni ning lingi meie rakenduse alla laadimiseks leiad rakenduse lehelt.

Tasuta BioFreshi rakendus on saadaval levinumatele nutitelefonidele ja tahvlitele.

Tasuta BioFreshi rakendus on saadaval levinumatele nutitelefonidele ja tahvlitele.

Kui eelistad trükimaterjale, siis soovitame tutvuda meie brošüüriga. See on kasulik juhend, mis tutvustab erinevate vitamiinide ja mineraalide kasulikke omadusi ning annab ülevaate meie igapäevasest toitumisnormist. Paljud toidud on kantud tabelisse, mis on jagatud eraldi teemadeks (näiteks puuviljad, köögiviljad, juust, piimatooted, kala, mereannid ja liha). Nii saad selge ülevaate toidu säilivusajast ning mineraalide ja vitamiinide sisaldusest. Lisaks leiad infolehelt näpunäiteid toidu hoiustamiseks ning võrdluse BioFreshi ning tavaliste sahtlite vahel.

Vaata ka BioFreshi tutvustavat videot

Kui sul on küsimusi Liebherri ja BioFresh tehnoloogia kohta, siis kirjuta kommentaar selle artikli alla või ühine vestlusega meie Facebooki lehel!