Liebherr on tootnud külmikuid ja sügavkülmasid juba üle 60 aasta. Samas tundub see üsna kummaline, et firma, mis alustas tegevust kraanade ja muude ehitusmasinate tootmisega, valmistab nüüd külmikuid. Kuidas see juhtus? Heidame põgusa pilgu selle firma ajalukku…

Levinuim küsimus, mida me oma klientidelt kuuleme, on järgnev: „Kuidas sai Liebherrist külmikutootja?“ See on mõistetav, kuna kõikjal maailmas oleme harjunud nägema kraanasid, ekskavaatoreid ja muid ehitusmasinaid, mis kannavad Liebherri logo. Nõnda pole see küsimus meile sugugi üllatav ja me usume, et just blogis saame rääkida sellest, mis seob külmikuid ja ehitusmasinaid.

Hans Liebherr

Ettevõtte asutaja, Hans Liebherri juhtimisel valmistati 1954. aastal esimene külmik Ochsenhauseni tehases. Aasta hiljem algas masstootmine.

See kõik sai alguse 1953. aastal, mil üks kohalik pank pakkus Hans Liebherrile võimalust soetada omale hiljuti pankrotistunud tehas, mis tootis külmikuid.

Liebherr külastas talle pakutud tehast ning uuris külmikute valmistamist ja nende hindasid lähemalt ning võrdles seda ühe teise tootja külmikuga, mille ta oli endale äsja koju ostnud. Sellest külaskäigust saigi kõik alguse, kuid pankrotistunud firma ostmise asemel otsustas Liebherr ehitada Lõuna-Saksamaal Biberachi rajoonis asuvasse Ochsenhauseni linna päris oma tehase.

See oli sõjajärgne aeg, mil Saksamaa majandus tõusis taas jalule, kuid vaid 10% majapidamistest omas elektrikülmikut. Teisisõnu olid tingimused suurepärased, et hakata arendama, valmistama ning järk-järgult täiendama kodumasinaid. Toona tehtud otsused osutusid õigeks, sest tänaseks on ettevõttel 60 aastat kogemust külmikute ja sügavkülmade valmistajana.

Täna kuulub Liebherri kodumasinate kontserni neli tehast, kus toodetakse tipptasemel külmikuid ja sügavkülme, veinikülmikuid, aga ka laboratoorseid külmikuid. Tehased asuvad Ochsenhausenis (Saksamaa), Lienzis (Austria), Maricas (Bulgaaria) ja Kluangis (Malaisia).

Ochsenhauseni tehas 1959. aastal.

Liebherri külmikute algusaeg. Ochsenhauseni tehas 1959. aastal.

Liebherri Ochsenhauseni tehas tänapäeval

Liebherri kodumasinate peamine tootmisüksus Ochsenhausenis tänapäeval, kus töötab ligikaudu 1900 inimest.

 

 

 

 

 

Kui sul tekkis mõni küsimus või mõte selle postituse kohta, siis kirjuta meile! Jäta oma kommentaar artikli alla või liitu vestlusega meie Facebooki lehel.