CBNes 6256

Head lugejad!

Täna tutvustame teile Liebherri tootevaliku kõige erilisemat perekonda: frenchdoor – külmikuid. Küsisin kolleegilt, milles seisneb tema arvates frenchdoor-mudelite erilisus. Vastus ei lasknud end kaua oodata. Lausa uneledes lausus kolleeg: „Need on täiesti erilised mudelid! Ülesehituselt võrreldavad näiteks kirikute moodsate tiibaltaritega. Lihtne, tõeliselt jumalik! – võta ja põlvita seal ees.” Et ka teist võiks ehk saada frenchdoor’i jünger, kogusime siia kokku tähtsamad küsimused ja vastused.

Milline on frenchdoor-külmikute ülesehitus?

Iseloomulikud on jahekapi kaks tiibust, mida laiemas maailmas tuntakse nimetuse frenchdoor all. Ruumikasutust silmas pidades on sellistel ustel märgatavaid eeliseid: avatud uksed võtavad enda alla vähem ruumi. Tiibustega sügavkülmikul on kaks väljatõmmatavat sahtlit, mis tagavad hea ülevaate ja on täiesti ergonoomilised.

Mis eristab neid kahepoolsetest (side-by-side) mudelitest?

Kahepoolsetel mudelitel asuvad jahekapp ja sügavkülmik teineteise kõrval. Frenchdoor-variandi puhul on need kombineeritud selliselt, et jahekapp asub sügavkülmiku kohal. See on ka ergonoomiliselt põhjendatud, kuna jahekappi kasutatakse märksa sagedamini kui sügavkülmikut.

Milline on frenchdoor-külmikute tehniline külg?

Liebherri frenchdoor-külmikutel on kaks kompressorit. See tähendab täisjõudlust ja kummagi külmaaineringluse täielikku iseseisvust. See võimaldab näiteks jahekapi osa välja lülitada, ent sügavkülmik töötab ikka edasi. Mõelge näiteks, et kui lähete reisile, soovite võib-olla elektrienergia kokkuhoidmiseks jahekapi välja lülitada. Niisugust paindlikkust võimaldavad vaid sellised külmikud, millel on kaks suure jõudlusega ja energiasäästlikku kompressorit.

Milline on integreeritava versiooni eripära?

Liebherri integreeritavatele frenchdoor-külmikutele saab paigaldada ka kompaktukse. See tähendab, et külmiku uksele saab otse peale asetada köögimööbli juurde sobiva pealispinna. Pange tähele, et ka eraldiseisvaid külmikuid saab „ümber vormistada”. Ventileerimine käib siis sokliliistu kaudu. Nii välditakse „õhuummistust”, mis võiks kahjustada kompressorit ja põhjustada suuremat energiakulu.

 

Frenchdoor-mudelitel on teisigi eeliseid

• Frenchdoor-mudelid on väga ruumikad, neis on ligi 471 liitrit kasulikku mahtu.
• Suur siseruum annab alati selge ülevaate külmikus olevatest toiduainetest.
• LED-valgussambad kahel siseküljel ja LED-laevalgustus tagavad küllaldase valgustatuse.
• Stabiilsed klaasplaadid on toidu hoidmisel kindlaks aluseks.
• Sügavkülmik koos jäävalmistajaga on äärmiselt ruumikas ja võimekas.
• Integreeritud veefilter tagab alati väga hea veekvaliteedi.
• Teleskoopsiinidel BioFresh-Safe’i sahtleid on mugav käsitseda.
• Külmutussahtlid on väljatõmmatavad ja isesulguvad.
• Tänu sügavkülma automaatsele jäätumisvastasele tehnoloogiale ei pea seadet kunagi sulatama.
• Kõrgtasemel HardLine’i disain teeb külmikust tõelise pilgupüüdja.

Nii on frenchdoor-mudelid kui „moodsad tiibaltarid”.  Või mida arvate sina, hea lugeja?