Külmik kontori kööginurgas on suurepärane koht, kus hoida oma lõunasööki või midagi näksimiseks. Kuid aeg-ajalt põhjustab see ka probleeme. Sugugi mitte kõik ei järgi samu puhtuse- ja hügieenireegleid. Siin on 7 kasulikku näpunäidet, mis aitavad vältida võimalikke jagatud külmikuga tekkivaid probleeme.

Kui sa oled jaganud külmikut kolleegidega, siis oled ilmselt nende probleemidega juba tuttav: halvaks läinud toit, mille tekkeloo kohta keegi midagi öelda ei oska. Või siis vorst ja juust, mida on raske silma järgi ära tunda. Nimekiri ebameeldivatest üllatustest on lõputu. Kahjuks esineb kontorites selliseid olukordi väga sageli, mistõttu oleme kokku kogunud paar kasulikku juhist, et tööelu oleks võimalikult murevaba kõikidele töötajatele.

1. Kõik saavad väikese osa külmikust

Võrdne ruum kõigile

Kui proua Kivi salat võtab külmikus üpris vähe ruumi, siis härra Tammele meeldib hoida seal juustu, vorsti ja mitmesuguseid plastkausse, mille sees on valmistoit. Just selliste olukordade vältimiseks peaks iga kontor kehtestama reeglid, et jaotada külmikus olev ruum võrdselt kõikide kasutajate vahel. Ühtlasi on säärase jaotuse tegemine ja selle hoidmine üks suurimaid vaidluskohti köögis.

2. Puhasta külmik koheselt mustusest

Puhasta mustusest

Kontorikülmikul on palju kasutajaid ning nõnda on mõistetav, et aeg-ajalt loksub miskit üle ääre või lekib piimapakk. Palume siin mitte järgida kolme pärdiku põhimõtet (ei näinud midagi, ei kuulnud midagi, ei teinud midagi). Lihtsalt tegutsege ühiselt ning mustuse märkamisel puhastage külmik võimalikult kiiresti.

3. Kontrolli üldist puhtust

Puhasta aeg-ajalt

Koristusplaani loomine on puhta külmiku alus. Kui kõik peavad andma võrdse panuse korra hoidmisse, siis ei teki olukorda, kus puhtuse üle kannavad hoolt kindlad isikud, kelle jaoks muutub selline kord peagi üsna tüütuks. Korra hoidmine on lihtne. Kui märkad halvaks läinud toitu, siis viska see prügikasti ning iga nelja nädala järel tühjenda külmik, et see põhjalikult lapiga ära puhastada.

4. Omanikuta toit tuleb ära visata

Viska omanikuta toit ära

Kui märkad pakendit, mida keegi omaks ei tunnista, siis targem on see ära visata. Sellega ennetad hallituse riski, mis võib saastada ka teiste inimeste värsket toitu. Mõistlik oleks paika panna kindel kuupäev, mil toimub külmiku sisu ülevaatus. Kui leitakse omanikuta toit, siis tuleks veenduda, kas see on veel kõlblik. Kui toit on roiskunud, tuleks see aga kõigi huvides kiiresti ära visata.

5. Ära näksi teiste toitu

Ära näksi teiste toitu

See peaks olema enesestmõistetav, et igaüks meist sööb vaid temale kuuluvat toitu. Kellegi teise toidu näksimist nimetatakse varguseks ning sellest võib tekkida inetu harjumus, mida on kõigi huvides parem eos vältida. Probleemi vältimiseks on hea mõte kinnitada toidupakendite peale nimesildid. Siis on kõigil selge, mis kuulub temale ja mis kellelegi teisele.

6. Soovitus: pea kogustega piiri

Juhi puudujääkidele tähelepanu

Külmik kontoris kuulub kõigile. Seepärast pole hea mõte hoida seal oma kõiki varusid. Hoia külmikus maksimaalselt kahe päeva jagu toitu ning too uut toitu alles siis, kui oled eelmised portsud ära tarbinud. Kui sa ise ei soovi või ei jaksa kõike ära süüa, siis paku seda kolleegidele. Niimoodi hoiad ka loodust, kuna ei viska kõike otse prügikasti.

7. Juhi puudujääkidele tähelepanu

Aita teisi

Külmikust ei saa tüliallikat vaid siis, kui kõik järgivad reegleid. Seepärast soovitame rikkumiste korral viisakalt rikkuja tähelepanu murekohale osutada. Kui hallitunud toit aga külmikust ei kao või juba viies piimapakk laseb läbi, tuleks kolleeg viisakalt korrale kutsuda. Kindlasti tasub alati selgitada, miks reeglite järgimine on vajalik ning vajadusel kaasata korduv rikkuja koristajate toimkonda – võib-olla pole ta lihtsalt neist näpunäidest teadlik ning õpib puhastamise käigus midagi uut ja põnevat!

Kui sul tekkis küsimusi selle artikli kohta, siis ühine vestlusega meie Facebooki lehel või jäta kommentaar selle postituse alla.