hõõgvein

Aastaid tagasi avanes mul võimalus osaleda ühes Saksa ajalehe eksperimendis. Me külastasime erinevaid jõuluturge ning proovisime hõõgveini, mida külastajatele pakuti. Selle testi tulemus oli üllatav: valdav osa kasutas masstoodetud ja eelvalmistatud veinisegusid. Sageli oli selge, et need olid valmistatud kõige lihtsamatest veinidest, mis ei sobinuks maitseomaduste poolest ka lauaveiniks. Seega ei jäänud meil üle muud kui ise hõõgveini teha. Vaatame lähemalt, mis on hõõgveini koostisosad!

Millist veini peaksid sa kasutama?

On iseenesest mõistetav, et väga kvaliteetse punase veini kasutamine ei ole vajalik ning see oleks lihtsalt raiskamine. Selle asemel kasuta puhast ja värsket lauaveini – sellist, mida naudiksid hea meelega lõunasöögi kõrvale. Maitse poolest peaks vein olema mahlane ja värske ning võimalikult madala tanniinisisaldusega. Samuti tuleks vältida tammevaadi aroomiga veine, kuna kuumutamisel muutub niisuguse veini maitse ebameeldivaks. Suurepäraselt sobivad värsked punased veinid, mis on valminud näiteks Dornfelderi või Zweigelti viinamarjadest. Maitse parandamiseks võid kasutada kaneeli, nelki, nelkpipart, kardemoni, tähtaniisi või apelsinikoori.

Hõõgveini iseloom peitub ürtides!

Veini maitsestamisel katsu vältida valmis ürdisegusid ning selle asemel kombineeri ise põnevaid maitseid. Sel moel ei pea sa piirnema traditsiooniliste maitsetega – kaneel, nelk, nelkpipar, kardemon, tähtaniis või apelsinikoored, vaid võid luua uusi ja põnevaid kombinatsioone. Näiteks ingveri lisamine annab maitsele täiesti uue mõõtme. Magustamiseks võib kasutada pisut demerara suhkurt, mis sobib veinis kasutamiseks valgest suhkrust paremini. Erinevalt levinud arusaamast ei tohiks hõõgveini liialt kaua kuumas hoida. Pärast kuumutamist ja filtreerimist kaotab hõõgvein kiiresti oma soojuse, puuviljakülluse ja hea maitse.

Kas hõõgvein muudab Sinugi talved soojemaks? Me loeme huviga Sinu põnevaid retsepte ja nippe hõõgveini valmistamisel. Jäta kommentaar selle artikli alla või ühine vestlusega meie Facebooki lehel.

Artikli kirjutas Frak Kämmer.