Kress võileival

Õhk, valgus ja vesi on kõik, mida kress kasvamiseks vajab. Loe lähemalt, et saada teada, miks on see nii ning millised on kressi kasulikud omadused inimese tervisele.

Tarbi värskelt!

1. Kress on meile tuttav eelkõige nende kolme sordi poolest: salatkress, ürt-allikkress ja talikress.

2. Kress on ülimalt vähenõudlik taim. Ta ei vaja kasvamiseks mulda ning ta suudab idaneda isegi puuvilla peal. Seejuures on vill vajalik ainult selleks, et kress saaks kuhugi oma juured kinnitada. Kuna kress ei kasva väga suureks, siis pole tal vaja eriti palju toitaineid – tegelikult saab ta kõik eluks vajaliku veest ning ülejäänu eest kannab hoolt fotosüntees. Taimeseemned sisaldavad vähesel määral toitaineid, mis aitavad tal iseseisvalt kasvada ja õitseda kõige tagasihoidlikumates tingimustes – isegi ilma mullata.

3. Kui ilmad lähevad külmaks, on kress suurepärane lisand toidule, kuna ta aitab võidelda külmetuse vastu. Kress sisaldab suurel määral C, B1, B2 ja E vitamiine ning karotiini. Kressi söömisest saab keha fütokemikaale ja antioksüdante, samuti on ta rögaeristust ning seedimist soodustavate omadustega.

4. Kuna salatkress muutub kuumutades mõruks, tuleks seda süüa toorelt. Salatil tuleb kressi kasutada üksnes kaunistusena, kuivõrd kastmega kokkupuutel ta närbub. Ürt-allikkressiga retseptides soovitatakse taime kasutada toorelt, sest tema lehed kaotavad oma maitse, kui neid küpsetada või kuivatada.

5. Imepisikesi ja pipraseid lehti kasutatakse salatites, toorjuustuga ning munaroogades kui ka kala- ja liharoogades. Värskelt lõigatud kress maitseb suurepäraselt võileibades ja salatites. Kui sa aga soovid kressi kauem säilitada, siis saad seda teha BioFresh sahtlites kuni 13 päeva.

Jäta kommentaar, kui sul on küsimusi selle postituse kohta või liitu vestlusega Liebherri Kodumasinate Facebooki lehel.