energiasääst

Kuidas säästa külmikuga oma raha ja elektrienergiat? Järgi neid üheksat näpunäidet, mis aitavad sul seda eesmärki saavutada.

1. Vaheta vana külmik uue vastu

See ei ole suur saladus, et külmkapid ja sügavkülmad tarbivad palju elektrit, kuna nad peavad töötama 365. päeval aastas. Seetõttu tasub uue külmiku soetamisel energiakulule piisavalt palju tähelepanu juhtida. Liebherri tootevalikus on palju energiatõhusaid tooteid, millel on kõrgeim energiaklass A+++. Näiteks meie CBPesf 4043 külmik-sügavkülm on ainus omas klassis, mille energiatõhusus on 20% võrra parem, kui A+++ klass seda ette näeb.

2. Soeta omale energiatõhus kodumasin

Tootekaardilt leitav energiatähis annab sulle selge ettekujutuse kodumasina energiatõhususest. Rusikareegel on järgnev: mida rohkem plusse „A“ järel on, seda tõhusam ning säästlikum on ka kodumasin.

3. Asukoht on määrav

Ära kunagi paiguta külmkappi mõne soojaallika nagu näiteks ahju või radiaatori lähedusse ning väldi otsest päikesevalgust. Nii eraldiseisva kui ka integreeritud kodumasina puhul veendu, et seadme ümber saaks liikuda piisavalt vaba õhku. See aitab vältida olukordi, kus kompressor peab kogu aeg töös olema. Oma hiljutises blogipostituses jagasime viit praktilist näpunäidet köögi planeerimisel.

4. Temperatuur on kõige tähtsam

Külmiku normaalne töötemperatuur on 5 kraadi ning sügavkülma puhul -18 kraadi. Laias laastus suurendab iga sellest piirist madalam kraad elektrikulu kuue protsendi võrra. Seega aitab õigesti häälestatud külmik sul väga otseselt raha kokku hoida.

5. Sulge uks kiiresti!

Iga kord, kui avatakse külmkapi uks, pääseb külm õhk sellest välja ning külmikusse siseneb soe õhk. Olukorra taastamiseks peab külmik energiat kulutama, et taastada endine töötemperatuur. Proovi alati ust võimalikult vähe avatuna hoda.

6. Sulata toitu külmikus

Külmutatud toidu sulatamiseks aseta see külmikusse. Sel moel sulab toit ühtlases tempos ning see aitab hoida külmiku sisemust jahedana. Nõnda ei pea aga külmiku kompressor rohkem tööd tegema ning energiakulu langeb.

7. Aseta külmikusse vaid jahtunud toit

Ära kunagi aseta külmikusse sooja toitu, sest see soojendab üles ka külmiku sisemuse ning seal olevad toiduained. Kuumal toidul tuleks alati lasta esmalt jahtuda ning seejärel võib selle alles külmikusse asetada.

8. Sulata sügavkülm üles

Sügavkülma tekkiv jääkiht toimib omamoodi insulaatorina, mille tulemusel peab sügavkülm nägema rohkem vaeva, et kapi sisemust jahedana hoida. Seepärast soovitame me sul aeg-ajalt oma sügavkülm üles sulatada. Soovi korral võid kaaluda ka NoFrost tehnoloogiaga Liebherri külmiku soetamist, mille sügavkülm ei vaja käsitsi sulatamist.

9. Kontrolli uksetihendeid

Ukse sulgemisel kasutatavat kummitihendit kasutatakse eelkõige soojakao vältimiseks. Kindlasti soovitame sul regulaarselt kontrollida tihendi seisukorda ja veenduda, et see on terve ning toimib korrektselt. Juhul, kui tihend on purunenud, siis vaheta see esimesel võimalusel. Samuti veendu, et ükski külmikus olev toiduaine ei takistaks külmiku ukse sulgemist.

Kui sul on küsimusi selle postituse kohta, siis kirjuta meile! Kasuta selleks kommentaarivälja selle artikli all või ühine vestlusega meie Facebooki lehel.